Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2019 o 19:13, Tomasz Wolpe napisał:

Na Netflixie to działa normalnie lewą strzałka na pilocie. Raz klikniesz cofa o 10 sekund, drugi raz klikniesz pojawia się belka z podglądem. Nie mam żadnych innych przycisków do przewijania.

A w aplikacji youtube tak samo dziala szybkie przewijanie bez podgladu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, umpero napisał:

A czy istnieją jakieś wzmacniacze sygnału do HDMI 2.0?

Ten kabel z mojego linku wg opisu ma wzmacniacz, więc tak takie wzmacniacze istnieją 😀

1 godzinę temu, Mario_80 napisał:

A w aplikacji youtube tak samo dziala szybkie przewijanie bez podgladu?

Niestety nie. Tam jeszcze najpierw trzeba dać strzale góry i dopiero można przewijać. Przynajmniej ja innej sposobu nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dlaczego w aplikacji YouTube na tv 4K nie można ustawić filmiku w jakości 8K ? Powodem jest tylko marketing, aplikacja czy ograniczenia procesora telewizora ? Może to głupie pytanie, ale ciekawi mnie dlaczego tak jest :) Na komputerze można ustawić 8K na monitorze 22calowym to dlaczego nie można tego zrobić na tv 4K ?

Edytowane przez mateu909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie o ampli/wzmacniacz, ale widzę wątek o YT.

Moje pytanie, czy odkrył ktoś sposób na jailbreak tizena, żeby móc po wciśnięciu mikrofonu w appce YT mówić tytuły filmów zamiast wklepywać je literka po literce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwego nowego roku !

 

Przeciez mozna - najpierw naciskasz przycisk mikrofonu w aplikacji Youtube, a pozniej przytrzymujesz przycisk na pilocie i mowisz - u mnie tak to przynajmniej dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2020 o 21:11, saptis napisał:

Szczesliwego nowego roku !

 

Przeciez mozna - najpierw naciskasz przycisk mikrofonu w aplikacji Youtube, a pozniej przytrzymujesz przycisk na pilocie i mowisz - u mnie tak to przynajmniej dziala.

U mnie niestety wyskakuje, że opcja niedostępna. 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 14:56, tasslehoff napisał:

TV nie obsługuje formatów DTS, TrueHD więc więcej jak DD+ nie uświadczymy, o ile film ma takie ścieżki. Najlepiej podłączyć jakieś inne urządzenie do amplitunera i z niego odtwarzać. U mnie z kompa przesyła TrueHD/DTS-MA przez arc do tv przez ampli. 

 

Na netflix też zauważyliście w serialach HDR czasem "martwe pixele" białe kropki? W różnych scenach na ciemnym tle. Rzadko ale się pojawiają. Teraz w Wiedźminie to widziałem oraz wcześniej w ostatnim sezonie Stranger Things

Właśnie jestem w trakcie oglądanie Wiedźmina w 4K i zauważyłem, ale nie martwe, tylko świecące na biało, w ciemnych scenach widać to najbardziej, aż się wystraszyłem jak zobaczyłem to pierwszy raz w statyczniej scenie i kilka tych pikseli w jednym miejscu :)

W dniu 30.12.2019 o 21:54, Tomasz Wolpe napisał:

Ja mam Goobay 3m.

Na allegro znalazłem tylko 25m 

https://allegro.pl/oferta/aktywny-kabel-hdmi-2-0-goobay-premium-4k-60hz-25m-7972289768?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Poszukaj kabla krótszego, ale z certyfikatem PREMIUM czyli przepustowość 18gbps. Przy tej długości wydaje mi się, że to niezbędne. 

Jak przewód będzie minimalnie za słaby to obraz może zanikać itd.

Jaki jest najlepszy kabel HDMI PREMIUM z tą przepustowością, żeby nie było żadnych problemów z HDR i żeby nie przepłacać niepotrzebnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, skunRace napisał:

 

Jaki jest najlepszy kabel HDMI PREMIUM z tą przepustowością, żeby nie było żadnych problemów z HDR i żeby nie przepłacać niepotrzebnie ?

No właśnie teoretycznie ten certyfikat to zapewnia, więc dowolny kabel z certyfikatem. Goobay jest tani, ale ma inne długości. Innych nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2020 o 21:11, saptis napisał:

Szczesliwego nowego roku !

 

Przeciez mozna - najpierw naciskasz przycisk mikrofonu w aplikacji Youtube, a pozniej przytrzymujesz przycisk na pilocie i mowisz - u mnie tak to przynajmniej dziala.

Możesz nagrać jak to działa? U mnie po wciśnięciu przycisku mikrofonu w aplikacji i wciśnięciu/przytrzymaniu/cokolwiek wyskakuje  "Coś poszło nie tak. Spróbuj innego sposobu wyszukiwania". Przy nromalnym wciśnięciu i przytrzymaniu włącza się wyszukiwanie przez asystenta samsunga. Dramat. Nagrałbyś filmik jak to działa? Jaką masz wersję softu?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ten TV przesyła dźwięk przez HDMI ARC? Mam podłączony dość stary amplituner kina Sony HT-SF 1300, ale w sumie więcej niż DD i tak nie można puścić z tego TV więc wystarczy. Podłączam HDMI 4 (ARC) do amplitunera i działa sterowanie przez HDMI. Jak tylko w źródle dźwięku wybiorę amplituner to się włącza automatycznie, do tego sterowanie głośnością też działa ale przez same HDMI niestety dźwięk nie idzie. Musi być równolegle podłączony Toslink. Czy to wina amplitunera czy ten TV nie podaje dźwięku przez HDMI? Zależy mi na HDMI gdyż dźwięk przez optyka jest dużo bardziej cichy i muszę praktycznie podkręcać go na max. Tak samo mam w konsoli. Ścieżki 5.1 są bardzo ciche przez optyka ale przez HDMI master volume jest dużo wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, wisnier napisał:

Mam pytanie. Czy ten TV przesyła dźwięk przez HDMI ARC? Mam podłączony dość stary amplituner kina Sony HT-SF 1300, ale w sumie więcej niż DD i tak nie można puścić z tego TV więc wystarczy. Podłączam HDMI 4 (ARC) do amplitunera i działa sterowanie przez HDMI. Jak tylko w źródle dźwięku wybiorę amplituner to się włącza automatycznie, do tego sterowanie głośnością też działa ale przez same HDMI niestety dźwięk nie idzie. Musi być równolegle podłączony Toslink. Czy to wina amplitunera czy ten TV nie podaje dźwięku przez HDMI? Zależy mi na HDMI gdyż dźwięk przez optyka jest dużo bardziej cichy i muszę praktycznie podkręcać go na max. Tak samo mam w konsoli. Ścieżki 5.1 są bardzo ciche przez optyka ale przez HDMI master volume jest dużo wyższy.

działa, u mnie PC podłączony do ampli później z ampli do TV przez HDMI ARC. Przesyła TrueHD czy DTS-MA bez problemowo.

Widocznie amplituner też musi mieć ARC? lub ampli nie obsługuje danego formatu dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o dźwięku z TV do amplitunera. Ty piszesz o dźwięku z PC do TV przez amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wisnier napisał:

Mam pytanie. Czy ten TV przesyła dźwięk przez HDMI ARC? Mam podłączony dość stary amplituner kina Sony HT-SF 1300, ale w sumie więcej niż DD i tak nie można puścić z tego TV więc wystarczy. Podłączam HDMI 4 (ARC) do amplitunera i działa sterowanie przez HDMI. Jak tylko w źródle dźwięku wybiorę amplituner to się włącza automatycznie, do tego sterowanie głośnością też działa ale przez same HDMI niestety dźwięk nie idzie. Musi być równolegle podłączony Toslink. Czy to wina amplitunera czy ten TV nie podaje dźwięku przez HDMI? Zależy mi na HDMI gdyż dźwięk przez optyka jest dużo bardziej cichy i muszę praktycznie podkręcać go na max. Tak samo mam w konsoli. Ścieżki 5.1 są bardzo ciche przez optyka ale przez HDMI master volume jest dużo wyższy.

Bez problemu działa mi dźwięk z TV do ampli np. netflixa DD 5.1. Czasem się zdarza, że TV "gubi" amplituner, wtedy wystarczy wyłączyć z prądu i włączyć. Ampli to Onkyo TX-RZ 840.

Jak miałem HK avr 370 to miałem czasami takie problemy, ale wtedy robiłem tak i pomagało:

wyłącz przyciskiem aby był w stanie czuwania, odłącz HDMI od ampli, uruchom TV, po chwili wyłącz przyciskiem i odepnij z prądu (wtyczkę). Poczekaj chwilę i podłącz HDMI włącz TV i niech go automatycznie wykryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę bo tak jak pisałem sam amplituner wykrywa ale dźwięk idzie tylko przez optyka nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i to chyba wina samego amplitunera. Gdy tylko w menu źródła dźwięku TV wybieram HDMI to włącza się amplituner i przełącza na wejście TV, niezależnie w który port jest wpięty kabel HDMI (może być to nawet port OUT), a niestety wejście TV w amplitunerze to wejście optyczne, a nie HDMI. Do tego po wyborze AMP jako wyjścia dźwięku HDMI w Samsungu po 3 sekundach w ogóle znika ono z możliwości wyboru i zostaje tyko TV lub Optyk.

Szkoda bo nie chciałem go wymieniać bo jaki jest sens jak ten TV maksymalnie przesyła dźwięk w DD5.1 a głównie to wbudowany Netflix jest moim odtwarzaczem więc nie muszę kupować nowego apli z DTS-MA czy czy innymi bo nie mam nawet takiego źródła sygnału :)

Będę w takim razie miał i HDMI i optyka podłączonego jednocześnie. Optyka do dźwięku, a HDMI do kontroli przez ARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

we wrześniu zakupiłem NU8002, po jakimś czasie pojawiły się problemy ze złączami HDMI. Zgłosiłem problem na serwis, przyjechał Pan i wymienił płytę główną.

Po wymiany płyty głównej wszystko działa, ale w "upłynniaczu" mam tylko jedną opcję (redukcję drgań) redukcja rozmycia zniknęła.  Czy była jakaś aktualizacja która pozbawiała TV tej opcji? Czy może dostałem jakąś inną płytę główną i dlatego możliwości konfiguracji są inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem z wcześniejszej dyskusji w tym temacie, że są koledzy użytkujący ten tv z konsolą. W związku z tym mam pytanie do kolegów użytkujących tv pod konsolę (zwłaszcza Xbox one x), jakie macie optymalne ustawienia tv do gry, pod względem jakości i płynności rozgrywki? Chodzi mi o ustawienia w trybie gra. Czy np. macie włączoną funkcję freesync? Nie wiem jak u Was ale ja miałem wrażenie że z ta funkcją aktywną gry działały jakby mniej płynnie i pojawiały się artefakty...

Edytowane przez demios1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda posiadam Samsunga Q80 ale z tego co się orientuję to opcje gry są podobne w tych telewizorach.

Gram na Xbox One X i generalnie w gry które oferują 60fps gram z włączonym FreeSync, natomiast gry działające w 30 fps gram z włączonym Game Motion Plus na 10 (bez tej opcji gry w 30fps były dla mnie nie grywalne). Dodatkowo używam funkcji wzmocnienie gier ze względu na lepszy dźwięk niż w normalnym trybie choć ustawienia obrazu mam swoje. W skrócie

Local Dimming: Standard
Contrast Enhancer: Wysoki
Tonacja kolorów: Standard lub Ciepły1 (przy filmach Ciepły2)
Kolor: 27

Jeśli chodzi o FreeSync to spisuje się u mnie znakomicie szczególnie w grach w których występują spadki fps poniżej 60 jak np. Sonic Team Racing.
Jedyny mankament Fresynca to zakres 48-120 gdzie przydało by się aby dolny próg był nieco niżej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie włączenie freesync, dezaktywuje funkcję motion plus, jeżeli wyłączę freesync motion plus staje się aktywna i mogę zmieniać parametry.

IMG_20200301_133017.jpg

IMG_20200301_133046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz korzystać albo z Freesync albo Motion Plus Gra. Obie funkcje wzajemnie się wykluczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odzew, podpowiedz mi jeszcze tylko skąd wiesz że dana gra śmiga w 60 czy 30 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło sygnału jest kluczowe, materiały wysokiej jakości ogląda się bardzo przyjemnie. Sport z dekodera UPC (piłka nozna, siatkówka) niestety tu nie jest zbyt dobrze i rzeczywiście wyłączenie motion przynajmniej u mnie na siatkówce pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, demios1 napisał:

Źródło sygnału jest kluczowe, materiały wysokiej jakości ogląda się bardzo przyjemnie. Sport z dekodera UPC (piłka nozna, siatkówka) niestety tu nie jest zbyt dobrze i rzeczywiście wyłączenie motion przynajmniej u mnie na siatkówce pomaga.

Ja   mam UPC przez moduł  CI+   , jaki masz  tv ?  powiedz mi  czy teraz    kupiłbyś jeszcze raz tv z tą matrycą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...