Skocz do zawartości
Jakub Gadula

Jaki kabel hdmi??? 18 Gb/s czy 21 Gb/s ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje kabel hdmi do Sony xe8505 4k HDR i dekodera 4k

W Media Markt facet chcial mi sprzedac kabel za 200 zl (2 metrowy) ale o przepustowosci 21 gb/s twierdzac ze kable tansze o mniejszej przepustowosci nie oddadza w pelni obrazu 4K ze wsparciem HDR. Pokazał mi nawet filmik jaki bedzie obraz bez pelnej przepustowosci. Był mocno rozjasniony. Kabla mimo to nie wzialem i kupilem tanszy zamiennik.

Teraz jestem po pierwszym meczu MS i obraz na nowo odpalonym kanale TVP 4K jest niemalze taki jak mowil sprzedawca w Media Markt tj. mocno przejasniony.

Czy uwazacie ze sprzedawca mial racje i powinienem zainwestowac w taki kabel czy moze macie jakies tansze kable o przepustowosci 21 gb/s?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u Ciebie obraz był przejaśniony  taki sygnał TVP4K nadawał. Można o tym przeczytać w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jakub Gadula napisał:

Witam,

Potrzebuje kabel hdmi do Sony xe8505 4k HDR i dekodera 4k

W Media Markt facet chcial mi sprzedac kabel za 200 zl (2 metrowy) ale o przepustowosci 21 gb/s twierdzac ze kable tansze o mniejszej przepustowosci nie oddadza w pelni obrazu 4K ze wsparciem HDR. Pokazał mi nawet filmik jaki bedzie obraz bez pelnej przepustowosci. Był mocno rozjasniony. Kabla mimo to nie wzialem i kupilem tanszy zamiennik.

Teraz jestem po pierwszym meczu MS i obraz na nowo odpalonym kanale TVP 4K jest niemalze taki jak mowil sprzedawca w Media Markt tj. mocno przejasniony.

Czy uwazacie ze sprzedawca mial racje i powinienem zainwestowac w taki kabel czy moze macie jakies tansze kable o przepustowosci 21 gb/s?

Pozdrawiam

Należy kupić kabel z takim logo jak w tym artykule i na 101% będzie ok. Patrz więc tylko na to logo a nie na cenę i inne informacje. https://hdtvpolska.com/kable-hdmi-2-1-juz-2018-roku-wiemy-o-nowym-zlaczu-ifa-2017/

Dodatkowo odnośnie tego co napisałeś: kabel HDMI nie wpływa na jakość obrazu (kolory, jasność itd). Więc bzdura.

HDMI21_1-1024x665.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...