Skocz do zawartości
Mateusz Zaręba

TV 55' 4K LCD do sportu, Samsung lub Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie i Panie, sprawa jest taka. Szukam telewizora do 5 000 PLN, najpierw budżet był 4 000, został powiększony i na tym koniec, bo nie dam więcej za telewizor nie OLED, a zaś OLEDY premium znacznie ten budżet przekraczają. Także LCD. Na początek może kilka informacji.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? głównie na wprost, tylko VA
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju? mocno
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony Bravia KLV-40W4000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K HDR
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? wzmacniacz Onkyo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Mam na oku na ten moment 2 modele: Samsung 55NU8000 (model z tego roku) i Sony XE9005 (zeszłoroczny). Przeglądnąłem już mnóstwo tematów i byłem zdecydowany na Sony, natomiast to było przed wzięciem pod uwagę tego Samsunga, gdyż wcześniej rozważałem MU7002. Poza tym po przeglądnięciu następnych kilkudziesięciu stron i kilkuset opinii nt. tego Sony, dowiedziałem się przede wszystkim, że jest problem z płynnością podczas oglądaniu różnych sportów, znikają piłki itd... Przyznam, że to by go dyskwalifikowało, gdyby nie to, że RTINGS dał mu ocenę 8.0 w sporcie - to więcej niż Samsungowi. To jak to w końcu jest? Wszelkie recenzje mówią, że Sony jest świetny do sportów, natomiast opinie wprost przeciwnie - że jest słabo.

 

Sony na portalu RTINGS zjada Samsunga prawie w każdym ważnym dla mnie aspekcie, bo na konsoli nie gram, więc nie biorę tego pod uwagę. Jednak będę oglądał głównie sport, i tutaj nie wiem co na ten temat mysleć? Ew. może lepiej jednak tego MU7002? Choć tutaj też czytałem wiele negatywnych opinii i przede wszystkim obraz podobno bardzo odstaje od Soniaka. Co powinienem wybrać? Śpieszy mi się bo chcę na nowym telewizorze oglądnąć mundial.

Aha - i  jeszcze jedno - nie interesuje mnie TLC ani żaden OLED. Chciałbym wybrać głównie pomiędzy tym Sony i 2 Samsungami, choć jakieś dobre propozycje mogę ew. rozważyć. Wszystko jednak do 5000. Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowanie Sony.Samsung bardzo czesto sie psuje.Jesli kupno telewizora  to inwestycja dlugoterminowa  to  lepszym wyborem jest Sony.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze gdzieś znajdziesz fabrycznie nową szt. XE90 - bierz.

14 godzin temu, Mateusz Zaręba napisał:

Poza tym po przeglądnięciu następnych kilkudziesięciu stron i kilkuset opinii nt. tego Sony, dowiedziałem się przede wszystkim, że jest problem z płynnością podczas oglądaniu różnych sportów, znikają piłki itd... Przyznam, że to by go dyskwalifikowało, gdyby nie to, że RTINGS dał mu ocenę 8.0 w sporcie - to więcej niż Samsungowi. To jak to w końcu jest? Wszelkie recenzje mówią, że Sony jest świetny do sportów, natomiast opinie wprost przeciwnie - że jest słabo.

Jak ktoś ma oczopląs i ogląda do tego kopaną w trybie Cinema / FILM. To i piłka mu zanika.

Wez swój materiał z nagranym meczem i sam na własne oczy zbadaj sprawę. Co do opinii to wiesz, nie ma co do końca wierzyć. Przeważnie są to ''opinie'' napisane przez (zaganiary) konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba muszę wziąć Samsunga bo ten Sony to niepewny taki... poniżej 5k to pewnie wszędzie już poekspozycyjne modele. Wezmę chyba Samsunga MU7002 i jak mi nie będzie pasować to go za rok wymienie na Sony XF9005.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też miałem podobny dylemat pomiędzy MU7002 lub sony xe8505. Samsung wypadał lepiej w testach, ale opinie były różne. Też wybrałem MU7002, którego obecnie w sklepach internetowych kupisz poniżej 4tys. Czekam teraz na dostawę i się zastanawiam czy dobrze wybrałem. Jak masz większy budżet to możesz się zainteresować jeszcze modelami z tego roku np. MU8002.

Napisz po zakupie jak z obrazem na twoim mu7002 i jaki sygnał na na mim odbierasz, bo ja będę odbierał tylko tv naziemną z anteny siatkowej i się zastanawiam czy to nie będzie za słaba jakość do tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MU8002 też jest chyba z poprzedniego roku, z tego to NU8042 ale kosztuje 4999 i nie chcę tyle płacić za Samsunga.

 

Jutro jadę do neonetu bo jest ten MU7052 za 3900 podobno w salonie ale jak będzie z wystawy to sobie odpuszczę i wezmę przez allegro, ewentualnie. wtedy dopłacę 200-300 do MU8002 i tego kupię. Ale jeszcze się muszę zastanowić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach otrzymałem mu7002 i naziemna tv super jakość, trzeba tylko trochę poustawiać obraz. Oglądam mistrzostwa i naprawdę polecam, szukałem do 3000 ale dołożyłem i narazie nie żałuję. Poza meczami to tylko YouTube i Netflix. Trochę mi kodi brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołożyłem do tego mu7002 i teraz żałuję, bo generalnie ludzie narzekają na obraz z naziemnej. Być może jak się poustawia to może nie być źle. Jutro jeszcze mógłbym zrezygnować z zakupu albo poczekać, podłączyć i zobaczyć jak będzie grał....A mógłbyś podrzucić jakieś twoje podstawowe ustawienia, żeby obraz z naziemnej był ok bo nie będę miał za dużo czasu żeby się w to bawić? A sygnał tej naziemnej masz ze zwykłej anteny (siatka lub kierunkowa) czy przez jakiś jakąś satelitę czy kablówkę? Nie wiem czy to jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kamil Szwaj napisał:

Ja na dniach otrzymałem mu7002 i naziemna tv super jakość, trzeba tylko trochę poustawiać obraz. Oglądam mistrzostwa i naprawdę polecam, szukałem do 3000 ale dołożyłem i narazie nie żałuję. Poza meczami to tylko YouTube i Netflix. Trochę mi kodi brakuje

A jak z odbiciami światła sobie radzi? Widziałem na rtings że MU8000 lepiej wypada a w godzinach wieczornych słońce u mnie mocno przez okno nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ci nie powiem za bardzo. Mam od wschodu, moim zdaniem jest bardzo dobrze jak świeci widać wszystko. Nie wiem ja nie chciałem wydać więcej niż 3tys na tv. Tutaj trochę dołożyłem ale nie żałuję narazie. Jedyny brak to tego Kodi dla.mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byłem dziś w neonet i faktycznie z odbiciami jest ok. Niestety egzemplarz z wystawy więc odpuściłem. Jeszcze się waham.

 

stalowy, do 4 tysi wątpię byś znalazł coś lepszego... ja bym na Twoim miejscu zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...