Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2019 o 15:21, skunRace napisał:

Witam ponownie, mam pytanie otóż zauważyłem dziwną rzecz. Chciałem włączyć HDR w grze i w Windowsie, ale żeby włączyć HDR w Windowsie trzeba zaznaczyć w opcjach TV HDMI UHD Color, problem w tym, że w tym momencie obraz zaczyna mrugać, tak jakby odłączać i włączać kabel HDMI, ale w Windowsie pokazuje wtedy, że HDR jest włączony. Wcześniej nie miałem takiego problemu, ale tez przez ostanie kilka miesięcy miałem HDR w Widnowsie wyłączony i nie zwracałem na to uwagi, ktoś wie może w czym leży problem ? Windows 10 zaktualizowany, PC podpięty jest pod SAMSUNG UE65NU8072, karta graficzna to RTX 2070 SUPER MSI GAMING X TRIO, sterowniki najnowsze.

Trzy możliwości. Kabel zaczął szwankować, któraś aktualizacja sterowników karty grafiki, aktualizacja Windows.

HDR w Windows po ponad 2 latach od wprowadzenia to ciągle loteria - albo działa, albo nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2019 o 17:48, jan36 napisał:

W moim 65" długość wynosi 91 cm.

Dzięki. Niestety wygląda na to że znowu będę miał kłopoty bo ta z 55" ma 80cm ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę podłączyć laptopa do tv i grać w gry z włączonym HDR, ale nie wiem czy mój lapek to obsłuży.

Karta zintegrowana to intel hd 630 a dedykowana to gf 1050 gtx, win 10 pro, nu8042.

obsłuży to HDR w grach na tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, bo zakupiłem przez internet samsunga nu8002 a przyszedł mi nu8000 i teraz pytanie czy to są te same telewizory czy się czymś różnią? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym nu8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Zmieniłem ostatnio Nas Synology który daje radę streamować 4k poprzez wbudowaną w tv aplikację plex. TV podłączony do ampli Yamaha przez hdmi arc. Jak to wszystko podłączyć żeby ampli wypuszczał więcej niż dolby digital?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Pytanie z innej beczki. Gdzieś mi się w tym wątku przewinęła sprawa umieszczenia tego tv na ścianie. Nie potrafię teraz obecnie odnaleźć. Rozmiar TV to 55". Jaki uchwyt polecacie? Zależy mi na korekcie płaszczyzny nachylenia. Jak najtaniej i jak najlepiej. Po prostu żeby się nie urwał że sciany 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś z was uruchomić G-sync/VRR/Freesync na karcie Nvidii na tym TV?
Macie w ogóle w opcjach taki wybór, bo u mnie się nawet nie wyświetla. Ponoć Samsung coś próbuje w tym temacie z firmware tak samo Nvidia w sterownikach ale chyba nic z tego na tym TV na razie. Trudna sprawa z  G-sync/VRR/Freesync przez HDMI w przypadku kart Nvidii, bo to działa głównie przez Displayport, którego nie mamy.
Sprawdzał ktoś przejściówki z Displayport na HDMI np Unitek Y-6332?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2019 o 19:04, Robert Tomaszewski napisał:

Cześć 

Zmieniłem ostatnio Nas Synology który daje radę streamować 4k poprzez wbudowaną w tv aplikację plex. TV podłączony do ampli Yamaha przez hdmi arc. Jak to wszystko podłączyć żeby ampli wypuszczał więcej niż dolby digital?

TV nie obsługuje formatów DTS, TrueHD więc więcej jak DD+ nie uświadczymy, o ile film ma takie ścieżki. Najlepiej podłączyć jakieś inne urządzenie do amplitunera i z niego odtwarzać. U mnie z kompa przesyła TrueHD/DTS-MA przez arc do tv przez ampli. 

 

Na netflix też zauważyliście w serialach HDR czasem "martwe pixele" białe kropki? W różnych scenach na ciemnym tle. Rzadko ale się pojawiają. Teraz w Wiedźminie to widziałem oraz wcześniej w ostatnim sezonie Stranger Things

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Powracam z nowymi pytaniami. Prześledziłem wątek przez przycisk SZUKAJ, jednak nie natknąłem się na żadne ciekawe informacje.

Planuję u siebie zakupy z zakresu HiFi. Mam już kupione dwie kolumny Tannoy maercury 7.4 i planowałem do nich dokupić jakiś wzmacniacz. Potem mnie naszło, że może lepiej kupić amplituner stereo, jednak takie z portami HDMI to koszt dużo przekraczający mój budżet. Pomyślałem o zwykłym amplitunerze A/V. No, ale, że ten telewizor nie lubi się z wszystkimi ampli, albo nie da się tego obsługiwać, możecie podrzucić swoje ustawienia i ewentualne propozycje sprzętowe?

Zakres budżetu na sam sprzęt (ampli/wzmacniacz + odtwarzacz CD) - 2000 - 4000zł (wiadomo, że chciałbym wydać jak najmniej). Będzie to na pewno STEREO, nie żadne 5.2 czy 7.2...

Co będzie podłączone? UE55NU8042; konsola Playstation4 PRO, odtwarzacz CD
Jak będzie podłączone? Telewizor już wiadomo, że albo hdmi ARC (w przypadku ampli) albo optical w przypadku wzmacniacza, konsola ma wszystkie wyjścia, więc w zasadzie najlepiej po HDMI w ampli A/V, albo po opticalu, cd pewnie po chinchach albo systemowo (jak mają swoje standardy jacyś producenci).

Na razie poczytałem o Denon DRA-800H, Yamaha R-N803D, ONKYO DX-8390B ewentualnie coś innego. Odpada raczej Marantz (ze względów wizualnych).

Warunek konieczny - musi to działać w miarę z TV, a nie, że jakiegoś kodeku coś nie obsługuje, albo nagle działa a po chwili się wyłącza. 

No i tu parę pytań:
1. Jak to będzie sprzężone w przypadku Amplitunera A/V? HDMI ARC z telewizora do HDMI ARC w ampli, i do ampli wtedy wchodzi też konsola po hdmi?

2.Jak wtedy TV rozpoznaje porty HDMI? Ma tylko jeden port ciągle obsadzony, a wtedy zarządzam nim w amplitunerze?

3. Czy mając PS4PRO z obsługą 4k 60fps czy tam 120fps amplituner to ogarnie, czy zjedzie mi z jakością obrazu?
4. jest sens kupować takie urządzenie, czy raczej do audio to audio wzmacniacz i się nie bawić a obraz to obraz podłączać do portów HDMI w tv i koniec?
 

Wesołych świat !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2019 o 17:57, WPPP napisał:

Zwracam się do osób posiadających tv Samsunga z systemem Tizen 4.0 (2018) i korzystających w nim z Netflixa.

Otóż, czy u Was podczas oglądania filmów (w tym seriali oczywiście) prawidłowo działa szybkie cofanie za pomocą lewego przycisku kierunkowego na pilocie?

Chodzi o to, że dostępne są dwa rodzaje cofania.

Szybkie (o które pytam), podczas którego nie włączają się okienka odtwarzanego filmu i jest to cofanie bardzo krótkie i bardzo szybkie (natychmiastowe). Jedno przyciśniecie i mamy te minimalne, ale też doskonale ustawione cofnięcie (bez ładowania się filmu).

Drugi rodzaj cofania polega na tym, że musimy przycisnąć dwukrotnie i wtedy za drugim razem pojawiają się te okienka (stop-klatki), które następnie możemy przesuwać w celu wybrania miejsca do przewinięcia w tył albo też do przodu.

Problem u mnie jest taki, że te szybkie, jedno-przyciskowe cofanie nie działa na zdecydowanej większości tytułów, tzn. od razu wyskakują stop-klatki, co powoduje, że zamiast jednego przyciśnięcia muszę wciskać aż trzy razy dwa różne klawisze pilota, a i tak otrzymuję zbyt dalekie cofnięcie plus króciutkie ladowanie. Niezależnie od tego, czy nacisnę lewy kierunkowy przez ułamek sekundy, czy też przytrzymam go nieco dłużej i tak nie załącza mi się przedmiotowe cofanie bez okienek. Zresztą, jak już napisałem, w nielicznych serialach działa to u mnie prawidłowo (np. w House of Cards), ale to tylko ułamek z całości. Jest też tak, że w tych zasadniczo niedziałających tytułach np. na kilkanaście cofnięć "zaskoczą" 3 lub 4 cofnięcia podczas danego oglądania całości. Dodam też, że jeszcze nie natrafiłem na film, w którym by ta funkcja działała, jak np. w serialu House of Cards.

Napisałem do Netflixa i odnosiłem wrażenie, że są tą nieprawidłowością zaskoczeni. Konsultantka skierowała zapytanie do działu technicznego, z którego wróciła prośba o zrobienie filmiku. Na razie to zostawiłem, bo zaczynam podejrzewać, że to może być wina Tizena w moim tv (Q8FNA), więc nie chcę jeszcze zawracać głowę ludziom w Netflixie, nie upewniając się, że wina nie leży w moim wyświetlaczu.

Aha, tv mam dopiero od czerwca, a z Netflixa zacząłem korzystać dopiero w bieżącym miesiącu, więc nie jest tak, że kiedyś to u mnie działało, a dopiero teraz nie.

Proszę Was o informacje, jak to wygląda na Waszych tv z Tizenem 4.0?

Późno, ale może się jeszcze przyda 😁

U mnie w NU8002 było dokładnie tak samo, czyli raz na jakiś czas zadziałało to szybkie cofnięcie o 10 sekund. Później miałem Q9FN i też było identycznie, a teraz w LG C9 okazuje się, że ta funkcja normalnie działa. Prawie zawsze jedno kliknięcie w lewo cofa materiał o 10 sekund bez ładowania. Dwa kliki i mamy miniaturki.

Funkcja faktycznie przydatna, także śmiało wal do netflixa lub Samsunga 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Późno, ale może się jeszcze przyda
U mnie w NU8002 było dokładnie tak samo, czyli raz na jakiś czas zadziałało to szybkie cofnięcie o 10 sekund. Później miałem Q9FN i też było identycznie, a teraz w LG C9 okazuje się, że ta funkcja normalnie działa. Prawie zawsze jedno kliknięcie w lewo cofa materiał o 10 sekund bez ładowania. Dwa kliki i mamy miniaturki.
Funkcja faktycznie przydatna, także śmiało wal do netflixa lub Samsunga


Mam obecnie nu8072 i tez zastanawiam się nad c9. Jakbyś porównał te dwa tv? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, madhunt3r napisał:

 


Mam obecnie nu8072 i tez zastanawiam się nad c9. Jakbyś porównał te dwa tv? Z góry dzięki :)

 

 Niebo a ziemia. Kontrast dosłownie wdepcze Cię w ziemie, szczególnie w ciemnych scenach :)

Już Q9FN miażdżył kontrastem NU8000, a C9 dodatkowo jest jeszcze lepszy od Q9...

Dokładniejsze porównanie do Q9 dałem tutaj: https://hdtvpolska.com/forum/topic/48479-testujemy-nowy-lg-oled-c9-pierwsze-wrażenia/page/18/?tab=comments#comment-507857

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2019 o 09:47, Tomasz Wolpe napisał:

Późno, ale może się jeszcze przyda 😁

U mnie w NU8002 było dokładnie tak samo, czyli raz na jakiś czas zadziałało to szybkie cofnięcie o 10 sekund. Później miałem Q9FN i też było identycznie, a teraz w LG C9 okazuje się, że ta funkcja normalnie działa. Prawie zawsze jedno kliknięcie w lewo cofa materiał o 10 sekund bez ładowania. Dwa kliki i mamy miniaturki.

Funkcja faktycznie przydatna, także śmiało wal do netflixa lub Samsunga 👍🏻

Bawilem sie modelem 8600 co prawda pod y2be i nie znalazlem szybkiego przewijania 1 kliknieciem. Zawsze gdy chcialem przewinac o parę sekund to wyskakiwala belka z podgladem i na niej musialem przewijać. Pilot byl z serii magic. Innych przycisków od przewijania nie znalazlem na nim.

Edytowane przez Mario_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario_80 napisał:

Bawilem sie modelem 8600 co prawda pod y2be i nie znalazlem szybkiego przewijania 1 kliknieciem. Zawsze gdy chcialem przewinac o parę sekund to wyskakiwala belka z podgladem i na niej musialem przewijać. Pilot byl z serii magic. Innych przycisków od przewijania nie znalazlem na nim.

Na Netflixie to działa normalnie lewą strzałka na pilocie. Raz klikniesz cofa o 10 sekund, drugi raz klikniesz pojawia się belka z podglądem. Nie mam żadnych innych przycisków do przewijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten TV posiada wejście DP?

Chciałbym podłączyć do niego PC tak aby wyświetlał obraz 4K 60Hz z HDR.

Takie coś podejrzewam, że uzyskam tylko przez HDMI 2.1, którego zakładam, że ten TV nie posiada lub poprzez DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k w 60hz otrzymasz bez problemu po hdmi. Tylko przewód musi być w miarę dobry.

Hdmi 2.1 to m.in. 4k w 120hz.

DP nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomasz Wolpe napisał:

4k w 60hz otrzymasz bez problemu po hdmi. Tylko przewód musi być w miarę dobry.

Hdmi 2.1 to m.in. 4k w 120hz.

DP nie posiada.

HDMI 2.0 obsłuży 4k 60Hz, ale bez HDR. 

A czy NU8042 posiada HDMI 2.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, umpero napisał:

HDMI 2.0 obsłuży 4k 60Hz, ale bez HDR. 

A czy NU8042 posiada HDMI 2.1 ?

Normalnie obsłuży 4k 60hz w HDR i w komputerze i konsoli. Setki razy uruchamiałem taka rozdzielczość w HDR z komputera stacjonarnego na NU8042  i Q9FN.

W tej chwili tylko najnowsze telewizory LG posiadają HDMI 2.1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomasz Wolpe napisał:

Normalnie obsłuży 4k 60hz w HDR i w komputerze i konsoli. Setki razy uruchamiałem taka rozdzielczość w HDR z komputera stacjonarnego na NU8042  i Q9FN.

W tej chwili tylko najnowsze telewizory LG posiadają HDMI 2.1.

 

Nie wiem czy można przytaczać linki do tematów z innych for, ale tutaj => LINK twierdzą, że HDMI 2.0 nie ogarnie 4k 60 Hz i HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomasz Wolpe napisał:

Normalnie obsłuży 4k 60hz w HDR i w komputerze i konsoli. Setki razy uruchamiałem taka rozdzielczość w HDR z komputera stacjonarnego na NU8042  i Q9FN.

W tej chwili tylko najnowsze telewizory LG posiadają HDMI 2.1.

 

Dokładnie :) Ja ostatnio sprawdzałem Resident Evil 2 w takiej właśnie konfiguracji. 4K 2160, 60HZ i HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, umpero napisał:

Nie wiem czy można przytaczać linki do tematów z innych for, ale tutaj => LINK twierdzą, że HDMI 2.0 nie ogarnie 4k 60 Hz i HDR.

Bzdura, nie przejmuj się tym. HDR w Windows trzeba ręczne włączyć. Później w tv trzeba włączyć opcję HDMI deep color (czy jakoś tak). Może być wymagany reset kompa. Samsung to ogarnie bez problemu, tylko kabel musi być dobry 18gbps czyli premium - Goobay (allegro) ma tanie, działające przewodu w tym standardzie.

Edytowane przez Tomasz Wolpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piotrek Skorupa napisał:

Dokładnie :) Ja ostatnio sprawdzałem Resident Evil 2 w takiej właśnie konfiguracji. 4K 2160, 60HZ i HDR.

A jakie macie kabelki? Ja potrzebuję jakieś 12m. Możecie coś polecić?

Ewentualnie czy coś na chińskim portalu jest coś wartego polecenia?

W rodzimych sklepach jakoś mało kabli HDMI o takich długościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Goobay 3m.

Na allegro znalazłem tylko 25m 

https://allegro.pl/oferta/aktywny-kabel-hdmi-2-0-goobay-premium-4k-60hz-25m-7972289768?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Poszukaj kabla krótszego, ale z certyfikatem PREMIUM czyli przepustowość 18gbps. Przy tej długości wydaje mi się, że to niezbędne. 

Jak przewód będzie minimalnie za słaby to obraz może zanikać itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...