Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Poszukuję telewizora do 3200 zł. Poszukiwanie na własną rękę jest męczące i irytujące w każdym sklepie polecają coś innego. Spodobał mi się system android tv, ale nie jestem pewien tego wyboru. Najbardziej podobają mi się te telewizory:

https://m.ceneo.pl/51502845#tab=click w sklepie polecali, ale to tizen więc brak kodi i wielu innych apek

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-55pus7303-12.bhtml ten najbardziej mi się podoba, bo ma teoretycznie wszystko co potrzeba, ale opinie wcale nie najlepsze

Odpowiedzi na te wymagane pytania

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Jestem poza domem nie mam jak podać
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 nawet 4,5 ale pod kątem 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty też są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać ale jeżeli ma to duże znaczenie może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Okno na lewo od telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary sharp 32 cale hd ready

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Android tv byłby w porządku ale nie znam się na systemach telewizorów, ważne żeby osługiwał html5
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k to pod filmy za pewne i seriale, HD i SD to już telewizja.
10. Jakie urządzenia będą podłączone dotelewizora ? Xbox360 może, czasem laptop, może komputer bezprzewodowo przez steam link

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Głównie wieczor po po południe od 2 do 5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości, sport ale to główne wydarzenia w piłce nożnej i siatkówce, filmy z telewizji i internetu, kodi, netflix może
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK! 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak bardzo rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali wystarczy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  Chyba nic, ewentualnie słyszałem o braku wsparcia ze strony twórców czego skutkiem jest brak wielu apek kilka lat po premierze telewizora, wolałbym tego uniknąc bo tv będzie używane co najmniej następne 5 lat może więcej
19. Preferencje co do marki ? Obojętne byle dało się kupić w stacjonarnym sklepie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie chyba, że z jakimś poradnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są jakieś rozsądne opinie na temat tego TV? Możesz coś podrzucić?

Jeśli chodzi o AndroidTV, to można zawsze dokupić MI Boxa za 300pln i wtedy jest wszystko. Chińskich tanie boxy nie zawsze wszystko obsługują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne opinie jakie mam to te na ceneo i są bardzo podzielone część osób daje po 4,5 gwiazdek, ale znalazłem też kilka najniższych ocen. Jeśli chodzi o boxy to nie wiem czy to dobry pomysł, bo korzystanie z androida może być utrudnione trzeba będzie przełączać źródło czego wolałbym uniknąć. Dla mnie to nie problem za to dla rodziców może być to irytujące. Nie wiem czy amdroid to dobry pomysł dla 45 letnich laików technologicznych. Oczywiście będę im pomagać, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też widziałem te opinie na ceneo. Odpuszczam ten model.

 Co do systemu SmartTV, to z opinii w internecie wynika, że najbardziej intuicyjny i prosty jest WebOS w LG, Tizen jest nieco gorszy pod względem ergonomii i intuicyjności. Co do Androida... hmm - nie powiedziałbym, że jest to system idealny. Wydaje mi się, że największym wabikiem jest Kodi. Sam używam TV Boxa do mojego starego dumb-TV, ale faktycznie - przełączanie jest konieczne, a sam AndroidTV + Kodi też potrafi zaskoczyć nieergonomicznością, szczególnie Kodi. Co do rodziców, to sam ojcu zainstalowałem na kompie Kodi (na kompie interfejs jest łatwiejszy do obsługi, bo myszką i klawiaturą). Działał ze dwa miesiące. Jeśli chodzi o wtyczki z 'darmowym' kontentem, to generalnie zmieniają się szybko i starsza osoba tego nie ogarnie, no chyba, że jest techniczna i ogólnie ogarnia - mówię stereotypowo.

Pytanie jeszcze warto zadać: na jakich apkach ci/rodzicom zależy. Z tego, co wiem, to zarówno Tizen, jak i WebOS mają w swojej bibliotece pokaźną ich ilość.

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...