Skocz do zawartości
pipi

X BOX ONE S a dzwięk DTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem polega na tym że kilka filmów na dysku zewnętrznym w rozdzielczości 4K z dzwiękiem DTS a mój Panasonic EX780 nie obsługuje tego formatu dzwięku. Radzono mi bym dokupił chińskie pudełeczko i sprawa się rozwiąże. Lecz przypomniałem sobie że do zakupu tv producent w ramach prezentu przysłał mi X box one s. I teraz pytanie, czy x box poradzi sobie z tym zagadnieniem. Pytanie drugie pewnie będę musiał poczynić jakieś ustawienia, a na końcu połączyć to kabelkami, z TV oraz z Onkyo RZ800 Jako starszy już człowiek, radzę sobie w miarę z kabelkami, lecz muszę mieć, łopatologicznie to wyjaśnione. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox one S bez problemu dekoduje dźwięk DTS. Ale musisz go podłączyć optykiem bezpośrednio do amplitunera. Inny sposób chyba nie zadziała, bo Panasonic prawdopodobnie nie obsługuje DTS passthrough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie obsługuje DTS na pewno. Kłopot w tym że tu chodzi chyba o ustawienia w menu Xboxa, ponieważ próby połączeń po HDMI czy to z ampli onkyo rz 800 czy bezpośrednio z tv kończą się tak samo wizja jest fonii brak. Jeśli ktoś dysponuje ustawieniami w menu konsoli i mógłby zrobić screean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam XBOX ONE S podłączony przez kabel optyczny do Amplituner Yamaha rx640 i o ile konsola PS3  radzi sobie z wykrywaniem dźwięku automatycznie jaki by mu się włączy film , to już konsola XBOX ONE S po optyku nie , tu już trzeba za każdym razem zmieniać ręcznie w menu , co jest denerwujące. Jak film jest w DTS to muszę nastawić ręcznie DTS a jak dźwięk jest w DOLBY DIGITAL , to muszę znowu przestawić z DTS na DD. Nie wiem czy wszyscy tak mają ale jak bym wiedział że tak jest, to bym zastanowił się dwa razy przed kupnem tej konsoli. Wiem że problem nie występuję po HDMI ale po optyku jest kicha :)

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

 Ja mam XBOX ONE S podłączony przez kabel optyczny do Amplituner Yamaha rx640 i o ile konsola PS3  radzi sobie z wykrywaniem dźwięku automatycznie jaki by mu się włączy film , to już konsola XBOX ONE S po optyku nie , tu już trzeba za każdym razem zmieniać ręcznie w menu , co jest denerwujące. Jak film jest w DTS to muszę nastawić ręcznie DTS a jak dźwięk jest w DOLBY DIGITAL , to muszę znowu przestawić z DTS na DD. Nie wiem czy wszyscy tak mają ale jak bym wiedział że tak jest, to bym zastanowił się dwa razy przed kupnem tej konsoli. Wiem że problem nie występuję po HDMI ale po optyku jest kicha :)

Ok czyli że u ciebie to zadziałało więc musi i u mnie. Uściślając konsola z ampli tylko optyk? Może udało by ci się zrobić fotkę ekranu z ustawieniami pod dts.  Mój panasonic z innymi systemami kodującymi dzwięk radzi sobie, problem mam tylko z dts. więc do tych treści chcę wykorzystać X box Jeśli to możliwe zrób foto ekrany z ustawieniami DTS będę zobowiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko po optyku, można podłączyć po przez HDMI ale tu potrzebny Amplituner z wyjściem HDMI a u mnie takiego wyjścia nie ma. Wysłałem Ci na Priv jak mam ustawiony:

 

Wyświetlanie i dźwięk a później Wyjścia i dźwięk a później masz 3 pkt różnych ustawień:

Dźwięk HDMI 

Optyczne wyjście dźwiękowe 

Format Bitstream i tu  masz:

Dolby Digital i DTS i tym regulujesz jaki jest dany dźwięk w filmie.  Jak pisałem konsola XBOX ONE S nie potrafi sama z automatu ustawić dźwięk. W menu filmu zmieniasz dźwięk na DTS to nic się nie dzieje nadal jest Dolby Digital. Nie wiem czy to niej jest winna tego odtwarzacza którego się instaluje oryginalnie albo samego oprogramowania konsoli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za zainteresowanie. Jutro rano jak babcia jeszcze będzie spała, spróbuje walki z nowymi technologiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...