Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dojechał 75NU8002 - jest DUŻY :)

 

Sygnał 1080i z kablówki nie powala, a niestety nic lepszego w ofercie nie mają. Pod tym względem obraz na 55" wyglądał lepiej :)

Jakie macie ustawienia dla obrazu? Na 55h6400 robiłem sobie kalibrację kolorymetrem i miałem dosyć mocno skręconą jasność tv (do około 120 cd/m2). W tym tv widzę że w filmach 4k podświetlenie wskakuje praktycznie na max - jest to pewnie związane z HDR. Jak to poustawiać żeby było sensownie - nie wypalało oczu w nocy, a jednocześnie nie tracić kontrastu (po włączeniu funkcji eco w ciemnym pokoju tv przygasł do 20 i obraz był bardzo nijaki więc wyłączyłem tą funkcję).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wynosi kalibracja u Macieja? Dokładnie tego samego modelu co kupił Boger - 75NU8000. Okolice Wrocławia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2018 o 04:20, damianC902 napisał:

Czy na 49" przy tych 60Hz da się uzyskać to wrażenie 60 fps gry, która na konsoli ma 30 fps? Zastanawiam się czy ta różnica 60 vs 120Hz w przypadku TV tutaj też ma znacznie.

 

Ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ponawiam pytanie.


Będzie płynniej niż bez tego, ale jednak upłynniacz przy matrycy 120Hz działa zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem 55 calową wersję nu8000 i mam pytanie odnośnie aplikacji HBO GO. Czy ktoś miał z nią problemy? Bo u mnie ciągle się wyłącza. Oglądając "Watahę" przy każdym z odcinków  wiesza się przynajmniej z 5 razy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć TV od prądu na chwilę. Jak nie pomoże to reset do fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam mały problem z niedawno zakupionym modelem 55NU8002, mianowicie mam wrażenie jakby telewizor gubił klatki i na dość dynamicznym przechodzeniu scen np. teledysku obraz szarpie. Widać to szczególnie po poruszajacych się postaciach. Póki co używam wbudowanego tunera satelitarnego (niekodowane kanały), bo jestem w trakcie rozbudowy instalacji antenowej i internetowej. Raczej wątpliwe by tak zgubione klatki trafiały do tv, tylko mam wrażenie że, któraś z opcji tv może dawać taki efekt.
Dość statyczny obraz na kanale informacyjnym w HD jest ok.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 27.06.2018 o 07:24, radier napisał:

Zamów kalibrację u Macieja.

 

Jeśli będę chciał zamówić kalibrację to to zrobię. Póki co zastanawiam się jednak jeszcze czy tv w ogóle zostawić.

Przy ciemnych scenach od wszystkich czterech narożników tv "ciągnie się" widoczne podświetlenie - słabo to wygląda w ciemnych scenach. Stąd pytam o jakieś ogólne ustawienia jasności/podświetlenia/itp. Będę wdzięczny za podzielenie się ogólnymi ustawieniami do oglądania filmów w ciemnych pomieszczeniach.

 

To moje pierwsze doświadczenie z tv 4k i hdr. Na dotychczasowym 55h6400 clouding występował ale był zmniejszony poprzez obniżoną jasność do 120 cd którą wyregulowałem kalibratorem. W tym tv ze względu na hdr jest to chyba niewskazane. Tak jak pisałem wcześniej - funkcja eco w ciemnym pomieszczeniu obniża jasność przez co obraz jest strasznie wyprany z kolorów.

Znajomy udostępnił mi również 65pus8202 do testów i pierwsze odczucie jest takie, że obraz jest DUŻO lepszy - czerń prawie oledowa a kolory fajnie nasycone. Mam w związku z tym duży dylemat czy zostawić 75" nu8002 z krawędziowym czy 65" philipsa z pełnym podświetleniem i Ambilightem. W przyszłym tygodniu będę mógł przyjrzeć się dokładniej obu tv i wtedy też będę musiał podjąć decyzję.

 

EDIT: kalibracji nie przekreślam, najpierw jednak muszę zdecydować który tv zostanie na ścianie - nie będę wydawał pieniędzy na kalibrowanie tv który być może oddam...

Edytowane przez Boger
edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.07.2018 o 00:16, chopek84 napisał:

Witajcie. Kupiłem 55 calową wersję nu8000 i mam pytanie odnośnie aplikacji HBO GO. Czy ktoś miał z nią problemy? Bo u mnie ciągle się wyłącza. Oglądając "Watahę" przy każdym z odcinków  wiesza się przynajmniej z 5 razy ?

Cześć, ja mam 65NU8042 i mam dokładnie taki sam problem.

Pomoc techniczna resetowała mi kilkakrotnie smart-huba co nie przyniosło żadnych zmian. Wykonali reset serwisowy (zdalnie), problem jednak nadal występuje, ale tylko na HBO GO. Samsung zgłosił to do HBO. Postanowiłem pomimo zapewnień samsunga zadzwonić do HBO, oni też zresetowali wszystko co mogli i jak się domyślasz nie przyniosło to żadnego efektu, sprawę przekazali do pomocy technicznej, a ja mam czekać ?

W Samsungu usłyszałem, że mają problemy z softem na NU, ale zapewnili, że to kwestia czasu i powinno być OK, na szczęście tylko HBO GO się wyłącza; Netflix, Showmax, IPLA, VOD, Player działają bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na 75 lub 82", ale chyba muszę sprawę przemyśleć i wziąć coś z pełnym podświetleniem, żeby mi oczy nie krwawiły po przejściu z OLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.07.2018 o 15:36, piter20020 napisał:

Spróbuj odłączyć TV od prądu na chwilę. Jak nie pomoże to reset do fabrycznych.

Niestety nic nie pomogło ale dziękuję.

Kolega RobsonWR rozjaśnił sytuację więc pozostaje tylko czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Dziękuję za artykuł, był dla mnie bardzo pomocny. 

Rozważam zakup TV który połączy filmotekę z grami na konsoli. Rozważam Samsung z serii QLED NU80xx jak i OLED LG C7V. Trochę mam obawy czy OLED sprosta dynamice gier, po tym jak poczytałem o możliwościach Samsunga z artykułu. Jak sądzicie? 

 

Mam jednak pytanie, na które nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi w Internecie. Otóż, jaka jest właściwie różnica między modelami NU8002, NU8042, NU8072 w przypadku wielkości tej samej matrycy 55 cali? 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kry che napisał:

Witam Wszystkich. Dziękuję za artykuł, był dla mnie bardzo pomocny. 

Rozważam zakup TV który połączy filmotekę z grami na konsoli. Rozważam Samsung z serii QLED NU80xx jak i OLED LG C7V. Trochę mam obawy czy OLED sprosta dynamice gier, po tym jak poczytałem o możliwościach Samsunga z artykułu. Jak sądzicie? 

 

Mam jednak pytanie, na które nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi w Internecie. Otóż, jaka jest właściwie różnica między modelami NU8002, NU8042, NU8072 w przypadku wielkości tej samej matrycy 55 cali? 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

Różnią się prawdopodobnie kolorem ramki (jasno/ciemno szara) oraz kolorem pilota (dostępne są chyba czarne/srebrne w zależności od modelu).

Na stronie samsung np. 8042 ma zaznaczone 'Miliard kolorów' a 8002 nie ma. Ale jakbym miał zgadywać, jest to pewnie marketingowy bełkot. A jeśli nie, to może oznaczać, że 8002 ma matryce 8bit+FRC a 8042/72 mają pełną 10bit. Niestety nie posiadam żadnego źródła żeby to potwierdzić.

Edytowane przez canbebetter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam na podstawie: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/7a2352592 Ale oni również nie podają źródła.

Kontakt z Samsungiem również nie pomógł oprócz tego, że dodali, że 8042/72 ma 'Supreme UHD Dimming'. Jak zapytałem czy to oznacza, że jest więcej stref (pasów) lokalnego wygaszania, to odpowiedzieli: "nie ma tego w dokumentacji, ale na pewno jest lepsze". ;)
Jeśli żaden z recenzentów nie otrzymał takich informacji od producenta, to podejrzewam, że się nie dowiemy więc jedyny fakt jaki jest znany to, że mają inne ramki.

Samsung strasznie miesza, we wszystkich testach soundbara N650 jest wspomniane, ze soundbar nie ma HDR passthrough, na stronie Samsung jest zaznaczone, że ma. Albo samsung wprowadza w błąd, albo recenzenci dostali egzemplarz, który jeszcze nie wspierał, przez co jest dezinformacja.

Albo sprawa z Q8FN, który w europie nie ma FALDa, i dopiero po wielkim niezadowoleniu klientów wypuszczają Q8DN o czym nie każdy kupujący w sklepie telewizor wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktos posiada tego samsunga 8070 wersji 65 cali jak on sie sprawuje? bo moj wybor padl na ten model wybieralem pomiedzy lg8500 a tym i recenzje sa bardzo podobne tych tv.

Zadecydowala ogolnie matryca va nie ips .

Bedzie wielka roznica w obrazie pomiedzy sony xd9305 a nu8070 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boger i jaką decyzję podjąłeś z tym NU8002, został czy oddajesz, pytam bo też go zamówiłem i teraz po twojej opinii trochę mi przeszła ochota na niego, spore świecenie w rogach (clouding) trochę mnie przestraszyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem go trochę dzisiaj i niestety do czerni PUS8102 jest mu naprawdę daleko. Przy oglądaniu filmów w formacie 2:35:1 (czyli z czarnymi pasami góra i dół) wyraźnie rzucało mi się w oczy podświetlenie w narożnikach - przede wszystkim górnym prawym i dolnym lewym. Oglądam po ciemku więc podświetlenie na max, czyli 50 jest za mocne więc ustawiłem funkcję eco z obniżaniem podświetlenia do 35 i jest trochę lepiej. Niemniej 90% mojego użytkowania to wieczorne seanse więc priorytet dla mnie to czerń i pod tym względem PUS8102 ze swoim direct ledem zamiata NU.

Oprócz powyższego mam jeszcze niestety problem z ustawieniem trybu pracy hdmi. Shield dla NU8002 ustawia tryb 3840x2160 59,940Hz i YUV 420 8 bitowa Rej. 709 co powoduje, że przejścia tonalne nie są równomierne i pojawiają się artefakty. Za żadne skarby nie mogę zmienić trybu pracy na 10 lub 12 bit. 

Shield jest podpięty do Marantza SR6010 a ten wypuszcza sygnał na ekran. Przy takim samym podpięciu i tych samych kablach z Philipsem nie ma problemów i Shield automatycznie ustawia bodajże 3840x2160 59,940Hz i YUV 422 12 bitowa Rej. 2020 - przejścia są płynne i obraz jest dużo lepszy.

Przeczytałem kilka powyższych postów i dały mi one do myślenia czy rzeczywiście NU8002 nie ma 8 bitowej matrycy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do uzytkownikow tych telewizorow.

Prosze o wyjasnienie, jak nalezy rozumiec ze tv nie ma wsparcia dla formatu DTS. Czy to oznacza, ze kazdy film ze sciezka dzwiekowa w tym formacie jest niemy? Przeciez wiekszosc filmow taka wlasnie posiada.

Czy tu chodzi o brak wewnetrznego dekodera, ale mozna puscic dzwiek na amplituner i zdekodowac?

Co z grami? Na konsolach czesto w tym formacie jest dzwiek przestrzenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boger.Po ciemku to ja na mu7002 oglądam na 5-7 max podświetlenie w trybie film. Jedynie w hdr na max 18 przy 20 pkt skali. W NU jest co prawda inna skala. NU 8 serii jest odpowiednikiem 7 serii MU więc możliwe, że dali i tutaj matrycę 8 bit + frc

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ogolnie sie cofnal dobrze ze doczytalem ze nie ma funkcji glosowej po polsku i musze teraz wybierac cos innego moze sie skusze na lg sk9500 lub panasonic fx750 tylko czekam na testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NU8002 jest skala 0-50. Tak jak pisałem - ustawiłem przygaszenie do 30-35 i w ciemnym pomieszczeniu cały czas widać wycieki podświetlenia. Przy włączonym kinkiecie na ścianie z żarówką 40W jest lepiej ale nie idealnie.

Posprawdzałem jeszcze i po bezpośrednim podpięciu Shielda do NU8002 wykrywa on i aktywuje tryb yuv420 10 bitowa Rej. 2020. Przepuszczenie sygnału przez ampli ścina sygnał do 8 bit Rej 709 co powoduje masakrę w obrazie.

Philips działa z ampli prawidłowo - wypuszcza yuv 420 10 bit rej. 2020. Amplituner w informacji o sygnale na HDMI raportuje również takie ustawienia. Nie wiem co może być powodem "nie gadania" Samsunga z Marantzem bo wg instrukcji amplitunera oficjalnie obsługuje on taki sygnał. Dogrzebałem się jeszcze do opcji HDMI UHD Color w tv - w instrukcji jest podane, że do obsługi sygnału o parametrach UHD 50P/60P 4:4:4 oraz 4:2:2 powinna ona być włączona dla odpowiedniego HDMI, jednak jej włączenie/wyłączenie niczego nie zmienia.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2018 o 17:24, Boger napisał:

 

Przy ciemnych scenach od wszystkich czterech narożników tv "ciągnie się" widoczne podświetlenie - słabo to wygląda w ciemnych scenach. Stąd pytam o jakieś ogólne ustawienia jasności/podświetlenia/itp. Będę wdzięczny za podzielenie się ogólnymi ustawieniami do oglądania filmów w ciemnych pomieszczeniach.

10 godzin temu, Boger napisał:

Testowałem go trochę dzisiaj i niestety do czerni PUS8102 jest mu naprawdę daleko. Przy oglądaniu filmów w formacie 2:35:1 (czyli z czarnymi pasami góra i dół) wyraźnie rzucało mi się w oczy podświetlenie w narożnikach - przede wszystkim górnym prawym i dolnym lewym. Oglądam po ciemku więc podświetlenie na max, czyli 50 jest za mocne więc ustawiłem funkcję eco z obniżaniem podświetlenia do 35 i jest trochę lepiej. Niemniej 90% mojego użytkowania to wieczorne seanse więc priorytet dla mnie to czerń i pod tym względem PUS8102 ze swoim direct ledem zamiata NU.

 

Jestem pewny, że dostałeś wadliwy egzemplarz. Proponuję odesłanie go do serwisu. 

Czerń w moim (75NU8002) przy wieczornych seansach zlewa się z minimalną ramką i otoczeniem. Dla mnie czerń w tym modelu jest największym zaskoczeniem, nie spodziewałem się, że z krawędziaka może być tak dobrej jakości. Poniżej zdjęcia. Tam gdzie jest cały czarny ekran to jest black screen test z youtube (nie pomyśl, że na wyłączonym tv robiłem zdjęcia). Świetlne refleksy w narożnikach? W moim one nie występują. 

 

IMG_20180715_204129.jpg

IMG_20180715_203708.jpg

IMG_20180715_203905.jpg

IMG_20180715_203928.jpg

IMG_20180715_203943.jpg

IMG_20180715_204116.jpg

IMG_20180715_204125.jpg

IMG_20180715_204143.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...