Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz tak cały czas? Nie reklamowałeś, nie zwracałeś tv?
 
Ja mam pionowe pasy. Na 10% są wyraźne, na 20 jest prawie idealnie. Zgłaszałem reklamację dwa razy, niestety musisz do zgłoszenia dołączyć zdjęcie z planszą 20%. Dwa razy reklamacja została odrzucona, a w szarościach pasy widzę.

Będę próbował jeszcze raz, potem pewnie UOKiK. Może ktoś już przechodził taką drogę i podzieli się wrażeniami?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saracen napisał:

W czwartek wreszcie dotarł do mnie mój TV wraz z obiecanym soundbarem. Jak na razie tylko oglądałem Netflixa i Youtube. Na Youtubie nie powala mnie jakość filmów HD ruch na filmach jest w niektórych momentach rwany. 4K to już inna bajka. Mam do Was dwa pytania:
- Co zrobić aby obraz nie był taki teatralny?
- Co najlepiej podpiąć po HDMi ARC tuner NC+, PS3 czy amplituner kina domowego?

Jeśli chodzi o teatralny efekt obrazu może sprawdź co masz ustawione w True Motion - albo całkowicie wyłącz tą opcję, albo w ustawieniach użytkownika zmniejsz opcję  de-judder do 2-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, chmiel2k napisał:

Ja mam pionowe pasy. Na 10% są wyraźne, na 20 jest prawie idealnie. Zgłaszałem reklamację dwa razy, niestety musisz do zgłoszenia dołączyć zdjęcie z planszą 20%. Dwa razy reklamacja została odrzucona, a w szarościach pasy widzę.

To nie lepiej telefonicznie zgłosić reklamacje i prosić o wizytę serwisanta mówiąc , że nie masz aparatu na tyle dobrego aby wykonać poprawne zdjęcia do przesłania? Proces się oczywiście wydłuży, ale jak serwisant przyjedzie to pokażesz mu w realu to 20%.

Tylko nie rozumiem , ty ten banding widzisz cały czas niezależnie od wyświetlanego contentu? U mnie oczywiście na 5% mega wyraźny, na 10% widoczny mocno nadal, 20% wręcz idealna ale na siłę coś bym znalazł ale pasy sporadycznie widuje, na coraz więcej takich scen trafiłem bo coraz więcej filmów obejrzałem (i podświadomie wiem gdzie znajdują się te pasy) np. dziś "How it's end" na netflixie tam jest  parominutowa scena 'nocnej' ucieczki przed radiowozem i tam go dzisiaj wyraźnie widziałem ale w pozostałych scenach już spoko. Także każdy oled ma banding większy lub mniejszy i w bardzo specyficznych scenach z szarościami będzie widoczny także to nie jest tak , że podczas oglądania contentu nie masz szans go zobaczyć bo to oczywiście bujda. To mnie podczas wymiany matrycy serwisant poinformował , że jeżeli banding jest widoczny na 20% grey to wymieniają matryce bo to może przeszkadzać w oglądaniu większej ilości treści ale przecież jeżeli trafisz scenę gdzie tej szarości bliżej do 5-10% to będziesz go widział a tego już nie miał na myśli i imo do tego trzeba przywyknąć cecha technologiczna. Ponadto u mnie banding jest zmienny w tym sęsie , że po autokompensacjach jeden pas się wyrówna drugi się uwydatni i tak w kółko, wczoraj np. matryca była b.dobra jeżeli chodzi o to a dzisiaj już widzę, ze uwydatniło jeden pas który wczoraj tak widoczny nie był i pewnie się to będzie delikatnie ciągle zmieniać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Jakie macie ustawienia gamma przy testowaniu planszy 5% grey?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czwartek wreszcie dotarł do mnie mój TV wraz z obiecanym soundbarem. Jak na razie tylko oglądałem Netflixa i Youtube. Na Youtubie nie powala mnie jakość filmów HD ruch na filmach jest w niektórych momentach rwany. 4K to już inna bajka. Mam do Was dwa pytania:
- Co zrobić aby obraz nie był taki teatralny?
- Co najlepiej podpiąć po HDMi ARC tuner NC+, PS3 czy amplituner kina domowego?


Skąd zamówienie ? Neonet ze sounbar dostałeś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ebolla napisał:

Tak z ciekawości. Jakie macie ustawienia gamma przy testowaniu planszy 5% grey?

Z reguły jak jak chcesz wrzucić później zdjęcie to ludzie to robią na fabrycznych(czyli nic nie zmieniasz w ustawieniach) trybach kino / isf dark (najpopularniejsze) z czego na isf dark zdecydowanie więcej widać nierówności matrycy itd.(kino jest na gammie 2.2 a isf dark bazowo na bt.1886) bo jest ciemniejszy a np. na takim standart który jest o wiele jaśniejszy matryca będzie o wiele lepiej wyglądala ;)  A zupełnie inna sprawa , że nie ma co za bardzo polegać na ocenie matryc po zdjęciach bo zazwyczaj jest tak , że to co wychodzi na zdjęciu a to co widzimy przed oczami to dwie różne rzeczy a to jest przecież najważniejsze.

7 godzin temu, VERTIGO_80 napisał:

Na moim tego bandingu w ogóle nie widzę podczas oglądania TV, a oczy mam dobre

No na zdjęciu tej planszy 5% ja widzę banding (a zdjęcie wykonanie na trybie kino? jeżeli na fabrycznym isf dark i aparat zbytnio nie przekłamał to bardzo dobra sztuka ci się trafiła, chociaż powinno się to bez źródła światła raczej robić) , jezeli go nie widzisz dobra twoja , tak jak już był poruszany wątek że każdy ma inną 'czulość' na banding itd. albo poprostu jeszcze nie trafiałeś na takie sceny albo poprostu jest tak 'delikatny. Wątpie aby trafił ci się świety grall czyli egzemplarz całkowicie wolny od bandingu (firma kalibrująca która na koncie mająca -set oledów za sobą powiedziała mi że nigdy nie trafili na takiego bez bandingu) także jeżeli tego nie widzisz tylko się cieszyć :).Pzdr

 

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki: ktoś wie jaki jest koszt płatnej wymiany matrycy w oled lg 65?

nie mówię o gwarancjach, rękojmiach etc, tylko usłudze płatnej, jeśli ww zawiodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pablopicassoxx napisał:

a ja mam pytanie z innej beczki: ktoś wie jaki jest koszt płatnej wymiany matrycy w oled lg 65?

nie mówię o gwarancjach, rękojmiach etc, tylko usłudze płatnej, jeśli ww zawiodą

najlepiej zapytaj w serwisie ale cena może cie zwalic z nóg.☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55b8 kupiony kilka dni temu , podobnie jak u kolegi bandingu na 5% 10% i 20% nie widać , sprawdzone w trybach film i standard 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może z innym problem, który jest tu rzadko poruszany, więc może mam dużego pecha. O ile nie mam problemów z vertical bandingiem - plansza 5% jest całkiem spoko, wszystkie wspomniane w tym wątku trudne sceny zaliczone pozytywnie, o tyle mam nie ciekawą sytuację z żółtym zafarbem z lewej części telewizora. Efekt potęguje oglądanie pod kątem. Czy jest jakaś szansa że zafarb ten z czasem się zmniejszy? Widzę, że plansza 5% grey od pierwszego odpalenia trochę się zmieniła i mam wrażenie, że ile razy ją odpalam to wygląda inaczej (raz lepiej, raz gorzej).

W zasadzie, to poza sportem ten żółty zafarb, w niczym nie przeszkadza, jak widzicie na zdjęciach gdy siedzi się na wprost jest on niemal nie zauważalny. Jest to jednak dosyć mocno uciążliwe przy oglądaniu meczy pod kątem, bo wtedy nie da się tego nie zauważyć i mocno to denerwuje. Pech chce, że fotel na którym najczęściej siedzę i oglądam mecze stoi pod takim kątem jak widzicie na zdjęciach co odbiera radość z oglądania.

I tu pojawia się dylemat. Czy jest sens zwracać ten telewizor? nie wiadomo co sie trafi następnym razem, pewnie nie dostane drugi raz modelu z takim zafarbem, ale może trafić się problem z bandiginem... Co myślicie?

2019-01-21 20.11.20.jpg

2019-01-21 20.30.03.jpg

2019-01-21 20.30.27.jpg

2019-01-21 20.30.43.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, janush napisał:

Ja może z innym problem, który jest tu rzadko poruszany, więc może mam dużego pecha. O ile nie mam problemów z vertical bandingiem - plansza 5% jest całkiem spoko, wszystkie wspomniane w tym wątku trudne sceny zaliczone pozytywnie, o tyle mam nie ciekawą sytuację z żółtym zafarbem z lewej części telewizora. Efekt potęguje oglądanie pod kątem. Czy jest jakaś szansa że zafarb ten z czasem się zmniejszy? Widzę, że plansza 5% grey od pierwszego odpalenia trochę się zmieniła i mam wrażenie, że ile razy ją odpalam to wygląda inaczej (raz lepiej, raz gorzej).

W zasadzie, to poza sportem ten żółty zafarb, w niczym nie przeszkadza, jak widzicie na zdjęciach gdy siedzi się na wprost jest on niemal nie zauważalny. Jest to jednak dosyć mocno uciążliwe przy oglądaniu meczy pod kątem, bo wtedy nie da się tego nie zauważyć i mocno to denerwuje. Pech chce, że fotel na którym najczęściej siedzę i oglądam mecze stoi pod takim kątem jak widzicie na zdjęciach co odbiera radość z oglądania.

I tu pojawia się dylemat. Czy jest sens zwracać ten telewizor? nie wiadomo co sie trafi następnym razem, pewnie nie dostane drugi raz modelu z takim zafarbem, ale może trafić się problem z bandiginem... Co myślicie?

2019-01-21 20.11.20.jpg

2019-01-21 20.30.03.jpg

2019-01-21 20.30.27.jpg

2019-01-21 20.30.43.jpg

Więc tak:, z tego co można przeczytać:

 - zafarby się nie zmniejszają;

- częste są kłopoty z kolorami przy oglądaniu obrazu pod kątem;

- dobrze byłoby zrobić na wprost TV zdjęcie planszy 100 białej i pokazać tutaj..

Poza tym zdjęcia często wyolbrzymiają problemy które są, albo i w ogóle ich nie ma. To co widzą Twoje oczy winno być najważniejsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na białym nie jest to aż tak widoczne, najbardziej na szarym i tym nieszczęsnym zielonym (boisko). Zdjęcia, które zamieściłem niestety dosyć dobrze odwzorowują rzeczywistość i tak to właśnie wygląda pod małym kątem:

image.png.3fdfb70dcb9012f3c4540187c9ed7878.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, janush napisał:

Na białym nie jest to aż tak widoczne, najbardziej na szarym i tym nieszczęsnym zielonym (boisko). Zdjęcia, które zamieściłem niestety dosyć dobrze odwzorowują rzeczywistość i tak to właśnie wygląda pod małym kątem: 

image.png.3fdfb70dcb9012f3c4540187c9ed7878.png

Odnośnie kątów to znam ten ból - oglądam TV albo z salonu z kątem c.a. -20st, albo z jadalni.. +30 st. Dlatego tylko OLED.  Jak w rzeczywistości masz dyskomfort w oglądaniu i wciąż możliwość zwrotu - to bym się nie wahał i go oddał, w końcu ten zakup ma Ci dostarczyć radości a nie rozterek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka ma zafarb ale na niebiesko przy lewej i prawej pionowej krawędzi (na białej planszy akurat dość widoczny). Poinformowano mnie , że zafarb sam z siebie się nie wyrówna tylko kalibracja wizualnie może go zmniejszyć. Mi on na szczęście jakoś nie przeszkadza , fakt czasami widoczny w scenach jasnych (jasne niebo / śnieg ) ale jakoś na to akurat nie jestem wyczulony. Co do ciebie , oglądanie tv ma sprawiać przyjemność , jeżeli oglądasz dużo sportu (bo napisałeś , że tylko tam na niego zwracasz uwagę) i zamiast czerpać satysfakcje będziesz się patrzył w tą żółtą plamę i się wku*** po cichu w sobie to lepiej odpuścić. Oczywiście podczas wymiany może się trafić taki z innym kolorem zafarbu większym/mniejszym bandigiem większym/mniejszym itd. niestety nadal odnoszę wrażenie, że to jest na razie loteria ;) Jeżeli w twoim przypadku w grę wchodzi kalibracja napisałbym do skalibruj tv i zamieścił chociaż poglądowe foto , czy w ogóle w skutek kalibracji ta się ten zafarb do jakiegoś stopnia zniwelować optycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zykfyr napisał:

Moja sztuka ma zafarb ale na niebiesko przy lewej i prawej pionowej krawędzi (na białej planszy akurat dość widoczny). Poinformowano mnie , że zafarb sam z siebie się nie wyrówna tylko kalibracja wizualnie może go zmniejszyć. Mi on na szczęście jakoś nie przeszkadza , fakt czasami widoczny w scenach jasnych (jasne niebo / śnieg ) ale jakoś na to akurat nie jestem wyczulony. Co do ciebie , oglądanie tv ma sprawiać przyjemność , jeżeli oglądasz dużo sportu (bo napisałeś , że tylko tam na niego zwracasz uwagę) i zamiast czerpać satysfakcje będziesz się patrzył w tą żółtą plamę i się wku*** po cichu w sobie to lepiej odpuścić. Oczywiście podczas wymiany może się trafić taki z innym kolorem zafarbu większym/mniejszym bandigiem większym/mniejszym itd. niestety nadal odnoszę wrażenie, że to jest na razie loteria ;) Jeżeli w twoim przypadku w grę wchodzi kalibracja napisałbym do skalibruj tv i zamieścił chociaż poglądowe foto , czy w ogóle w skutek kalibracji ta się ten zafarb do jakiegoś stopnia zniwelować optycznie.

@Zykfyr - otóż to. Satysfakcja przede wszystkim. Odnośnie mojej sztuki, to mam pikselozę coś na kształt Twojej ze str. 31 (no, może nieco mniejszą), ale wiem, że trafia się od przysłowiowego święta raptem przez kilka sekund, a zawsze mogę zmniejszyć jasność do 49 i będzie OK. Więc nie mam zamiaru z tego powodu narzekać.

Natomiast mam pytanie: czy masz czynną opcję "Real Cinema" - jest polecana do włączenia, a ja mam ją w różnych trybach (ISF, Cinema, Technicolor) non stop nieaktywną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, janush napisał:

Czy jest sens zwracać ten telewizor? nie wiadomo co sie trafi następnym razem, pewnie nie dostane drugi raz modelu z takim zafarbem, ale może trafić się problem z bandiginem... Co myślicie?

Rozumiem Twój dylemat, bo rzeczywiście matryca jest obecnie loterią. Twój zafarb dosyć mocno wpływa na wygląd boiska (tak to wygląda na zdjęciu). Jak zawsze wszystko jest kwestią indywidualną i to Ty musisz zdecydować, jak bardzo Ci to przeszkadza. Ja bym ryzykował i zwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące dźwięku:

 

Mój amplituner nie obsługuję 4k więc nie mogę podłączyć PS4 -> amplituner -> TV tylko muszę puścić ps4-> tv -> amplituner. 

Jak mogę podłączyć to aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku. Czy tylko kabelek optyczny czy jest jakaś opcja aby puścić to przed HDMI z TV do amplitunera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.12.2018 o 10:50, fio2 napisał:

Mam  dokładnie  tą  sytuacje  co  Zykfyr,  niebieski  zafarb po  bokach,  widoczny  tylko  na  białym  tle. Praktycznie  mi  to  nie przeszkadza,  ale  z  ciekawości  zapytam  jak  LG  podchodzi  do  zafarbu  pod  względem  reklamacji ? No  ale  ten  żółty  jest  fatalny.. :(

 

Edytowane przez Mejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jak wiecie trochę tu sobie pomarudziłem na równomierność matrycy, miałem już nawet składać reklamację, ale ku mojemu zdumieniu jest jednak postęp . Nie jest jeszcze idealnie, ale różnica jest jednak zauważalna:

19 grudnia wyglądało to tak:IMG_20181219_073212(1).thumb.jpg.fb8bf8f9684ec5dd24da4ba01f13d012.jpg

 

Natomiast wczoraj wyglądało to już tak:IMG_20190121_220412.thumb.jpg.a9796523eba0885b7124926e04b8554f.jpg

 

Czas naświetlania w wcześniejszym przypadku był nieco dłuższy, więc zdjęcia nie są do końca porównywalne, ale chodzi przecież o wrażenie "naoczne" i ono jest dość budujące. Nie wiem właściwie z jakiego powodu nastąpiła poprawa, ponieważ od tygodnia nic nie majstruję przy ręcznych kompensacjach, zostawiam wszystko automatowi, na moje amatorskie oko prawa strona zaczyna powoli ciemnieć .... Może cierpliwość popłaci i będzie jeszcze lepiej, bo czarne mrówki też jakby nieco mniejsze, a plamy pokazują się rzadziej. Co do obserwowanego tu kilka postów wcześniej zafarbu, to u mnie przy prawej pionowej krawędzi też można zaobserwować niemal niewidoczny niebieski pasek, ale jest to przełamanie tak subtelne, że przy żadnym choćby najjaśniejszym materiale nie jest widoczne gołym okiem, trzeba się mocno przyglądać z bliska.

Ale żeby nie było zbyt różowo, to znowu Netflix świruje. Przy włączeniu materiału DV z 5.1 ewidentnie przycina bitrate oraz mocno tnie dźwięk, przy zmianie na stereo przycina czasem, a dźwięk prawie nie tnie. Przy łączu 60mb/s..... Ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy model B8 obsługuje nagrywanie na USB?
Mój dostawca telewizji oferuje nagrywanie na dysk zewnętrzny, ale tworzone nagrania są szyfrowane i mogę je oglądać tylko po wpięciu dysku do dekodera. Natomiast chciałbym podpiąć dysk bezpośrednio do TV i w dowolnym momencie włączyć nagrywanie danego materiału wideo i potem zrzucić na go PC. 

Edytowane przez Knish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, eloszki napisał:

Pytanie dotyczące dźwięku:

 

Mój amplituner nie obsługuję 4k więc nie mogę podłączyć PS4 -> amplituner -> TV tylko muszę puścić ps4-> tv -> amplituner. 

Jak mogę podłączyć to aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku. Czy tylko kabelek optyczny czy jest jakaś opcja aby puścić to przed HDMI z TV do amplitunera ?

Przysłali Ci w końcu ten tv? Czy kupiłeś gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...