Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Zykfyr napisał:

Logujesz się na swoje konto netflix na kompie: Konto -> Moj Profil -> Wygląd napisów i voilà :) do wyboru do koloru, miałem ten sam problem jak zaczynałem z DV na netflixie obecnie mam czcionkę w kolorze białych ale z włączana opcja "półprzeźroczyste" + cień "jednolite" kolor czarny , i dla mnie bajka (nie męcza oczu itd.) ale wybór tego to juz indywidualna sprawa :) Swoja droga ciekawa sprawa , że nie mamy dostępu to tego panela z ustawieniami z poziomu tv...

Faktycznie ta opcja rozwiązuje problem napisów na dobre i za to wielkie dzięki, niemniej myślę że wciąż biały kolor jest jakiś niesamowicie jaskrawy (najbardziej to widać jak wchodzę w menu ustawienia i te "chmurki podpowiedzi" co się pojawiają po prawej od opcji to są nieporównywalnie bardziej jaskrawe podczas oglądania materiału np. DV niż gdy wchodze w opcje gdy oglądam coś na ustawieniach np. z anteny naziemnej itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym już nic nie zrobisz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, chemik22 napisał:

biały kolor jest jakiś niesamowicie jaskrawy (najbardziej to widać jak wchodzę w menu ustawienia i te "chmurki podpowiedzi" co się pojawiają po prawej od opcji to są nieporównywalnie bardziej jaskrawe

11 godzin temu, chemik22 napisał:

W co byście doradzili aby zmienić w ustawieniach Dobly Vision np. dla Netfixa aby napisy/biały kolor nie był tak kołujący w oczy ?

Napisz to w dziale LCD. Tam panuje opinia, że oledy są zbyt ciemne xD

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 19:38, VERTIGO_80 napisał:

Czy Wam też przycisk zasilania na pilocie często działa dopiero po drugim kliknięciu ?

Już zmieniałem baterie, ustawienia szybkiego startu czy oszczędzania energii. Ciągle to samo. Inne przyciski podczas użytkowania działają bez problemu. Włączenie TV przyciskiem Netflix działa za każdym razem. Natomiast przycisk Power notorycznie za drugim razem czy to przy uruchamianiu TV czy przy wyłączaniu
 

Mam ten sam objaw. Wkurza to trochę bo wszystkie klawisze za pierwszym razem łapią a niestety włącznik za drugim chociaż czasem się uda za pierwszym.. odziwo oddawałem jednego oleda też B8 w ciągu 14 dni i tam za pierwszym razem załączał ?

Druga sprawa też macie tak że jak telewizor się wyłącza albo gra to w nim coś jakby cyka? Jest to inni dźwięk niż po wyłączeniu w momencie jak matryca robi odświeżanie.

Ja moja B8 mam od listopada, niestety ma banding i niestety lewa strona jest znacznie cienniejsza. Przegrał już z 250h jak nie więcej, praktycznie dziennie po kilka godzin działa naprzemiennie Netflix, YT, nc+, Xbox X. Banding zauważam głównie podczas włączenia konsoli bo jest szara plansza startowa i niestety na niektórych filmach netflixa. U mnie wygląda to tak.

Z ciekawości wyśle zgłoszenie w wolnym dniu do LG z zapytaniem bo na 20% jest to niezauważalne ?

IMG_20190102_230041.jpg

IMG_20190102_230218__01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to jak wy ustawiacie aby wyświetliła się ta plansza testowa 5% czy 20% ? Bo w opcjach to nigdzie tego nie mogę znaleźć.. 

Edytowane przez chemik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na yt wpisz sobie test oled 5% grey, lub na forum są linki do strony gdzie możesz pobrać plansze testowe i odpalić na dysku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Mam ten sam objaw. Wkurza to trochę bo wszystkie klawisze za pierwszym razem łapią a niestety włącznik za drugim chociaż czasem się uda za pierwszym.. odziwo oddawałem jednego oleda też B8 w ciągu 14 dni i tam za pierwszym razem załączał Druga sprawa też macie tak że jak telewizor się wyłącza albo gra to w nim coś jakby cyka? Jest to inni dźwięk niż po wyłączeniu w momencie jak matryca robi odświeżanie.

 

 

Mój cyka tylko po wyłączeniu. W czasie oglądania nie.

 

Co do pilota mam już zlecenie z LG wysłania nowego. Zobaczymy czy pomoże.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie wystarczy odpalić youtube...

Jeszcze tak dopytam o czyszczenie ekranu, bo ono teoretycznie powinno robić się automatycznie co 4h użytkowania ale ja mam wrażenie że nic się nie dzieje z automatu bo jak np. ręcznie odpalę funkcje czyszczenia to później po uruchomieniu TV w górnym rogu jest napisane że proces czyszczenia był wykonany ale samo nigdy mi takie coś nie wyskoczyło.. A poza tym komunikatem to chyba ciężko stwierdzić czy i kiedy TV robi to czyszczeń nie samodzielnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, chemik22 napisał:

Jeszcze tak dopytam o czyszczenie ekranu, bo ono teoretycznie powinno robić się automatycznie co 4h użytkowania ale ja mam wrażenie że nic się nie dzieje z automatu bo jak np. ręcznie odpalę funkcje czyszczenia to później po uruchomieniu TV w górnym rogu jest napisane że proces czyszczenia był wykonany ale samo nigdy mi takie coś nie wyskoczyło.. A poza tym komunikatem to chyba ciężko stwierdzić czy i kiedy TV robi to czyszczeń nie samodzielnie..

Kompensacje (czyszczenie) długie czyli to zapuszczane zdalnie bez powodu raczej nie powinno się go zapuszczać no chyba , że zobaczysz jakieś powidoki/wypalenia czy inne 'błędy' matrycy w których teoretycznie może pomóc, serwis przed wymiana matrycy i tak zaleca wykonanie 3 takich (z doświadczenia wiem , że prawie nic nie dają), ponoć tv ja sam wykonuje po 2000h zliczonych pracy.

Kompensacja automatyczna uruchamia się po 4h zliczonej pracy, po wykonaniu jej po włączeniu tv nie wyskakuje komunikat, po czym rozpoznać ze zachodzi? Normalnie po wyłączeniu tv odrazu słychać dość głośne "cyknięcie" , jeżeli kompensacja zachodzi nie ma tego cyknięcia tylko usłyszysz je po ok.6-10min. Ponadto na przykład gdybys pod tv miał podpięty pendrive z jakąś diodą zasilania to ona nadal się będzie palić pomimo 'wyłączenia tv'.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoczynne czyszczenie robi się po sumie 4h przepracowanych. Najprościej usłyszysz to jak wyłączysz telewizor a za ok 5-10 minut ponownie cyknięcie wyłączenia telewizora :P

 

1 godzinę temu, VERTIGO_80 napisał:

Mój cyka tylko po wyłączeniu. W czasie oglądania nie.

 

Co do pilota mam już zlecenie z LG wysłania nowego. Zobaczymy czy pomoże.

 

Zgłaszałeś to przez stronę lg - wymianę pilota?

Edytowane przez Miki91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miki91 napisał:

Ja moja B8 mam od listopada, niestety ma banding i niestety lewa strona jest znacznie cienniejsza.

Mam pytanko , patrząc na twoja plansze 5% to czy nie zauważyłeś w filmach efektu , że np. czerń po prawej stronie 'świeci' a po lewej nie ? U mnie na poprzedniej matrycy która poszła na reklamacji efekt miałem podobny i przekładał sie na parę scen:

 

20181120_215141.jpg

20181122_201314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Zgłaszałeś to przez stronę lg - wymianę pilota?


Tak, przez stronę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zykfyr napisał:

Kompensacje (czyszczenie) długie czyli to zapuszczane zdalnie bez powodu raczej nie powinno się go zapuszczać no chyba , że zobaczysz jakieś powidoki/wypalenia czy inne 'błędy' matrycy w których teoretycznie może pomóc, serwis przed wymiana matrycy i tak zaleca wykonanie 3 takich (z doświadczenia wiem , że prawie nic nie dają), ponoć tv ja sam wykonuje po 2000h zliczonych pracy.

Kompensacja automatyczna uruchamia się po 4h zliczonej pracy, po wykonaniu jej po włączeniu tv nie wyskakuje komunikat, po czym rozpoznać ze zachodzi? Normalnie po wyłączeniu tv odrazu słychać dość głośne "cyknięcie" , jeżeli kompensacja zachodzi nie ma tego cyknięcia tylko usłyszysz je po ok.6-10min. Ponadto na przykład gdybys pod tv miał podpięty pendrive z jakąś diodą zasilania to ona nadal się będzie palić pomimo 'wyłączenia tv'.

Pzdr.

 

 

Dzięki za info, faktycznie dysk zewnętrzny był odpalony po wyłączeniu TV, co do ręcznej kompensacji to nie myślałem ze może ona cokolwiek popsuć robiona "bez powodu" w sumie raz ją odpaliłem bo byłem ciekaw..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Dzięki za info, faktycznie dysk zewnętrzny był odpalony po wyłączeniu TV, co do ręcznej kompensacji to nie myślałem ze może ona cokolwiek popsuć robiona "bez powodu" w sumie raz ją odpaliłem bo byłem ciekaw..
Każdy ją odpalił chociaż raz bez powodu, z ciekawości lub przez pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chemik22 napisał:

co do ręcznej kompensacji to nie myślałem ze może ona cokolwiek popsuć robiona "bez powodu"

Raczej nie ma nigdzie dowodów na potwierdzenie tezy, że ona co kolwiek pogarsza (chociażby kiedyś krążyła legenda o pociemnianiu matrycy przez ten proces) sam serwisant twierdzi , że nie ma możliwości aby ona coś pogarszała , ba nawet zalecał po wymianie matrycy pierwsze co zrobić to ją zapodać , ale wiem , że oni bardzo różne rzeczy twierdzą ;) także według mnie jak nie ma potrzeby to nie ma co jej zapuszczać :) także się nie przejmuj :).

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ustawiłem parametry obrazu zgodnie ze wskazówkami rtings, wszystko jest dobrze, tylko nie wiem dlaczego nie mogę zmienić poziomu czerni. Opcja jest poszarzała i nie można dokonać zmiany. Ustawione jest auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, arekfe napisał:

Witam.
Ustawiłem parametry obrazu zgodnie ze wskazówkami rtings, wszystko jest dobrze, tylko nie wiem dlaczego nie mogę zmienić poziomu czerni. Opcja jest poszarzała i nie można dokonać zmiany. Ustawione jest auto.

Mam to samo (poziom czerni - auto) na sygnale z TV naziemnej, przez wbudowany w B8 tuner sat i internet (Netflix). Na wyjściu HDMI (Chromecast) opcja ustawienia poziomu czerni jest aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek wreszcie dotarł do mnie mój TV wraz z obiecanym soundbarem. Jak na razie tylko oglądałem Netflixa i Youtube. Na Youtubie nie powala mnie jakość filmów HD ruch na filmach jest w niektórych momentach rwany. 4K to już inna bajka. Mam do Was dwa pytania:
- Co zrobić aby obraz nie był taki teatralny?
- Co najlepiej podpiąć po HDMi ARC tuner NC+, PS3 czy amplituner kina domowego?

Edytowane przez Saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z ustawieniem proporcji ekranu - jest tylko oryginał. Na początku kiedy pierwszy raz ustawiałem, na pewno zmieniałem to ustawienie i było kilka opcji do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych planszach.. Już nie jedną widzieliście więc chętnie opinię poznam:

 

IMG_20190118_174232.thumb.jpg.f930b54d2c0ea79fbd57b042de38b764.jpgIMG_20190118_181116.thumb.jpg.a2b6a1d5161205e85ff9fcf26a7b8981.jpg

Jest się do czego przyczepić ?

 

Ps. Ta czerwona i niebieska kropka to zegary piekarnika i mikrofali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arekfe napisał:

tylko nie wiem dlaczego nie mogę zmienić poziomu czerni. Opcja jest poszarzała i nie można dokonać zmiany. Ustawione jest auto.

Też tak mam w C8, chyba po prostu nie dla każdego sygnału można to zmieniać.

1 minutę temu, chemik22 napisał:

A co myślicie o tych planszach.. Już nie jedną widzieliście więc chętnie opinię poznam:

 

IMG_20190118_174232.thumb.jpg.f930b54d2c0ea79fbd57b042de38b764.jpgIMG_20190118_181116.thumb.jpg.a2b6a1d5161205e85ff9fcf26a7b8981.jpg

Jest się do czego przyczepić ?

 

Ps. Ta czerwona i niebieska kropka to zegary piekarnika i mikrofali ;)

Wrzuć jeszcze 20%, już mi tu kiedyś ktoś napisał, że jak na 20% grey nic nie widać niepokojącego, to nie ma się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Wrzuć jeszcze 20%, już mi tu kiedyś ktoś napisał, że jak na 20% grey nic nie widać niepokojącego, to nie ma się czym przejmować


Nie, że nie ma się czym przejmować, tylko że LG nie uzna gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, chmiel2k napisał:


 

 


Nie, że nie ma się czym przejmować, tylko że LG nie uzna gwarancji.

Nie będę się sprzeczał, ale wydaje mi się, ze było też wspomniane iż ludzkie oko poniżej 20% grey nie zauważy wad na normalnym materiale (filmach etc.)

Ale mogę się mylić, nie chce mi się szukać teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę się sprzeczał, ale wydaje mi się, ze było też wspomniane iż ludzkie oko poniżej 20% grey nie zauważy wad na normalnym materiale (filmach etc.)
Ale mogę się mylić, nie chce mi się szukać teraz.
Ja nie twierdzę, że tak nie było napisane, ale to bzdura. Ja widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...