Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, ozim123 napisał:

Dodatkowo w czasie oglądania co jakiś czas zdarzają się przycięcia ekranu. Jest to szczególnie denerwujące w czasie oglądania sportu. Czy ktoś się z czymś takim spotkał? I znowu wina TV czy UPC?

 

Też mnie szlag z tym trafiał - wyłącz auto motion plus w ustawieniach - problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zauważyłem że jakość transmisji szczerze mówiąc nie powala. TV i internet mam z UPC na dekoderze Horizon. Jest to mój pierwszy kontakt z UPC, wcześniej miałem NC+ i inny tv ale różnica jest spora tutaj na minus. Zastanawiam się czy jest to kwestia TV czy UPC?

 

Ja mam UPC, Brat ma nc+ a ojciec ma Polsat cyfrowy więc mogłem porównać i z tych trzech UPC wypada najgorzej. nc+>pc>UPC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Mam swojego 8042 od czerwca ubiegłego roku. Niedawno zauważyłem dziwne plamki na matrycy. Są one wielkości ok 1 mm, jakby kropki. Kolor ich jest szary/brązowy - trudno to określić. Powstały mniej więcej na środku przy dolnej krawędzi na długości ok 10 cm i maksymalnej wysokości do 3 cm. Ich wielkość i umiejscowienie jest nieregularne ale jest ich sporo. Nie przeszkadza to (póki co) w oglądaniu tego co jest wyświetlane. Najpierw myślałem, że to pobrudzona jest szybka przed matrycą ale czyszczenie nic nie dało i wówczas zorientowałem się, że to jest pomiędzy szybką a samą matrycą. Oczywiście temat zgłoszony do reklamacji ale sprawa mnie mocno niepokoi. Czyżby to była jakaś pleśń, grzyb albo coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2019 o 12:58, ColaPL napisał:

Dzień dobry :)

przesiadłem się niedawno z 55H6400 na 65NU8002

i mam kilka pytań

1) który z odtwarzaczy na PC jest najlepszy do HDRa? Odtwarzam na MPClassic i obraz jest wyprany, a jak puszczam z PowerDVD to już znacznie lepiej, ale mega ciemno, (rozjaśniam, ale wtedy to szkoda gadać, bo obraz znacznie traci na jakości). Najlepiej jest gdy odtwarzam przez USB i wtedy obraz jest miodzio. Chciałbym użyć odtwarzacza w kompie, który byłby porównywalny z tym wbudowanym w TV i żeby film w HDR wyglądał tak samo fajnie lub lepiej (jeśli się da).

2) Do tej pory podpinałem laptopa po HDMI do amplitunera, a ampli po HDMI do TV. Taki układ był super, bo nie musiałem się martwić czy TV obsługuje jakieś formaty dźwiękowe. Teraz jak wymieniłem TV to zaczęły się schody, bo mój Onkyo ma HDMI 1.4 i nie przepuszcza mi 4K/HDR :( Czy istnieje jakiś spliter do którego bym podpiął po HDMI laptopa, a on wypuściłby mi jednym HDMI obraz 4K/HDR na TV, a drugim HDMI dźwięk na amplituner? A może istnieje taki player zewnętrzny z dwoma wyjściami HDMI, który zastąpiłby mi laptopa?
Oczywiście wiem, że mogę kupić sobie nowy ampli z wyjściem HDMI 2.0 czy nawet 2.1 i temat by był rozwiązany, ale czy nie można tego taniej załatwić? :)

3) na wyjściu z laptopa mogę ustawić HDR w formacie koloru wyjściowym RGB i zakresie tonalnym pełnym, ale w 8 bitach, ale mogę też w YCbCr422 i zakresie ograniczonym, ale za to w 10 i nawet 12 bitach - co lepsze? i czym się różni YCbCr422 od YCbCr420?

4) jakie różnice są w wyciąganiu dźwięku po optyku, a po HDMI ARC? Czy jest jakaś różnica w jakości czy mogę przyjąć, że to jednak to samo?

5) jaki odtwarzacz sprzętowy/zewnętrzny zrobi wszystko? (atmos, dtshdma, dtsdthd + hdr, hdr10, hdr10+, dolby vision + odczyt iso ibdmv i wszelakich formatów) Jest taki w ogóle? :)

6) czy można kupić "normalnego" pilota do tego TV? (w poprzednim miałem dwa piloty : jeden minimalistyczny, a drugi pełny)

 

dziękuję i pozdrawiam :)

ktoś cokolwiek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2019 o 12:23, ColaPL napisał:

ktoś cokolwiek? :)

1. Ja używam MPC-BE z madVR, ale również można MPC-HC też z madVR. Ważne żeby w madVR ustawić dla ekranu którego używasz HDR pass throu z metadata. W sieci są poradniki jak poustawiać to. 

2. a laptop ma HDMI 2.0 w ogóle?

3. u mnie najlepiej działa jak na kompie ustawię 23Hz dla filmów z 23.98FPS, 25Hz dla 25FPS. Obraz na TV wtedy nie przycina, pamiętając aby był Vsync w sterownikach ustawiony. YCbCr422 lub 420 wszystkie filmy są i tak kręcone w 420, 10-12bit oczywiście. Ważne dla przepustowości w HDMI 2.0 jest to że HDR 10bit i 60FPS i pełbym RGB nie prześlemy, bo za mała przepustowość 18GB/s to za mało. Więc w hdr trzeba już np zejść z Hz lub paletą kolorów.

4. jako że TV ma max dolby+ to i tak bez różnicy.

5. ze wszystkim to pewnie jakiś top high end. dolby vision ten TV przecież nie ma. Ja używam yamaha htr4069 i działa dobrze. Komp do ampli i później z ampli do TV. Dźwięk dobly trueHD, DTS-MA wszystko działa bardzo dobrze. 

6. nie wiem

 

takie tam cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tasslehoff napisał:

1. Ja używam MPC-BE z madVR, ale również można MPC-HC też z madVR. Ważne żeby w madVR ustawić dla ekranu którego używasz HDR pass throu z metadata. W sieci są poradniki jak poustawiać to. 

2. a laptop ma HDMI 2.0 w ogóle?

3. u mnie najlepiej działa jak na kompie ustawię 23Hz dla filmów z 23.98FPS, 25Hz dla 25FPS. Obraz na TV wtedy nie przycina, pamiętając aby był Vsync w sterownikach ustawiony. YCbCr422 lub 420 wszystkie filmy są i tak kręcone w 420, 10-12bit oczywiście. Ważne dla przepustowości w HDMI 2.0 jest to że HDR 10bit i 60FPS i pełbym RGB nie prześlemy, bo za mała przepustowość 18GB/s to za mało. Więc w hdr trzeba już np zejść z Hz lub paletą kolorów.

4. jako że TV ma max dolby+ to i tak bez różnicy.

5. ze wszystkim to pewnie jakiś top high end. dolby vision ten TV przecież nie ma. Ja używam yamaha htr4069 i działa dobrze. Komp do ampli i później z ampli do TV. Dźwięk dobly trueHD, DTS-MA wszystko działa bardzo dobrze. 

6. nie wiem

 

takie tam cokolwiek

Dziękuję pięknie. Sporo mi rozjaśnia.

Działam i testuje madVR w takim razie 

 

pozdrawiam

 

PS laptop ma HDMI 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po pół roku użytkowania "szczeliła" matryca...(obrazek pion) - pionowy masek pikseli(martwych?).
Model 75NU8002.
Zgłoszone do Samsunga i po tygodniu serwis przyjechał i wymienił matrycę na nową (chyba...)
Było to wczoraj - po teście wieczornym wydawało mi się nawet, że matryca jest lepsza niż poprzednia pod względem równomierności podświetlenia.
Ale nie nacieszyłem się zbytnio, gdyż dziś rano - sprawdzając czy nadal wszystko ok, nowa(już nie byłbym tego taki pewny, może po naprawie?? była ofoliowana, oryginalny karton), wymieniona matryca pokazała nowe oblicze - poziome, czarne paski z góry na dół i migoczący pas tak 1/3 od góry... 
Już zgłoszone na serwis - ponownie....

Ech.....

Ogólnie byłem zadowolony z tego TV - kupiłem go typowo do salonu, miał być przede wszystkim duży i służyć do codziennego oglądania wszystkiego po trochu (choć teraz głównie bajek na Netfliksie przez 4latkę :)). Nie miałem co do niego jakiś wygórowanych wymagań.
I sprawdza się do tego znakomicie. Obraz - jak na klasę średnio wyższą (ja za taki ten TV uważam) ładny, dźwięk ok, smart super.
Denerwuje brak DTSa - poradziłem sobie poprzez instalację Servioo na NASie.
Myślę, że mogę się zgodzić z wszystkimi powyższymi wypowiedziami co do zalet i mankamentów - jest płynny w sporcie ale nie do końca np. - zdarzały mu się przycięcia.
Równomierność podświetlenia mogłaby być lepsza ale tu "robi" wielkość więc nie narzekam.
Dla mnie - do salonu dziennego, do wszystkiego -był/jest SUPER!
Do filmów i konsoli mam Panasonica 65DX900(skalibrowanego)... i do niego ten (jak i wiele, wiele innych) TV niestety nie ma startu żadnego - no może oprócz Smarta :) ale to Panasonic, on Smarta nie ma :):)
(jakaż szkoda że Panasonic nie zrobił 77 calowego GZ2000 bo byłby to pretekst do wymiany idealny...).

Wracając do meritum - czekam na odpowiedź z serwisu - pewnie znów wymiana matrycy... ciekawe czy teraz to już tak poleci co miesiąc??
Czy oni mogą mi wymienić TV na nowy?? A jeśli tak to na jaki jeśli nowych serii NU nigdzie już nie uświadczysz? Tak z ciekawości pytam bo to moje pierwsze doświadczenia z serwisem po kilkunastu "przerobionych" już TV.


 

pion.jpg

pas1.jpg

pas2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne tv za dobrą cenę w stosunku do rozmiaru, ale jak się już zacznie używać.. Zauważcie na ruch nóg z lewej strony (najłatwiej w spowolnieniu) - czy taki "jelly effect" to normalna sprawa dla matrycy czy mam znowu robić [beeep]burzę?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się trochę upłynniaczem. Lekko zniweluje ten efekt. Ja też na początku dostałem szału jak to zobaczyłem, ale po pół roku już przywykłem ;) Chociaż jak gram na PS4 to ciągle to zauważam i strasznie mnie to wpienia. Ostatnio bawiłem się LG B8 oledem i powiem Ci że tam jest jeszcze gorzej, ale ma "przyjemniejszy" upłynniacz. Obraz w ruchu jest bardziej miękki, a nie taki Frogger jak tutaj :)

No mój następny to też na bank będzie Samsung ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś upłynniaczem ale nawet na 1 pozycji już był efekt teatru, który suwak powinienem ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam redukcję rozmycia (górny) 10.

A redukcję drgań (dolny) na 3.

Efekt teatru jest niewielki, a nawet jeśli go widzisz przy 1, to i tak po kilku dniach przywykniesz ;)

Moim zdaniem drgania na 3 to taka granica, która moje oko jako tako toleruje. Mniej to mam froggera, a więcej obrzydliwą operę mydlaną. Co prawda nie jest idealnie, ale akceptowalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie: czy na modelu NU8002 można odbierać HbbTV? Jeśli tak, to jak? Trzeba zainstalować jakąś aplikację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, roberto369 napisał:

Zadam głupie pytanie: czy na modelu NU8002 można odbierać HbbTV? Jeśli tak, to jak? Trzeba zainstalować jakąś aplikację?

Wg tego tak :

https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-nu8000/UE49NU8002TXXH/  specyfikacje :

HbbTV HbbTV 2.0.1(IT) / HbbTV 1.5(CZ,SK,DE,AT,FR,ES,EE,FI,GR) / HbbTV1.0(CH,PT,DK) / MHEG 5(UK,IE)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywasz aplikację z Apss i uruchamiasz. Działa bez problemu. Gdy dany program nadaje HbbTV pojawia się napis "telewizja hybrydowa". Wciskasz w pilocie czerwony klawisz i na ekranie masz strony HbbTV. Moim zdaniem ta aplikacja powinna być fabrycznie wgrana.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha ... czyli przez 6 lat nic Samsung w tym kierunku nie zrobił - trzeba apkę zainstalować.

A przecież mogli to w menu zaszyć.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Marceli Olczyk napisał:

Witajcie, jak w modelu NU 8072 mogę sprawdzić ile godzin przebiegu ma matryca.

W aplikacji Smart things na telefonie. Klikasz w trzy kropki po prawej stronie i informacje.

Woila ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasz TV też za każdym razem po wysłaniu sygnału z pilota wydaje z siebie dźwięk? Tak cichy pisk przy każdym naciśnięciu jak w starym kineskopowym. Trochę mnie to irytuję.....

 

Mały update. Dzieje się tak tylko gdy mam włączony dekoder i obsługuje go pilotem od TV. Ale dźwięk jest na 100 procent z telewizora.... Każdy sygnał podczerwieni to powoduje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odłączyłem kablem optycznym soundbara do mojego tv samsung NU8002 i nie wykrywa go. Na bluetooth dziala normalnie. O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2019 o 13:12, Piotrek Skorupa napisał:

W aplikacji Smart things na telefonie. Klikasz w trzy kropki po prawej stronie i informacje.

Woila ;)

To jest pokazywane w godzinach? Jeśli tak to prawdopodobnie mam tv z ekspozycji, ponieważ wyświetla mi 709 godzin a mam go dokładnie pół roku, więc to chyba trochę dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Piotrek Skorupa napisał:

Ja mam go od lutego i mam 2081 godzin ;)

 

A mój miał 2670....Zakupiony na początku czerwca zdaje się. Pogodziłem się, na początku szok jak zobaczyłem licznik. Poza tym najważniejsze że śmiga bez zarzutu. Za cenę poniżej 3 k było chyba warto kupić;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...