Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Kmicic13 napisał:

A mi się wydaje, że Neonet leci w kulki z ludźmi, którzy zamówili w Black Friday. Przegięli wtedy z ceną i teraz biorą klientów na przetrzymanie.

Jakoś wszędzie ten tv jest dostępny, tylko nie u nich.

No i jeszcze nie czytałem, żeby ktoś zamawiający w BF dostał swój egzemplarz z Neonetu, tylko zwodzenie itp.

Dokładnie tak samo uważam. Cena 5k zł za 55 cali B8 w Black Friday w Neonecie była naprawdę podejrzana, czułem że coś może być nie tak z tą ofertą. Podejrzewam że mieli kilka sztuk w ten cenie, poszły na pniu, reszta klientów czeka na nowe dostawy w styczniu, które będą w tej cenie we wszystkich sklepach. Wczoraj byłem w Media i B8 stał za 5.6 k zł więc już do tej ceny blisko. Po świętach na bank będą obniżki.

Nie zdziwiłbym się też wcale gdyby Neonet w ten cenie wysyłał ludziom przepakowane na nowo TV ze zwrotów jako 'nówki nie śmigane'. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też wczoraj Pani zadzwoniła i proponowała philipsa, jakiś rabat lub soundbar jak poczekam. W sumie wybrałem soundbar ale jakoś mam przeczucie, że tego już nie zrealizują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę w kulki lecą. Ja pierwszy raz takie coś słyszę-obserwuje co sklep potrafi zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwykły błąd cenowy, a teraz biorą na przetrzymanie ;) W styczniu zadzwonią i jednak w lutym będą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie nastawiam - trafię na podobną cenę lub coś innego większego to kupię. 

Chyba jednak zbyt dużo gram jak na oleda więc spokojnie mogę sobie pomyśleć co tu wybrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, efel napisał:

Nie zdziwiłbym się też wcale gdyby Neonet w ten cenie wysyłał ludziom przepakowane na nowo TV ze zwrotów jako 'nówki nie śmigane'. 

Aż tak, to chyba nie. Sam mam od nich C8 i dostałem nowiutki, w dodatku z super matrycą.

Może wkradł się błąd cenowy, albo ktoś czegoś nie dopatrzył i teraz mają problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam wam się sprawują wasze Oledziki ? :)

Dla mnie to  był perfekcyjny zakup, obraz i dzwięk miazda ;)

Jedyne zastrzeżenie którego się nie mogę totalnie pozbyć to jednak ten mały obraz ekranu , no ale cóż tak wybrałem to musze z tym żyć :)

Edytowane przez Gontar3d
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Gontar3d napisał:

No i jak tam wam się sprawują wasze Oledziki ? :)

Dla mnie to  był perfekcyjny zakup, obraz i dzwięk miazda ;)

Jedyne zastrzeżenie którego się nie mogę totalnie pozbyć to jednak ten mały obraz ekranu , no ale cóż tak wybrałem to musze z tym żyć :)

mój OLED (B8) śmiga aż miło :) zakupiony w Neonet w promocji za 5k. Po miesiącu użytkowania obraz ideał, więc wątpię aby to były jakieś outlety z gorszymi matrycami. Nic złego mnie nie spotkało (powidoki, wypalenia). jestem pozytywnie zaskoczony dźwiękiem, nie spodziewałem się takiej różnicy w porównaniu do starej plazmy. No i ten webOS, super sprawa jak to sprawnie (szybko) działa

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś slepnac od świateł ?:) 

Czemu to jest w tak fatalnej jakosci( pełno ziarna ) ?:)  Trochę tego nie rozumiem, ludzie inwestują w coraz to lepsze telewizory a materiały które dostajemy są w fatalnej jakosci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne odczucia mam po obejrzeniu Ślepnąc od świateł.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie ustawiona ostrość obrazu?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie- dzisiaj dostałem zwrot z cashback 500 zł od LG. Także możecie sprawdzić swoje konta :) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś szczegòły na co i w jakim okresie był cashback ? W listopadzie kupiłem 55B8.

 

Nie było pytania. Promocja do końca października.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczery filmik od Vincenta okazujący jednak problem near-black LG: https://www.youtube.com/watch?v=KjObx--Oq8g (porownanie 10:15-12:00)

Jak się okazuje , wiadomo jakość źródła do ważna rzecz ale tutaj dobitnie pokazuje , że LG w swoich tv coś ma nie tak z elektroniką bo w Panasonicu takich problemów nie ma a wiadomo matryca od LG -.- a ja właśnie na takie sceny jak on pokazuje myślałem , że to w 100% wina słabego źródła a się okazało , że jednak też LG ostro poleciało w kulki... 

Edytowane przez Zykfyr
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej problem oprogramowania. Gdyby problemem była elektronika wyszło by już to znacznie wcześniej. Trzeba czekać na poprawki. Jako że dla LG A6 i A9 to nowa platforma mogą być takie kwiatki.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Krakowa (lub okolic) byłby zainteresowany zakupem B8 65'' za 7500 zł ?
Zamówiłem wczoraj w nocnej promocji Euro RTV dwie sztuki z dodatkowym rabatem oraz odbiorem osobistym w sklepie Kraków Zakopianka (płatność gotówką przy odbiorze).

Byc moze jednak bym sie skusił na tego oleda ?

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś byłby chętny kupić w RTV euro 65b8 za około 7500 z odbiorem osobistym w jednym ze sklepów stacjonarnych w Warszawie ? Taka promocja była dzisiaj w nocy i pewnie będzie i jutro. Ja jestem bardzo chętny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2018 o 22:28, Zykfyr napisał:

LG w swoich tv coś ma nie tak z elektroniką

No tak, kolejny raz to magiczne słowo. Jakiś dowód na to? Coś więcej poza sensacyjnie brzmiącym zarzutem, bo tak i już?

---

Nie wiem jaką wersję Gry Geralda puszczał Vincent, ale na 4K u mnie tego na 100% nie ma (sprawdzone na aplikacji z TV jak i z Apple TV), jak zresztą na żadnym innym źródle takiej jakości, za to rzeczywiście zauważyłem to mruganie na źródłach gorszej jakości, np. na filmach z HBO Go (tutaj jakość ogólnie szkoda komentować), Showmax czy Chili.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

za to rzeczywiście zauważyłem to mruganie na źródłach gorszej jakości, np. na filmach z HBO Go (tutaj jakość ogólnie szkoda komentować), Showmax czy Chili.

Zauważyłeś i o to Vincentowi chodziło , że przy tym samym źródle(nie ważne jaka jakość w tym przypadku) i matrycy od tego samego producenta ,  LG mruga a Panasonic nie i tyle, oby to faktycznie było jedynie kwestia oprogramowania jak napisał kKadajo i może wyjdą poprawki i problem zniknie.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Jestem nowy na forum i generalnie myśle nad zmianą telewizora. 

Myślałem nad LG B8 ale mam znajomego w neonecie i odradził mi oledy. Kiedyś jakiegoś wyciągneli i szybko się wypalił.

Czy komuś z was "udało się" wypalić hmm logo na ekranie swojego telewizora?

Chciałbym kupić telewizor w technologi OLED ale zastanawiam się czy jeszcze nie za wcześnie na tą technologie ze względu na wypalanie.

 

Pozdrowiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal LG EC930 (bodajże druga generacja) od kilku lat i nadal zero wypaleń. Jak nie oglądasz programów informacyjnych przez kilka godzin non stop dzień w dzień to nie masz się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wypalenia, podobno z czasem jasność matrycy znacznie spada.
 

Edytowane przez laki007
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijając wypalenia, podobno z czasem jasność matrycy znacznie spada.
Wzrok też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, laki007 napisał:

podobno z czasem jasność matrycy znacznie spada.

Powiem delikatnie - nie ma w tym grama prawdy.

A co do wypaleń - jeśli ktoś nie ogląda programów informacyjnych (TVN24/TVP Info) powyżej ok. 30-40% wszystkich materiałów to jest mała szansa aby coś się wypaliło. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...