Skocz do zawartości
celtic1888

Telewizor do 2000zł. minimum 40 cali do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

pisząc po krótce szukam telewizora do 2000zł, z minimum 40 calami.

Od jakiegoś czasu planowałem zakup telewizora, okres przed mistrzostwami wydawał mi się idealny ze względu na wszechobecne promocje na nie przed poprzednimi imprezami.

Plan miałem taki, żeby podpinać sobie pod niego pc po hdmi i móc oglądać seriale, filmiki z komputera, oraz grać w jakieś gry. Im więcej jednak czytam na ten temat, tym bardziej nie mam pojęcia co wybrać...

Marka: początkowo myślałem o sony, dowiedziałem się jednak, że zwykle jest on przeceniony, po czym usłyszałem, że LG jest OK, wybrałem sobie 2 modele, po czym usłyszałem, że LG wcale nie jest takie dobre, (Samsung produkuje komponenty LG/ LG produkuje Samsungowi?) i generalnie opinie o awaryjności Samsunga są przesadzone i wynikają z jego wielkiego udziału w rynku. Na dzień dzisiejszy skłaniałbym się ku Samsungowi.

TV jako moitor do PC: Tutaj nie znalazłem jednoznacznej opinii, input lag niewiele mówi, natomiast wniosek jest jeden, im wyższa cena tym lepsza jakość. Tutaj moje pytanie, czy tv do 2000 zł nadaje się do grania? Na ile opóźnienie jest widoczne i czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Co jest najważniejsze: jeśli chodzi o głośniki i tak planuję podpiąć zewnętrzne więc nie mają one znaczenia. Wielkość, wiadomo jeśli może być 50 cali byłoby super, ale minimum to powiedzmy 40 cali.

Biorąc pod uwagę powyższe wybrałem sobie: LG 49UJ620V, jednak na żywo obraz mnie nie przekonał, zauważyłem jeszcze na miejscu LG43UJ6517 jednak w wersji chyba 49 cali. Oglądałem jeszcze LG 55UJ6307, obraz był moim zdaniem świetny, dodatkowo przekątna, natomiast później doczytałem, że lubi się zacinać, a co dopiero mówić o grze na nim.

 

Moje pytanie brzmi, czy ktoś może mi doradzić konkretne modele, marki, jeśli nie to na co zwrócić uwagę, czy np. częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz to minimum, czy w tej cenie po prostu zapomnieć o graniu na nim z PC i skoncentrować się tylko na oglądaniu seriali/ filmów.

Z góry dzięki za odpowiedź. 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? początkowo stać, później może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku/ dość szczelne zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? obecnie HD, wraz z rozwojem 4k, pewnie 4k też, nie jest to must have na razie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC, głośniki- jack/bluetooth
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matową, nie mam na tyle doświadczenia, żeby określić jednoznacznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, seriale, dokumenty
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie bezpośrednio, bardziej z PC
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak- 30% z PC
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? minimum 40, super jakby miał 50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zacinanie, słaba jakość obrazu, smużenie
19. Preferencje co do marki ? jw, chyba Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 2000-2400

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? kwestia jak się zaprezentuje

Edytowane przez celtic1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...