Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, ebolla napisał:

Cześć,

To jak to się ma do tego, że jak wczoraj i przed wczoraj dodawalem LG 55c8 do koszyka, to pokazywało mi, że dostawa z Opola (nastawiony odbiór właśnie w Zabrzu)? Sklep internetowy nie uwzględnia stanów sklepów stacjonarnych?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

To jest normalne, jak zamawiałem swojego C8 to też realizował zamówienie market ze Śląska, mimo iż mieszkam w Warszawie. 

Co ciekawe dorzuciłem jakiś zapychacz za 2 zł, żeby dostać jeden bon więcej- i te bodajże baterie realizował jeszcze inny sklep, mimo iż wszystko zamawiałem razem ;) 

Zadzwoniłem się dopytać, dostałem informację że praktycznie wszystkie zamówienia internetowe dotyczą produktów nowych, bezpośrednio z magazynu- ewentualne zwroty są "obrabiane" przez sklepy stacjonarne.

Swoją drogą ta folia na ekranie w oledach to świetna sprawa. Nie wpływa jakoś negatywnie na obraz, a umożliwia testowanie telewizora bez jej zrywania- ponadto umożliwia bezproblemowy montaż bez ryzyka ubrudzenia ekranu. Po doświadczeniach z Samsungiem wiem że te współczesne ekrany bywają szalenie trudne do wyczyszczenia z "paluchów".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, smiti napisał:

Bzdura totalna, oczywiście ze ma i można puścić jednocześnie głos na słuchawki jak i głośniki w tv.

Prawda, zapomniałem o RS232C, który z racji powieszenia tv na ścianie i tak jest bardzo trudno dostępny.

Edytowane przez WojtekW80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2019 o 20:05, Gontar3d napisał:

Jest łącznie 5 sztuk: Cieszyn, Częstochowa, Dobre Miasto, Ostrów Wlkp, Świnoujście. Każdy poekspozycyjny.

EDIT z 16.01: tak to wyjście słuchawkowe wygląda, czy to jest RS232, to ja nie wiem..

 

p1040433-1920x1442.jpg

Edytowane przez robert6969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na 128GB pendrive ( w NTFS) wrzucone filmy takie od 3GB do 49GB...pamieć cały czas w tv.....dzisiaj chce "odpalić" jakiś film a tv nie widzi pendriva...wyciągnąłem,włożyłem i dalej nic...włożyłem do kompa i działa...włożyłem drugi raz do kompa i coś muli ale zadziałał...skasowałem dla próby największy plik (49GB) ... włożyłem do tv i znowu działa :)

Coś nie tak z pendrivem czy coś nie tak z Lg ? :)...macie jakieś pomysły ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem na 128GB pendrive ( w NTFS) wrzucone filmy takie od 3GB do 49GB...pamieć cały czas w tv.....dzisiaj chce "odpalić" jakiś film a tv nie widzi pendriva...wyciągnąłem,włożyłem i dalej nic...włożyłem do kompa i działa...włożyłem drugi raz do kompa i coś muli ale zadziałał...skasowałem dla próby największy plik (49GB) ... włożyłem do tv i znowu działa
Coś nie tak z pendrivem czy coś nie tak z Lg ? :)...macie jakieś pomysły ?
U mnie było podobnie. Pendrive do śmieci. Nic nie zdążyłem odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robert6969

I jak wrażenia z testów płynności? Bo jak rozumiem nie zobaczyłeś przewagi 800, a coś poza?

Testowałeś bez upłynniaczy? Da się oglądać?
Dużo artefaktów wprowadzają upłynniacze? Do jakiego poziomu sprawdzałeś?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robert6969 napisał:

Jest łącznie 5 sztuk: Cieszyn, Częstochowa, Dobre Miasto, Ostrów Wlkp, Świnoujście. Każdy poekspozycyjny.

Po prostu wyprzedają resztki ekspozycji. Za te pieniądze nie warto, chyba że na dzień dobry dorzucają nową matryce i wymiana gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Plebann napisał:

@robert6969

I jak wrażenia z testów płynności? Bo jak rozumiem nie zobaczyłeś przewagi 800, a coś poza?

Testowałeś bez upłynniaczy? Da się oglądać?
Dużo artefaktów wprowadzają upłynniacze? Do jakiego poziomu sprawdzałeś?

Jeszcze raz dzięki za filmy!

Co do testów, no trwało to z godzinę i pracownik MM (właściciel OLED FHD LG) był chyba równie zainteresowany co ja, wręcz nie dał się odpędzić, a nawet zachęcał do dalszych testów... . A że było w salonie pustawo, to i inni pracownicy podchodzili z zainteresowaniem.

Po kilka razy oglądaliśmy te same filmiki (info dla innych: piłka x 3, tenis, hokej, wyścigi, wszystko z Canal+Sport, Eleven, TVP Sport HD, Motowizja HD, z rozdzielczościa FHD i bitrate od 8 do 16 Mb/s) na obydwu TV, na różnych ustawieniach. Dla LG to było: (de-judder, de blur: 0-0, 0-5, 5-5, 0-10, 5-10), dla Panasa podobnie redukcja smużenia i płynność filmu.

LG był ustawiony w proponowanych ustawieniach rtings dla ISF Expert z dostosowanym do oświetlenia sklepowego podświetleniem OLED, Panas - ustawienia Professional 1 z flatpanelshd.

Efekt: dla LG moje (subiektywne!) odczucie wskazywało na ustawienie 0-10, Panas: 10--5. Naprawdę nie widziałem (widzieliśmy) znaczących różnic, o ile jakiekolwiek... W obydwu przypadkach szybka piłka bez polepszaczy powodowała coś na kształt smużenia, z ich użyciem było lepiej. Oczywiście materiały jakościowo nie były idealne, ale naprawdę dawały wyobrażenie, jak sobie TV radzą ze sportem. Przy okazji także porównanie ogólne obrazów.. bez zauważalnych (a na pewno istotnych) różnic.

Jak do tego dodać ewidentnie na plus dla LG: pilot, liczbę HDMI 4KHDR, system, DV, no i serwis... to nie miałem wątpliwości co wziąć do domu :-).

A już w domu sport na Ultrabox+ bez zarzutu, jak teraz Juve na Eleven2.

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich,

 

Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną swoja kalibracją do modelu LG 55B8  ?

Generalnie jest bdb ( w porównaniu z moim poprzednim 7 letnim sprzętem) ale myślę że da się więcej z tego sprzętu wydobyć.


Mój mail: tomek@grzybek.h2g.pl

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chemik22 napisał:

Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną swoja kalibracją do modelu LG 55B8  ?

Chodzi Ci o ustawienia z profesjonalnej kalibracji za którą trzeba zapłacić coś koło 500 zł? Bez sensu to jest, bo każdy panel jest inny i czyjeś ustawienia mogą pogorszyć u Ciebie obraz, zamiast polepszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnej kalibracji mi nie trzeba ale na pewno jest jakiś zestaw ustawień które niezależnie od konkretnego panelu zawsze warto ustawić w tym modelu TV, czy się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o ustawienia z profesjonalnej kalibracji za którą trzeba zapłacić coś koło 500 zł? Bez sensu to jest, bo każdy panel jest inny i czyjeś ustawienia mogą pogorszyć u Ciebie obraz, zamiast polepszyć. 
Cały pakiet 750zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, efel napisał:

Podepnę się do pytania , o ile SDR opisali szczegółowo to mam pytanie do HDR10 i DV...

Co z ostrością? (dajemy dla obu na 0)? oraz Noise/MPEG Noise reduction i Super Resolution? na off? A i czy dynamiczne mapowanie tonów macie włączone (według mnie warto, więcej szczegółów w jasnych scenach itp.)

A i pytanko , mam rozumieć , że efekt ziarna w produkcjach netflixa to norma? Wczoraj oglądałem np. How its Ends i jest tam tego sporo,to efekt w skutek kręcenia/post produkcji czy możeliwe , że matryca uwydatnia ten efekt (w co wątpie)?

Pzdr.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zykfyr napisał:

Podepnę się do pytania , o ile SDR opisali szczegółowo to mam pytanie do HDR10 i DV...

Co z ostrością? (dajemy dla obu na 0)? oraz Noise/MPEG Noise reduction i Super Resolution? na off?

A i pytanko , mam rozumieć , że efekt ziarna w produkcjach netflixa to norma? Wczoraj oglądałem np. How its Ends i jest tam tego sporo,to efekt w skutek kręcenia/post produkcji czy możeliwe , że matryca uwydatnia ten efekt (w co wątpie)?

Pzdr.

 

Mi podobnie jak koledze powyżej również chodziło o  coś bardziej szczegółowego do ustawień HDR..

 

..oraz być może nawet bardziej w jaki sposób koledzy sobie radzą z odtwarzaniem materiałów słabej jakości ? Ja od czasu do czasu mam ochotę sobie obejrzeć np. nagrania bardzo starego serialu Married with Children ;) który wygląda mocno średnio nawet z 4 metrów.. wiadomo że szału nie ma co oczekiwać ale czy ktoś ma jakieś triki aby wyglądało to choć trochę lepiej ?

Edytowane przez chemik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemik22 @Zykfyr Na bardzo slaby material nie ma za bardzo sposobu, bo chocby nie wiem jakie polepszacze byly to nie zrobisz z tego natywnego 4k ;)

w HDR u siebie mam mpeg noise reduction (czyli zaszyt funkcja lagodnej gradacji) na off. On daje troche lepsze rozmycie ale kosztem detali. SR tez z tego co pamietam na off.

dodatkowo trzeba wlaczyc sobie mapowanie tonów, bo to daje lepsze efekt w HDR oraz pamietac o odpowiednich trybach np kino domowe do dolby vision itp. Ostrosci z tego co pamietam nie zmieniałem.

(W materialach SD zlej jakosci mozliwe ze ten noise reduction sie sprawdzi... ;))

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chemik22 napisał:

 

Mi podobnie jak koledze powyżej również chodziło o  coś bardziej szczegółowego do ustawień HDR..

 

..oraz być może nawet bardziej w jaki sposób koledzy sobie radzą z odtwarzaniem materiałów słabej jakości ? Ja od czasu do czasu mam ochotę sobie obejrzeć np. nagrania bardzo starego serialu Married with Children ;) który wygląda mocno średnio nawet z 4 metrów.. wiadomo że szału nie ma co oczekiwać ale czy ktoś ma jakieś triki aby wyglądało to choć trochę lepiej ?

Wczoraj oglądałem Dextera sprzed 12 chyba lat z HBO w marnej jakości i lekkie użycie de-judder (2-3) moim zdaniem poprawiało obraz.

1 godzinę temu, fio2 napisał:

W moim C8 sprawdziły się lepiej ustawienia Flatpanels

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1525423234#3

Naprawdę pasuje Ci Oświetlenie oled 62 w ISFDark?

Inne różnice względem rtings to sharpness na 10 i rozważenie TrueMotion (0, 5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert6969 napisał:

Naprawdę pasuje Ci Oświetlenie oled 62 w ISFDark?

Nie pasuje. Kupiłem tv z tzw. "kalibracją", która okazała się absolutną porażką i dlatego próbowałem ustawień rtings i flatpanels. Ostatecznie zostałem przy fabrycznym kino. Jestem na tyle zadowolony z tego trybu, że nie zdecydowałem się na prawdziwą kalibrację (planuję też przeprowadzkę i zmianę tv na większy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co sprawdzali ustawienia z ratings czy wklepaliscie wszystkie włącznie z White balance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, tonybcc napisał:

Mam pytanie do tych co sprawdzali ustawienia z ratings czy wklepaliscie wszystkie włącznie z White balance?

Jeśli o mnie chodzi to tylko temperaturę barw uważając że reszta wchodzi w kalibrację.. (czy miałem rację??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co byście doradzili aby zmienić w ustawieniach Dobly Vision np. dla Netfixa aby napisy/biały kolor nie był tak kołujący w oczy ?

 

Bo normalnie co ciężko mi patrzeć na biały kolor bo jest jaskrawy jak ch****a że ciężko na to patrzeć... Generalnie ustawienia mam z RTINGS (tzn. niewiele zmian wprowadziłem, bodajże tylko że 'ciepły kolor 1' wybrałem ale nie żeby na innych była wielka różnica).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, chemik22 napisał:

W co byście doradzili aby zmienić w ustawieniach Dobly Vision np. dla Netfixa aby napisy/biały kolor nie był tak kołujący w oczy ?

 

Bo normalnie co ciężko mi patrzeć na biały kolor bo jest jaskrawy jak ch****a że ciężko na to patrzeć... Generalnie ustawienia mam z RTINGS (tzn. niewiele zmian wprowadziłem, bodajże tylko że 'ciepły kolor 1' wybrałem ale nie żeby na innych była wielka różnica).

Logujesz się na swoje konto netflix na kompie: Konto -> Moj Profil -> Wygląd napisów i voilà :) do wyboru do koloru, miałem ten sam problem jak zaczynałem z DV na netflixie obecnie mam czcionkę w kolorze białych ale z włączana opcja "półprzeźroczyste" + cień "jednolite" kolor czarny , i dla mnie bajka (nie męcza oczu itd.) ale wybór tego to juz indywidualna sprawa :) Swoja droga ciekawa sprawa , że nie mamy dostępu to tego panela z ustawieniami z poziomu tv...

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...