Skocz do zawartości
Marcin Świtoń

TV na mundial - tylko sport do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost , kąty nie są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Funai HD ready 32'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? nic szczególnego, może youtube aby bajki puścić, ale podłącze komputer po HDMI wiec sobie bez funkcji SMART poradze
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka HD, chociaż mówią ze mecze będą w 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer stacjonarny po HDMI, dekoder kablówki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1h (bajki) i 2 godziny jak będzie mecz 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? to co lepsze do piłki nożnej 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? piłka nożna i bajki z YT
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie musze 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? miedzy 42 a 52 zależy na ile budżet pozwoli
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?   nie mam TV/ nie wiem
19. Preferencje co do marki ? BRAK
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie potrzebuje 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? NIE, chyba że to znacznie coś poprawi.

opisowo: Jako że mam jeszcze stary TV to zupełnie wyszedłem z realiów co teraz jest ważne, modeli od groma  a ja tylko dzieicakom chce bajki puścić i czasem mecz obejrzeć (teraz mundial chciałbym w komfortowych warunkach obejrzeć) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Obojętne co kupisz w tej kasie... To za mało by szukać dedykowanego telewizora do sportu. Trzeba by wydać ze dwa razy tyle... Więc nie ma co tracić za dużo czasu tylko wybrać taki jak Ci się podoba. A samą rozdzielczość 4K i tak mają praktycznie wszystkie tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na benchmark.pl jest test Samsunga UE55MU6172 na matrycy IPS - zachwalają płynność obrazu - czyli najważniejszą cechę TV do sportu. W tej chwili te TV są od 2199 na Ceneo. Wg mnie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS 43PUS6501 ma matrycę  100 Hz typu IPS i kosztuje około 2200 zł, ale ten model ma bardzo tanią realizację podświetlania i widać pionowe pasy na trawie boiska a dodatkowo mogą być widoczne placki i chmurki na ciemnych scenach.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...