Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Motion Plus Gra | TEST | Nowość w TV od Samsung dedykowana dla graczy!

Szukanie telewizora przeznaczonego do grania to niezwykle popularny temat. Wybór na rynku jest duży a gracze szukają najbardziej optymalnego rozwiązania czy to pod konsole najnowszej generacji czy też pod swoje wydajne maszyny PC. Co bardziej obeznani w temacie lub Ci, którzy poświęcili nieco czasu na szukanie, doskonale wiedzą na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy takim wyborze. Do tej pory był to głównie poziom input laga, który od razu mówił, czy na danym telewizorze, projektorze czy monitorze będzie można komfortowo oddać się rozgrywce. Jednak w końcu ktoś zrobił krok do przodu w temacie usprawnienia rozgrywki widzianej na ekranie i wprowadził coś nowego! Coś co wpływa bezpośrednio na wygląd danego tytułu a nie tylko komfort grania. Jest to najnowszy tryb Motion Plus Gra wprowadzony przez firmę Samsung. Jakie benefity daje on graczom?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawie to wszystko wygląda. A jest może szansa, że w najbliższym czasie pojawi się test NU8000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Sony na to nie wpadło-jako producent PS4????

Czy da to się wprowadzić do Oledów LG,Sony,Panasonic??

Odpowiedzialny za to jest hardware,czy software????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, gangi007 said:

Czemu Sony na to nie wpadło-jako producent PS4????

Czy da to się wprowadzić do Oledów LG,Sony,Panasonic??

Odpowiedzialny za to jest hardware,czy software????

Oczywiście, że hardware, a konkretnie procesor lub inny wyspecjalizowany układ.

Samsung, jako jeden z producentów procesorów ARM, może sobie pozwolić na wstawienie naprawdę mocarnej jednostki.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uplynniacz do gier to tylko od serii NU8xxx ?

panel musi być 120hz a w takim NU7100 chyba jest tylko 60hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, od serii NU8XXX. Chyba aż bo niżej nic prawie już nie ma ;D Ale muszę dopisać to info do testu bo rzeczywiście nie jest to chyba jasne z tekstu. Wspomniałem o NU7XXX ze względu na laga i dci. Ale dalej wypadałoby dopisać od której serii jest Motion Plus Gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Playstation (jako osobny dział Sony) powinno już dawno wywierać nacisk aby taka funkcja znalazła się w telewizorach SONY, zamiast tego licencjonują E-sportowe (cokolwiek to oznacza) monitory Benq, które mają 24-27 cali.

Co do przekątnej też mam problem, szukam czegoś dobrego do grania ale większego niż 32 a mniejszego niż 55 cali bo jest w tym przedziale spora luka i raczej nie zapowiada się że coś się tutaj zmieni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z tymi 55"  , bardziej by mi pasowało coś w okolicy 40 ale po teście (na własnej skórze) Philipsa Momentum 43" , chyba będę musiał jeszcze poczekać.

Szukam typowego ekranu do PS4 pro, telewizor w moim game room ;) mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram dużo na konsoli (ma ją mój syn w swoim pokoju) ale podłączyłem PS4 do mojego MU7052 i odpaliłem Motion Plus (niestety nie gra).

Laga ja nie widzę (chyba okolice 70-80ms) i powiem, że różnica jest kolosalna.

Wszystkie gry 30fps zamieniają się w 60fps !

To jest po prostu kapitalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz. Czegoś tu nie rozumiem. Freesync jest wspierany tylko przez karty AMD, a napisaliście, że testowaliście na GTX'ach. Co w takim razie z upłynniaczy działa na tym TV, bo Freesync na pewno nie. To dla mnie dość ważna informacja bo jestem między zakupem tego TV a LG B7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie 

Bo już nie wiem jak ustawić suwaki. 

W jednym miejscu jest napisane "Interpolację gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! („Redukcja drgań”)
Źródło: 

a kilka kapitow dalej "...funkcji „redukcja rozmycia” czyli tego przeznaczonego dla upłynniania gier działających w 30fps".

jedno zaprzecza drugiemu bo raz jest napisane że redukcja drgań a raz że redukcja rozmycia służy upłynnieniu gier w 30 FPS. To jak w końcu mam to ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mckaroly napisał:

Witam. Mam pytanie 

Bo już nie wiem jak ustawić suwaki. 

W jednym miejscu jest napisane "Interpolację gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! („Redukcja drgań”)
Źródło: 

a kilka kapitow dalej "...funkcji „redukcja rozmycia” czyli tego przeznaczonego dla upłynniania gier działających w 30fps".

jedno zaprzecza drugiemu bo raz jest napisane że redukcja drgań a raz że redukcja rozmycia służy upłynnieniu gier w 30 FPS. To jak w końcu mam to ustawić?

Otóż to, masło maślane;) Raz piszą tak, a drugi raz inaczej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadacze ps4 pro. Postanowiłem również wyposażyć się w telewizor UHD. Po odpaleniu GOW 4 w trybie gra (telewizor automatycznie przestawił się na tryb) Nie odczuwam takich efektów wizualnych jakie domyślam daje psr pro plus telewizor UHD. Starałem się coś sam skonfigurować lecz bezskuteczne. Ciągle czegoś mi brakuje i obraz wciąż nie daje tego czegoś.
Jakieś propozycje zestrojenia TV? Pod konsolę? Jakie ustawienia włączyć ? Ktoś polecił mi wyłączyć wszytkie polepszacze i ustawić w tv kosolę jako PC i wtedy grać tak jak producent gry stworzył. Tracę w ten sposób HDR a w trybie gra ulepszczacze obrazu powodują efekty smużenia. Czy tryb turbo pomaga przy takich produkcjach ?
Pomocy proszę o pomysły na kalibracje optymalną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak ma. Tym marketing samsunga się nie chwali już. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, LV426 napisał:

Każdy tak ma. Tym marketing samsunga się nie chwali już. 

a w innych tv (np. w sony) takie coś nie występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, LV426 napisał:

Każdy tak ma. Tym marketing samsunga się nie chwali już. 

No jak wyłącze Auto motion plus to jeszcze spoko ale jak to włączę obracam kamera w koło postaci 360 i postać cała w artefaktach kontury zlewa sie, ale tylko w koło postaci trochę mnie uspokoiles ze u cb tez tak jest to znaczy na wszytkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

a w innych tv (np. w sony) takie coś nie występuje?

Może jak na max upłynniacz ustawisz ale ja tak nie gram. Przy niskim ustawieniu nie ma syfów ale pewnie input lag wzrasta. 

Czytając tematy o tv Samsunga nie raz ludzie narzekali na artefakty w obrazie przy upłynbiaczu w tych trybach pod granie, tak samo jak na to że ten super tryb świruje i obraz zanika i nie jest to wcale wina kabla jak niektórzy twierdzą.  U siebie w Sony nigdy nic takiego nie miałem jakoś. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LV426 napisał:

Może jak na max upłynniacz ustawisz ale ja tak nie gram. Przy niskim ustawieniu nie ma syfów ale pewnie input lag wzrasta.

dopytuję bo ja tą obwódkę widziałem od zawsze w plazmach panasa, lcd panasa i oledach lg

naprawdę w sony tego nie widać i jest obraz bez juddera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam upłynniaczy w grach zazwyczaj bo nie czuję takiej potrzeby, a jeśli już od święta to przy ustawieniu takim jak w filmach czyli poniżej połowy i jest w porządku, nie widzę zniekształceń. Może ktoś inny się dopatrzy ale dla mnie jest w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Samsung Q90r oraz Ps4 Pro 

Mam do Was pytanie(może odpowie Gmeru)

Jak ustawić opcje Freesync w opcjach gry

Dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie dawno stałem się posiadaczem qled 65 q90r.
Czy ktoś może napisać jak poprawić jakość obrazu, a raczej wyeliminować smużenie podczas grania na konsoli Xbox one s? Największe smugi widać w fifie 20.
Zmienialem ustawienia freesync lub game motion. Smugi za piłka i przy szybkiej akcji zwrotnej, gdy kamera zmienia kierunek. Niestety bez efektu...
Może to wina konsoli?
Proszę o poradę...

PS. Ponoć fifa 20 na tym tv miała wyglądać wyśmienicie.

Na tą chwilę moja stara plazma w HD ready miała lepszą płynność.

Czy będzie możliwość ustawienia w przyszłości konsoli na 4k 120hz?
Telewizor premium a tu taki zonk

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2019 o 08:32, dasior10 napisał:

Witam

Mam Samsung Q90r oraz Ps4 Pro 

Mam do Was pytanie(może odpowie Gmeru)

Jak ustawić opcje Freesync w opcjach gry

Dzieki 

Kupić Xbox One X.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...