Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem Tv Oled Lg B7. Moim poprzednim tv był philips 9604h 37". Miał super obraz jak dla mnie. Moją główną obawą przed zakupem nowego telewizora było, żeby sobie nie pogorszyć obrazu. Więc kupiłem, powiesiłem, odpaliłem. No i porażka. Obraz żenada. Ale pół dnia ustawiania wystarczyło aby obraz był nawet lepszy od poprzedniego tv. Można powiedzieć że jestem zadowolony z tego co oglądam. Przed zakupem obiecałem sobie że jak będę miał Oleda to zamówię profesjonalną kalibrację. I teraz rodzi się pytanie czy warto poświęcić pare stówek na to. Czytam i czytam o tym i mam obawy że po kalibracji stracę ten sznyt obrazu ten kontrast jak na sklepowej półce. To na co wszyscy reagują wow. Czy ten obraz po kalibracji nie będzie taki mdły. nijaki, ciemny. Skoro ci fachowcy wszystkie dodatki i ulepszacze wyłączają. Wszyscy preferują ustawienie KINO. Mi się na tym ustawieniu najmniej podoba obraz. Po ustawieniu jasności, kontrastu czy ostrości i włączeniu tryb obrazu Efekt HDR obraz mi najbardziej pasuje. Czy odpalam UPC Horizon czy You Tube czy Netflixa jest ok. Czy nie będę zawiedziony obrazem po tej kalibracji? Oczywiści kalibracja zamówiona Skalibrujtv.pl. Prosiłbym o opinię znawców tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się obraz z zimną bielą i włączonymi wszystkimi "polepszaczami" obrazu to na pewno w pierwszej chwili obraz skalibrowany Ci się nie spodoba, bo nie będzie dawać tak po oczach, a kolory nie będą przejaskrawione. 

Z drugiej strony - Jeśli zdecydowałbyś się na kalibrację i przez tydzień pooglądał na ustawieniach wprowadzonych to jestem przekonany, że wracając do tego co miałeś (kontrast i niebieska biel) nie będziesz mógł uwierzyć jak mogłeś tak przesycony obraz oglądać. Oczy też znacznie lepiej znoszą obraz skalibrowany niż taki jak tu opisany.

Ostatnio God of War ogrywałem, to w skalibrowanym trybie HDR, aby nie tracić szczegółów musiałem w grze obniżyć kontrast i jasność z domyślnych 50/100, a jak wpiszesz w Google "God of War HDR Calibration" to ludzie piszą, że dają w ustawieniu w grze Jasność i Kontrast na 100 (0-100), co sprawia, że patrząc na/w niebo widzi się tylko jedną wielką białą plamę, no ale im to pasuje bo jest "jasno", najjaśniej jak się da. Także różne te preferencje są.

Poczytaj sobie ten temat, podobne dylematy i podobny problem:

 

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej ujął temat idealnie! Ja od siebie dodam, że też miałem kalibrację zrobioną przez skalibrujtv.pl i nie miałem ani chwili zawahania, że obraz jest taki jak powinien być. Może dlatego, że zawsze podobało mi się to co naturalne. Ogólnie lubię świat za oknem, a w sklepowym trybie to wiadomo jak jest ;) Też mam oleda i powiem Ci, że dla mnie ten efekt HDR to jakaś masakra. Choć u mnie też Kino był trochę za czerwony przed kalibracją. Kalibracja technicolor jest trochę "bystrzejsza", ale nie jest to jakaś przepaśćjak dzień do nocy nie przesadzajmy. Ale warte kasy moim zdaniem do takiego tv.

Ten forumowicz powyżej też się przekonał w koncu mimo, że najpierw się zmagał

Po prawie miesiącu po kalibracji mogę powiedzieć, że prawie się przyzwyczaiłem. Nie zmieniłbym już teraz skalibrowanego profilu na inny. Z telewizją ciągle mam pod górkę, twarz Urbańskiego w milionerach jednego dnia jest za blada a następnego za pomarańczowa. Telewizja jest ogólnie cholernie nieregularna, ale nauczyłem się doceniać to co wygląda dobrze i nie spinać się aż tak na rzeczach paskudnych. Filmy wyglądają znacznie lepiej.

Czas, zmiana ustawień w monitorze w pracy + mała modyfikacja nastawienia do tematu to 3 rzeczy, którym zawdzięczam powodzenie 'akcji kalibracja'. Uczestnictwo w grupie wsparcie oczywiści również odegrało kolosalną rolę ;)

Żeby nie było tylko kolorowo: tuner TV i generator sygnału przy kalibracji miałem podpięte pod to samo HDMI. Zmianianie ustawienia HDMI ze zwykłego na ULTRA HD DEEP COLOUR podbija u mnie kolory/saturację (tak mi się wydaje). Zmieniałem to kiedyś 100 razy i zmieniałem jak miałem 'kryzys kalibracyjny' po tygodniu i teraz nie wiem na jakim ustawieniu była zrobiona kalibracja, więc nie wiem jakie jest prawidłowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oleda mam już 10 dni. Najważniejsze co zmieniłem to sam tv. Miałem LG b7 55" teraz mam LG b7 65". Tamten był jednak za mały. Teraz co do ustawień. Oglądam Netflix , Youtube i kablówkę UPC. Dwa pierwsze mam ustawione na tryb Kino a UPC na tryb Efekt HDR (użytkownik).
Kolorystycznie to bardzo podobne do siebie ustawienia. Z tym że na UPC potrzeba lekkiego wyostrzenia. I to dzięki temu dostaję. Jedynie co zmieniłem dla tych dwóch trybów to redukcję szumów powyłączałem i TruMotion ustawiłem de-judder na 0. A de-blur na 10. Takie ustawienia mi najlepiej pasują i nie walą tak po oczach. Na dłuższą metę to męczy. A czekam cały czas na kalibrację. Teraz myślę że nie przeżyję szoku po kalibracji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...