Skocz do zawartości
jedrek9

TCL C70 vs Panasonic EX703E

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać :) 
Przymierzam się do kupna nowego TV. Kwota, którą dysponuje to około 2500 ostatecznie zwiększona do 3000 PLN. Po wstępnym rozeznaniu wybrałem 2 modele:
TCL U55C7026
- Panasonic TX-50EX703E


Który z wybranych przeze mnie telewizorów będzie się lepiej sprawował? Ewentualnie jakie macie inne propozycje :) 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TV będzie stał na szafce 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno od północy i wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam :) 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, w przyszłości chciałbym 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? odtwarzacz DVD 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? + - 3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? różnie :) 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 0
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności obrazu
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowanie panasonic.Panasonic to bardziej renomowana firma niz TLC a nawet samsung .Lepiej kupic  produkt  ktory  jest znacznie dluzej  na rynku.  

Panasonic ex703  to prawie taki sam model  jak ex700.Roznica  to ex703 posiada tuner satelitarny.EX700 nie ma tunera satelitarnego.

Komentarz ktory dotyczy ex700 w linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43465-jaki-tvporady/

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo jak dla mnie w tym budżecie, to tylko Sony 55xe70xx, którego od wczoraj jestem zadowolonym właścicielem. Widziałem i Panasonica i TCLa w sklepie na takim samym sygnale. Panasonic - zdecydowanie płynniejszy obraz, jeśli chodzi od odwzorowanie kolorów, to zarówno Sony, Panasonic, jak i TCL są super. Dorzuciłbym do wyboru jeszcze Samsunga UE55MU6272 albo 6672. Obydwa z zakrzywionym ekranem i obydwa na matrycy VA.

W mojej opinii:

- TCL 55c70 smuży

- Panasonic ex700/703 kosztuje tyle, co Sony, a jest 5" mniejszy

- Sony ma kiepski Smart, podobnie, jak Panasonic

- Samsungi mają matryce z 8bitową głębią koloru.

Każdy ma swoje wady. Na papierze najlepiej wygląda TCL, ale moim zdaniem smużenie jest tak mocne, że to dyskwalifikuje ten TV. Taka moja opinia. Realnie wybrałbym pomiędzy Sony a Samsungiem. Panasonic w mojej opinii daje za mało w stosunku do ceny. Gdyby kosztował 2400, to byłby najlepszy w klasie cenowej.

Sam zdecydowałem się na Sony - w mediaexpert jest teraz w cenie 2775pln. Wziąłem go ze względu na obsługę HDR10. Brakuje jednak bluetooth, Smart jest taki sobie - brakuje TVP stream, Showmax i pewnie innych, których ludzie chcieliby używać. Samsung to wszystko ma, ale HDR tylko podstawowy i to też bez urwania [beeep]y.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, borsooq napisał:

Dlaczego takie typy?

Panasonica wybrałem po kilku wizytach w różnych sklepach, przekonała mnie fajna czerń i wygląd samego TV. Z kolei o TCL poczytałem w internecie i też wydał się całkiem ciekawą propozycją.
Wczoraj w jednym z marketów poprosiłem o odpalenie tego samego materiału na obu telewizorach i jeśli chodzi o obraz to bardziej podoba mi się Panasonic. W TCL na plus android oraz fajne wbudowane głośniki od JBL. 

 

1 godzinę temu, grundig napisał:

Witam.

Zdecydowanie panasonic.Panasonic to bardziej renomowana firma niz TLC a nawet samsung .Lepiej kupic  produkt  ktory  jest znacznie dluzej  na rynku.  

Panasonic ex703  to prawie taki sam model  jak ex700.Roznica  to ex703 posiada tuner satelitarny.EX700 nie ma tunera satelitarnego.

Komentarz ktory dotyczy ex700 w linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43465-jaki-tvporady/

 

Też trochę nie mam zaufania do marki TCL ale podobno na świecie radzi sobie coraz lepiej. W Polsce chyba dopiero zaczynają, mimo to nie ma problemów z serwisem a sama jakość wykonania TV nie odbiega od innych znanych graczy na rynku.

 

Edytowane przez jedrek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania TCL 55c70 i design, to półka nieosiągalna przez konkurencję. Może mam odchyły, ale mi się on bardzo podoba. Byłem na niego nastawiony, byłem nastawiony też na Philipsa 55pus6561/12, a później czekałem długo z zakupem na opinie o 55pus7303. Dwa pierwsze obejrzałem w sklepie. Obydwa smużyły. Wtedy zdałem sobie sprawę, że ważniejszy jest dobry upłynniacz niż odświeżanie matrycy. 

Koniec końców żona wskazała, że jej to obraz podoba się najbardziej na Panasonicu 50ex700. Gdyby nie marny Smart, to bym go kupił, ale porównałem go jeszcze z Sony i nie widziałem większej różnicy. Sony w tej samej cenie i 5" większy, aczkolwiek gorzej wykonany. W Sony plastiki zdecydowanie najgorsze. Przeczytałem parę recenzji, obejrzałem jeszcze raz i drugi i trzeci. Porównałem z ue55mu6672, który też wyglądał zacnie, ale jednak zdecydowałem się na Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL ma Androida. Radzę z tym uważać i poczytać wątki na forum odnośnie poszczególnych modeli. Z tego co słyszałem liczba błędów skutecznie utrudnia cieszenie się z tych telewizorów. Na świecie (głównie w USA) TCL radzi sobie świetnie bo zamiast Androida postawili na zamknięty system Roku TV, którego dostarcza osobna firma która oferuje kapitalne wsparcie dla niego. TCLa z USA można brać praktycznie w ciemno, tego w Europie należy się dwa razy zastanowić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jeszcze raz pójdę obejrzeć oba telewizory, na spokojnie obejrzę materiały w różnych rozdzielczościach i w środę zadecyduje co kupić. Na pewno dam znać na co padł wybór i jak się spisuje sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, borsooq napisał:

Rozważ jeszcze Sony 55XE70xx - ja kupiłem właśnie ten model.

dzięki :)  jak będę w sklepie to na pewno też porównam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem jednak Panasonica , wczoraj zainstalowany więc ciężko mi się coś więcej powiedzieć, ale mam nadzieję że będzie się spisywał jak najlepiej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie spisywal sie bardzo dobrze.Mam trzy telewizory panasonic.Najstarszy z 2011 roku. Dziala do tej pory  bez usterki.Jesli  chcesz    przedluzyc  czas pracy telewizora bez usterki  najepiej wylaczac  telewizor wylacznikiem sieciowym nie pilotem.W  wiekszosci  nowych telewizorow nie ma wylacznika  sieciowego. Warto kupic  gniazdko z wylacznikiem sieciowym.Sa takie wylaczniki  .W przypadku  burzy wyjmujemy wtyczke z gniazdka sieciowego i przewod  antenowy.Jesli do telewizora  podlaczony jest kabel  LAN( internet)  to  oczywiscie   tez wyjmujemy kabel z gniazdka.

Kliknij  na  link nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38853-ue46d8000-awaria-matrycy/

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...