Skocz do zawartości
Sk_uter

Podłączenie głośników sufitowych do amplitunera bez Atmosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam teraz mały remont i od razu postanowiłem wstawić głośniki w sufit w przygotowaniu do Atmosa, lecz amplituner planuje dopiero później wymienić, więc jak najlepiej podłączyć dodatkowe głośniki co będę na suficie jako tylne czy te dodatkowe co w 7.1 są za plecami?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sk_uter napisał:

Witam,

Mam teraz mały remont i od razu postanowiłem wstawić głośniki w sufit w przygotowaniu do Atmosa, lecz amplituner planuje dopiero później wymienić, więc jak najlepiej podłączyć dodatkowe głośniki co będę na suficie jako tylne czy te dodatkowe co w 7.1 są za plecami?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Nie podłączać dopóki nie kupisz nowego amplitunera.
Nie zagra to w żadnej konfiguracji dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba podłącza pod drugą strefę i będzie jako stereo do muzyki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sk_uter napisał:

To chyba podłącza pod drugą strefę i będzie jako stereo do muzyki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Stereo do muzyki ... z sufitu ??? Jizzzzzz.

Równie dobrze można oba ustawić w kącie.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo, bo gdzieś podłączyć je muszę a za kilka miesięcy zmienię amplituner to połącze jako Atmos

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz??
A kto Cię zmusza??
Moje zamontowane w suficie rok czekały zanim się nowego ampli dorobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale jakoś przetestować mogę, po co mają się kurzyć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2018 o 18:34, Sk_uter napisał:

Witam,

Mam teraz mały remont i od razu postanowiłem wstawić głośniki w sufit w przygotowaniu do Atmosa, lecz amplituner planuje dopiero później wymienić, więc jak najlepiej podłączyć dodatkowe głośniki co będę na suficie jako tylne czy te dodatkowe co w 7.1 są za plecami?

Jak Koledzy poprzednio: W aktualnym stanie (posiadania) w ogóle nie podłączać. Nic nie zyskasz a wręcz stracisz. O kurz bym się nie martwił - grawitacja załatwi ten problem ;)

A uściślając- tylne to własnie te co "są za plecami"... SBR/L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey głośniki zamontowane, podłączyłem pod druga strefę, ale jak odpaliłem 2 jednakowo to była duże opóźnienie między jednymi, a drugimi, więc podłączyłem je pod 1 strefę i gra jako 2 głośników. Idzie jakoś zrobić, aby grało tylko na tych sufitowych głośnikach?

PS zaczynam już myśleć nad wymiana amplitunera, posiadam Yamahe RX i jestem zadowolony, więc dalej z tej firmy chcę, ale zastanawiam się czy dalej brać RX czy może niższy model, ale z serii AVENTAGE, czym różnią się te 2 typy sprzętu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie, RX bedzie lepiej wyposazony.Czym sie roznia? Aventage ma niby lepsze komponenty niby wyzszej klasy ale czy uslyszysz roznice? Troszke inny wyglad , ale ten sam plastik. Mam RXV i nie narzekam.Byc moze sa tacy ktorzy sie lepiej znaja na tym sprzecie i znajda powazne roznice  . Poczytaj testy opinie tak bedzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakiej mocy muszę szukać, bo wydaje mi się, że po podłączeniu dodatkowych głośników jakby gorzej amplituner grał.

Posiadam zestaw głośników Monitor Audio BX5, BX1, BX Center + teraz dodatkowo CS160.

Aktualny amplituner RX-V673.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, za kazdy podpiety glosnik to spadek mocy na na kazdej koncowce. Jesli kupisz ampli 7.1 to zagra on 7.1 w normalnym trybie lub 5.1.2 w atmosie.  U Yamahy  kanal atmosa i SB to ta sama koncowka mocy. Jesli chodzi o moc wzmaka- to zalezy ile przyjma kolumny .Jesli moc ampli bedzie za duza wzgledem kolumn to  Yamaha sie sama wylaczy zeby nie uszkodzic koncowki mocy i kolumn.Skoro zauwazyles ,ze po podpieciu glosnikow sufitowych jakosc dzwieku spadla to je odlacz bo twoj obecny ampli nie obsluguje atmosa,  ani dsp nie jest do nich przystosowane

A moze sprobuj podpiac sufitowe pod wyjscie glosnikow efektowych przednich i w ustawieniach jest chyba w ,ze mozna je powiesic na suficie. Ja mialem starszy model i calkiem fajnie to dzialalo. Taki atmos dla ubogich ???

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...