Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6x3m?


2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m


3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2


4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, jednak od boku także (konsolka na dwie osoby)


5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? (początkowo stać, nie wykluczam jednak powieszenia)


6. Jak słońce świeci w pokoju ? Świeci, jednak są rolety.


7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary model LG :)


8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wifi. Główne wykorzystanie - Netflix, PS4, tv naziemna, mecze sportowe


9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Brak znajomości


10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Playstation4, laptop


11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 0-4h


12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak znajomości


13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale/filmy + mecze piłki nożnej


14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (z przeglądarki nie)


15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, 75%.


16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, głównie wieczory.


17. Preferencje co do wielkości?  43 cale


18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  Smużenie.


19. Preferencje co do marki ? Samsung/Sony/Philips.


20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niepotrzebne.


21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Tak do 2000zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie.

 

 

 

Witam,
Obecnie przymierzam się do zakupu telewizora, o tego typu sprzęcie mam niewielkie pojęcie, stąd moja wizyta u państwa - może ktoś będzie w stanie dać jakieś porady odnośnie zakupu, czego się wystrzegać, na co zwrócić szczególną uwagę etc.
 
Kilka informacji odnośnie telewizora:
- Podstawowy aspekt, cena: przedział 1500-2000zł,
- Wielkość 43 cale (opcjonalnie 40, ale głównie skupiam się na wielkości 43),
- Główne przeznaczenie: mecze piłki nożnej, Netflix (a więc SMART TV, WIFI), konsola PS4 głównie z grami sportowymi typu FIFA (ważny aspekt, widziałem na niektórych dość nowych telewizorach, że tego typu gra potrafi się przyciąć, chciałbym tego uniknąć),
- Telewizja naziemna, brak żadnych pakietów,
- Telewizor do małego pokoju, dobrze by było, gdyby od boku też się dało w miarę poprawnie oglądać (głównie by gra na dwie osoby na konsoli była wystarczająco komfortowa),
- Złącza.. hmm, poza standardem 2-3 hdmi niczego nie potrzeba,
- Przeświadczenie co do marki: głównie skupiam się na Samsungu/Sony, ale opcjonalnie mogę wziąć pod uwagę inną markę.
 
Głównie w oczy rzucił mi się ten model i przede wszystkim nad jego zakupem się zastanawiam:
Jest to model Samsung UE43MU6172.
Jakieś oceny co do powyższego typu? Spełni swoje zadanie, jeśli chodzi o wyżej postawione wymagania?

Jeszcze taki model znalazłem -> Philips 43PUS6501.

Cenowo 500zł więcej, za to matryca 120hz, zamiast 60hz jak w Samsungu. Tylko tak się zastanawiam.. opinie niby dobre, ale od osób, które kupiły niedawno, jak ktoś komentował typu "mam od roku", to już mniej przychylne te opinie... i tak nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, bo szukam czegoś w bardzo podobnych kryteriach - 43", do Netflixa, PS4 i Sportu, za ok 1700pln.

Ogólnie już sam trochę zgłupiałem czytając o telewizorach, ale zastanawiam się czy jest sens brania taniego tv (pseudo) 4k - czy nie lepiej skupić się na Full HD. Chyba że producenci tak się zakochali w znaczku 4k, że odeszli od produkowania FHD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie nic doradzić? Bo już nie wiem, czy brać tego Philipsa 120hz, czy bardziej 60hz + matryca VA (tylko co konkretnie wybrać??) trochę mnie ten IPS z Philipsa odciąga. Za to jednak to 120hz zachęca, chciałbym komfortowo oglądać mecze piłki nożnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważniejszy dobry upłynniacz z niż szybkość matrycy. Idealnie byłoby, gdybyś obejrzał w sklepie. Nie pamiętam który rozmiar, ale pus6561/12, którego widziałem w sklepie wcale jakoś cudnie płynny nie był, mimo matrycy 120Hz; widać było smużenie.

Z drugiej strony z Samsungiem UE50MU6172 było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...