Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF85 | TEST | Bravia Android TV 2018 Ultra HD z procesorem X1 (KD-55XF8505)

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za pigułkę wiedzy.

Teraz to nie pozostaje nic innego jak wybrać się po raz kolejny na oględziny tego modelu a potem to już tylko czekać na dobre promo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulfis - akurat model 49 cali jest na VA to i owszem moze obraz mieć calkiem przyzwoity, ale postaw obok OLED'a to wtedy juz tak wymiatać nie bedzie ;) no ale to chyba oczywiste :)

Edytowane przez PeterMac
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównanie, Model Sony W805 z 2015 i XF85 z 2018 :

W805 z 2015 w trybie motionflow wyraźny :

47ad160eb419f.jpg

XF85 z 2018 w trybie motionflow wyraźny

fcb614b4ac608.jpg

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2018 o 05:18, Kulfis napisał:

Kupilem 49XF85xx i powiem tak-mega telewizor-na ps4 obraz wymiata.

Jak z płynnością w TV naziemnej tego TV ? Ja osobiście nie mogę się do tej płynności przekonać (bazując na tv naziemnej w marketach) nawet ustawiając sugerowane wartości powyżej. Wygląda mi to na jakiś bug w sofcie albo po prostu ten typ tak ma. Porównując ten model z 55ex9005 ewidentnie było widać, że płynność lepiej funkcjonuje na XE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2018 o 16:48, mmpeg-4 napisał:

He he, właśnie odkryłeś całkowicie nową serię, zaraz wrzucę to do tematu o nowościach Sony.

60XF8305, jedyny w ofercie SONY o przekątnej 60 cali, matryca VA, 100Hz, Direct LED

dostępny od lipca, cena na start w SC to 5.499,00 zł, został oceniony nieco wyżej niż XF85

XF83 - ocena 7,7

XF85 - ocena 7,6

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x830f

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jak jest w przypadku serii XF85 aplikacja HBO Go? Jest czy jej nie ma?

Czy w tym modelu XF85 przeszkadza brak funkcji local dimming (nie ma wygaszania stref)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ktoś poleci ustawienia obrazu? Nie do końca sprawdza się przy oglądaniu sportu , a mam następująco:

Typ obrazu - kino pro
Try Obraz Auto - wył
Jasność - 40
Nasycenie - 50
gamma - -2
poziom czerni - 50
dostosowanie czerni i zaawansowane zwiększanie kontrastu - wył
 

Czystość:
ostrość - 50
Tworzenie realizmu - wył
redukcja zakłóceń - wył
łagodna gradacja - mała

Ruch:
Motionflow - własny
gładkość - 4
czystość - 2
tryb kliszy - duża

Opcje wideo:
tryb HDR - auto
zakres sygnału HDMI - auto
Przestrzeń kolorów DCI

 

Włączony ulepszony format sygnału HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paweł Rydlewski napisał:

żeby obraz był bardzo płynny

Tj jaki, jeszcze mniej rozmazany czyli jeszcze ostrzejszy w szybkim ruchu czy jeszcze bardziej gładki ? bo w tym modelu już większej ostrości w szybkim ruchu nie osiągniesz, możesz jeszcze spróbować podkręcić ten drugi suwak >gładkosc< powinno się jeszcze trochę poprawić ale ruch może zrobić się zbyt płynny to jest nienaturalny.

W każdym razie w tym modelu do sportu suwak czystość powinien być na max.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mmpeg-4 napisał:

Tj jaki, jeszcze mniej rozmazany czyli jeszcze ostrzejszy w szybkim ruchu czy jeszcze bardziej gładki ? 

jest mniej rozmazany niż poprzednio przy szybszym ruchu ale da się jeszcze zauważyć niewyraźności. W każdym razie widać poprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej serii HDR działa przy odpalonym materiale na YT?

To samo dotyczy 60fps... chyba nie powinno klatkować?

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 120 Hz w 49FX85.. robi różnicę w jakości obrazu podczas oglądania piłki nożnej?

Przymierzam się do zakupu w/w modelu i stąd pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa recenzja rozmiaru 43'' :

https://www.whathifi.com/reviews/sony-kd-43xf8505

Piszą że kiepska implementację podświetlania krawędziowego (pomijając już nawet specyfikę matryc IPS), uniemożliwia temu telewizorowi reprodukcję  nawet czegoś podobnego do czerni.

'' jeśli na ekranie jest coś odrobinę jasnego, podświetlenie sprawia, że wszystko inne jest szare. Rezultatem są obrazy, które są często szare i wyprane, i bardzo brakuje kontrastu.''
 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy roznica w 8505 i 8596 jest istotna?

Z tego co widzę inny jest uplynniacz. Odpowiednio 800 i 1000. Czy to jest roznica softwarowa czy sa inne bebechy?

Interesuje mnie rozmiar 55".

Cena jest dzisiaj taka sama.

 

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie jest istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już w zasadzie wybrany telewizor w rozmiarze 55" (Samsung Q6FN), ale chyba jednak będę musiał zejść do 49"... Z tego, co się orientuję, w tym rozmiarze i cenie ok. 3.500 zł VA 100/120 Hz jest tylko od Sony - XF85. Czy ten telewizor ma jakąś alternatywę i czy opłaca się go kupować? Aktualnie mam plazmę, więc IPS-a raczej u siebie nie widzę ...

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten tv w wersji 75'. Krytyka jaka spotyka ten model telewizora jest krzywdząca. Wypowiedzi o braku koloru czarnego to zwykłe bzdury. Faktem jest że ten tv jak mało który wymaga kalibracji ponieważ ustawienia fabryczne, w tym ustawienia balansu bieli w znacznym stopniu ograniczają możliwości matrycy. Po kalibracji kolory wyglądają przepięknie i poprawia się kontrastowość. Krytyka koloru czarnego jest właściwa tylko w odniesieniu do niektórych ciemnych scen oglądanych w zaciemnionym pomieszczeniu. Celowo piszę "niektórych ciemnych scen". Osobnym zagadnieniem jest treść HDR. Tu efekt jest bardzo słaby. Jednakże należy pamiętać, że HDR jest tak naprawdę "dla" OLED-ów. Oceniam, że nawet matryca VA z wygaszaniem lokalnym o takim stopniu zaawansowania jakie zostało zaoferowane w większości telewizorów VA na rok 2018 słabiutko, z kiepskim efektem "obsłuży" pojawiające się światło w ciemnych scenach: w samsungu NU8002 z jego pięcioma strefami wygaszania zaoferuje efekt nagłego odcięcia, jak od linijki mlecznej strefy od pozostałej już ciemniejszej  części obrazu. Nieco subtelniej zadziała sony XF95 ale efekt też nie powali na kolana. Wracając do XF85 proszę, po kalibracji wyłączyć tryb HDR i puścić Jesice Jones z Netfliksa. Czy jeszcze ktoś nie widzi czarnego? Aha i jeszcze jedno: producent nie ukrywa, że tv posiada matrycę IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jestem na zakupie TV i zostały mi do wyboru już tylko Samsung QLED QE75Q6FNA i Sony KD75XF8596, w tym pierwszym przemawia ten efekt tapety na ścianie i w zasadzie to tyle, w drugim Android (nie ukrywam używam Kodi) i to, że od lat używamy Sony w domu i żaden nie zawiódł.

Dodam, że wymieniam SONY KD65X8505C, działa bez problemu od grudnia 2015.

Mogę prosić o jakieś porady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...