Skocz do zawartości
Maciej Fydrych

TV 55', 120hz, do 3300 zł. Philips PUS6561 vs. LGSJ810V vs Wasze propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Stoję przed, ważnym dla mnie, wyborem nowego TV. Ważnym, bo po kilkumiesięcznym "boju" z żoną przekonałem ją, że nowy telewizor jest potrzebą pierwszego sortu ;)

Obecnie posiadam Panasonic TX-L39E6E, z którego jestem zadowolony. Jedyne zastrzeżenie mam do sportu, gdzie kłuje w oczy smużenie. Obraz, jak dla mnie ok, ale wiadomo, chciałoby się więcej i lepiej.

Do telewizora podłączony będzie dekoder telewizji światłowodowej oraz konsola Xbox One S.

W sumie po równo tv używany jest do grania, oglądania meczów piłki nożnej i Netflixa.

Można powiedzieć, że najbardziej liczy się dla mnie obraz (netflix), płynność (sport). Mniej input lagi, bo nie gram online.

Budżet, jakim dysponuje to około 3200 zł z możliwą lekką nadpłatą :)

Do tej pory byłem zdecydowany na Philipsa PUS (na allegro za około 3100 zł) z uwagi na ambilight (ciekawy bajer) i ponoć dobre zastosowanie właśnie do sportu. Został ujęty w Waszym rankingu dla najciekawszych TV 2017

Dzisiaj gdzieś natrafiłem na LG SJ8 (allegro 3300 zł), zacząłem mu się bliżej przyglądać i wygląda na bardzo ciekawą propozycję. Przeczytałem też jego test na hdtv, gdzie dostał rekomendację. Czego nie możemy powiedzieć o Philipsie, gdzie często gęsto punktowany był za podświetlenie matrycy.

Jestem otwarty również na wasze propozycję - przecież trafiłem na geeków telewizoryjnych ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne /// Raczej nie na wprost, ale zawsze tv można ustawić pod siebie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać (możliwość ustawienia na bieżąco)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Mam rolety nieprzepuszczające, telewizor głownie chodzi wieczorami/nocą
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Pana TX L39e6e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz i płynność
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, xbox one s
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, seriale 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? only Netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam, 2-3 godzinny dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Gdy nie mogę odczytać numeru na koszulce piłkarza ;)
19. Preferencje co do marki ? Bez orientacji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie będę korzystał
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  3200 zł

 

 

 

Edytowane przez Maciej Fydrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg displayspecifications 55LGSJ810V jest na matrycy IPS RGBW. Zadowala cię to?

W mojej opinii, mając do wydania 3200, warto dołożyć i kupić za ~3600 UE55MU7002

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w takim budżecie typy są 3:

- Philips 55PUS6561/12 z matrycą IPS 120Hz i Androidem, ale... są narzekania na stabilność i awaryjność

- Philips 55PUS7303 - podobnie, jak wyżej, ale matryca 50/60Hz VA

- Sony 55XE7005 - matryca VA 50/60Hz, bardzo dobre upłynniacze, taki sobie/kiepski SmartTV

Może ktoś jeszcze coś dorzuci, ale prawda jest taka, że dobre VA 50/60Hz są po około 2600-2800 (można do wora wrzucić jeszcze w 55" Samsungi z serii 6200/6600; 6100 i 6400 są na IPS), a później jest duża przerwa i kolejna półka cenowa, to ~3500. Taki klimat.

Nie odrzucam LG zupełnie, Jeśli ktoś kupuje świadomie i wie, że z kolorami nie ma co się spodziewać cudów i, że nie jest to pełne 4K, ale się z tym godzi na rzecz WebOS, 120Hz i dobrej płynności, to nie widzę przeszkód. Ja, osobiście skreślam za RGBW.

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za włączenie się do rozmowy.

 

Przy moim trybie oglądania tv, czyli 2-3 godzinny dziennie, głównie netlifx, piłka nożna i konsola lepiej pójść w 50hz i VA, czy IPS i 120hz?

Nigdy nie oglądam tv po ciemku, zawsz jest takie małe oświetlenie. Tym bardziej przy ambi słaba czerń będzie maskowana iluminacja w tle.

Jakie są Twoje spostrzeżenia? 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zaciszu domowym nie testowałem, więc nie bierz mojej wypowiedzi, jako wyznacznik. Najlepiej, jakbyś zobaczył sam w sklepie, ale...

W dzień, prównując stojące koło siebie IPS i VA - nie widze różnicy. Fakt - jak jest czarna ramka, to na IPS widać, że ten czarny nie jest do końca czarny, jeśli są pasy na dole i górze. Na VA widać, że czerń jest czarna. Co do kontrastu i kolorów, to uważam, że dobre VA koszą wszystko (bez OLEDów), ale te z niższej półki mają kolory podobne albo nawet gorsze od IPSów.

Jeśli chodzi o telewizory, które mają takie naprawdę fajne matryce VA, to są to:

- Sony 55XE7005

- Panasonic 50EX700

- TCL 55C70

TCL jednak w mojej opinii smuży i to całkiem wyraźnie, Panasonic i Sony nie mają tej przypadłości.

Jeśli chodzi o telewizory, jakie widziałem i kontrast na nich jest wyraźnie gorszy od w/w, to są to:

- Panasonic 55EX620

- Samsung 50MU6172 (ten, wg mnie dodatkowo smuży, ale mniej niż TCL)

Odpowiadając na pytanie: nie wiem, czy realnie to jest wybór między 120Hz IPS a 60Hz VA. Raczej między 55PUS6561/12 a 60Hz VA. Poczytaj o tym Philipsie, obejrzyj go w sklepie, jak możesz. W mojej opinii obraz jest płynniejszy i ładniejszy do tego Philipsa w Sony XE7005, czy Samsungu 55MU6672. 55PUS6561/12, mimo matrycy 120Hz, wcale nie jest takis uper płynny. Upłynniacz jest ważny. Jak jest kiepski, to, żeby matryca była i 150Hz, to nie wiem, czy efekt byłby taki dobry. Poczytaj o samych upłynniaczach, po co są, czemu są i jak są realizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...