Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gh0st666 napisał:

TV przez to średnio nadaje się do sportu, np. piłki nożnej.

Naprawdę znika Ci piłka przy włączonym upłynniaczu?

Na LG B7 obejrzałem połowę mistrzostw, potem rundy kwalifikacyjne europejskich pucharów, a teraz pierwszą kolejkę ekstraklasy i przy włączonym gotowym ustawieniu "Wyczyść" piłka ani razu nie wyglądała tak, jak na tym materiale na YT.

W tej weekend obejrzałem też formułę, i znów - na ustawieniu "Wyczyść" bolidy nawet na dalszych planach nie znikały. Zdarzyło się, że parę razy przy bardzo mocnym oddaleniu straciły na ostrości i nic więcej.

Upłynniacz w LG nie jest najlepszy, mam nawet wrażenie, że jest nieco gorszy niż w niemal 10-letnim Philipsie (ciężko je bezpośrednio porównać, bo tamten TV miał tylko 40 cali, a B7 65 - na większym ekranie wszystkie niedoskonałości łatwiej wyłapać), ale moim zdaniem aż tak bardzo tragiczny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłka może nie znikała całkowicie, ale strasznie migotała i się rozdwajała, co bywało okropnie irytujące. Problem występuje głównie przy małych, szybko  poruszających się obiektach. W filmach występuje to sporadycznie, bo takich sytuacji jest niewiele. Jak kupuje się TV głównie do filmów i gier, jak w moim przypadku, to praktycznie to nie przeszkadza. Gorzej gdy kupujesz Oleda LG i jesteś fanem piłki nożnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gh0st666
W sporcie ustaw de-judder na 0, a de-blurr na 10.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Subman napisał:

@gh0st666
W sporcie ustaw de-judder na 0, a de-blurr na 10.

Ale wtedy obraz skacze. W sumie nie wiem co gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, gh0st666 napisał:

Ale wtedy obraz skacze. W sumie nie wiem co gorsze

 

Z deszczu pod rynne. W oledzie od lg niestety nie uzyskasz dobrej plynnosci obrazu obojetnie co bys nie robil z suwakami. Beda albo artefakty albo pokaz slajdów.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Wytłumaczy mi ktoś łopatologicznie w jaki więc sposób telewizor LG C8 (przedstawiony na ww. filmach w testach) zajął pierwsze miejsce w rankingu telewizorów najbardziej polecanych w lecie 2018 do oglądania sportu przez portal rtings.com

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/sports

sokoro występują w nim takie niedociągnięcia w szybkich scenach sportowych, pozostawiając w polu telewizory, które radzą sobie z tym dużo lepiej ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty od dzis masz internet? :) Takie rankingi to przeciez jeden wielki sponsoring. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, motor napisał:

Wytłumaczy mi ktoś łopatologicznie w jaki więc sposób telewizor LG C8 (przedstawiony na ww. filmach w testach) zajął pierwsze miejsce w rankingu telewizorów najbardziej polecanych w lecie 2018 do oglądania sportu przez portal rtings.com

 https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/sports

sokoro występują w nim takie niedociągnięcia w szybkich scenach sportowych, pozostawiając w polu telewizory, które radzą sobie z tym dużo lepiej ?

W każdej recencji wybierane są nieco inne czynniki wpływające na całość odbioru danego programu.

Jeśli chodzi o porównanie OLEDów vs LCD, to OLEDy wyświetlają kolejne klatki niemal natychmiast, zdecydowanie szybciej niż LCD, bez pozostałości poprzednich klatek (tzw. ghostingu). Obraz dzięki temu jest bardziej ostry niż na LCD. Natomiast to powoduje też pewien negatywny efekt - obraz bardziej klatkuje w materiałach o niskim odświeżaniu. Najbardziej jest to widoczne w filmach 24p, ale tam można na LG włączyć de-judder do wartości ok. 3-5 i tych artefaktów jest stosunkowo mało. Kanały sportowe są nadawane w Polsce albo w w 50i (FHD) albo w 2160p50 (Canal+ 4k, TVP 4k), więc ten efekt klatkowania jest mniejszy, choć wciąż odczuwalny.

A co do rtings - tam masz tylko dwa OLEDy - jeden to LG C8 ze średnim upłynniaczem oraz Sony AF8 z najlepszym upłynniaczem na rynku. Natomiast AF8 ma inny poważny problem - wraz z ostatnią aktualizacją automatycznie przyciemnia obraz w materiałach ze statycznym logiem.Inni producenci - Panasonic czy też Philips nie są obecni na amerykańskm rynku, więc rtings ich nie testował. Poza tym przy wyborze najlepszego telewizora do sportu brali też pod uwagę refleksy, kąty oraz równomierność ekranu, i czynniki te miały bardzo duży wpływ na końcową ocenę w kategorii sport.

Jeśli chodzi o Europę to warto obejrzeć materiał Vincenta: https://www.youtube.com/watch?v=35uLbhaPPFM Jest tam mowa o Sony XF90 (najlepszy przy oglądaniu na wprost), a gdy oglądamy również pod kątem Vincent poleca OLEDa Philipsa, a na drugim miejscu wybrałby LG C8. Sony AF8 nie brał pod uwagę, ze względu na wspominane znacznie przyciemnienie obrazu wraz z wykryciem statycznego loga.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o jakim skakaniu albo artefaktach mówicie.

Do oglądania TV z dekodera od kablówki ustawiłem gotowe ustawienie "Wyczyść" i żadnego braku płynności nie widzę, piłka nie znika, a minimalne artefakty pojawiają się niezwykle rzadko (przy "trudniejszych" scenach - gdy w tle jest dużo szczegółów - tak będzie niemal w każdym TV).

Być może w Sony wygląda to jeszcze lepiej (nie miałem porównania, więc się nie wypowiem), ale ciężko mi się zgodzić ze stwierdzeniem, że "na LG nie da się oglądać sportu". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się oglądać. Tak samo jak jak tico da się jechać nad morze. Tak samo jak są auta które nadają się do tego lepiej, tak i są telewizory które do sportu i szybkich scen również nadają się dużo lepiej. LG w swoich oledach ma bardzo kiepski uplynniacz, jeśli ci to nie przeszkadza to ok jednak nie można powiedzieć że problemu tu nie ma.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co uplynniac sport skoro jest to już material w 50/60hz ? 

temu brakuje płynności?

Edytowane przez klaus71
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 120 jest płynny ? kilka lat temu topowe lcd miały matryce 240hz - może dopiero wtedy był płynny?

Edytowane przez klaus71
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe ludzkie oko bez problemu zauwazy roznice miedzy 60 a 120. Powyzej 120hz juz roznicy nie widac, wiec pewnie dlatego zrezygnowano calkowicie z tak szybkich matryc.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia co kto lubi - 60hz bez artefaktów czy 120 nawet na sony z artefaktami

no chyba że sony nie sieje artefaktami przy uplynnianiu

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mnostwo telewizorow ktore nie sieją artefaktami przy uplynnianiu. Lg z oledem ma problem i albo bez uplynniacza robi sie pokaz slajdow, albo z uplynniaczem artefakty. Pozostaje jedynie kwestia indywidualnej wrazliwosci na takie rzeczy. Mnie osobiscie bardzo to kłuje w oczy, ale sa osoby ktorym to nie przeszkadza. Np pewnie tobie.

Edytowane przez Somebody101
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem co w takim razie mierzy RTINGS - skoro w ich testach jakimś cudem oled ma wyższe noty niż sony (w interpolation ma to samo, ale w motion jest lepszy bo pewnie nie smuży):

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-interpolation-soap-opera-effect

B8 w ich testach leje całą czołówkę lcd - jak to możliwe?

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kto wiecej zaplaci, takie testy i rankingi z reguly mozna miedzy bajki wlozyc. Poza tym testy testami, ale ludzkiego oka oszukac sie nie da. Wez pendrive ze soba z jakims materialem w 60hz i skocz do sklepu na testy. Obejrzyj ten material i bez uplynniacza i z uplynniaczem na oledzie od lg a potem na sony lub jakims dobrym lcd w podobnej cenie na 120hz matrycy va. Sam wtedy stwierdzisz ze plynnosc na oledzie od lg jest po prostu mocno przecietna.

Edytowane przez Somebody101
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to placenie RTINGs to bym nie wierzył - jak by tak było to wtedy samsung miałby ocenę 11 (na 10 możliwych) :)

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest najbogatszy to mógłby zapłacić najwięcej więc dostałby najwyższą ocenę - chyba logiczne skoro wg Ciebie się płaci to im więcej płacisz tym lepsza ocena

Edytowane przez klaus71
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja logika mnie przeraża. Wracajac do tematu - skoro twierdzisz ze plynnosc w oledach od lg jest w porzadku, skocz do sklepu z jakims pendrive na wlasne testy plynnosci. Jesli nadal bedziesz wtedy uwazal ze oled lg ma dobry uplynniacz to niestety ale wizyta u dobrego okulisty bedzie nieunikniona.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to twoja logika - ty stwierdziłesz że się płaci - a skoro się płaci  to chyba logoczne jest że im więcej tym lepsza ocena - ja tylko "spisałem" wniosek jaki się nasuwa z twojej logiki

 bo ja uważam wręcz odwrotnie że RTINGs nie bierze kasy - nawet tv sami kupują a nie dostają w prezencie na testy

 

co do płynności ja nie napisałem że LG ma dobry upłynniacz - nie mam C7 ani B8 i nie jestem w stanie tego stwierdzić jaki on jest

zadałem pytanie - czemu B8 z tak niby słabym upłynniaczem (wg Ciebie poziom tico) w teście RTINGs tak wyraźnie wygrywa w sekcji Motion i ma tyle samo w sekcji Interpolation.

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

co do płynności ja nie napisałem że LG ma dobry upłynniacz - nie mam C7 ani B8 i nie jestem w stanie tego stwierdzić jaki on jest

 

To po co ta dyskusja? Idz do sklepu z pendrivem i sprawdz plynnosc na kilku modelach, w tym na oledzie od lg. Wtedy mozemy podyskutowac, bo troche ciezko rozmawiac z kims na temat czegos czego nigdy na oczy nie widzial.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...