Skocz do zawartości
TommyXV

49-55 cali do Xbox One X, sport, Netflix

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie. Jestem aktualnie po przeczytaniu dziesiątek recenzji różnych telewizorów, od LG B7, przez Samsungi, Phillipsy po Sony i w dalszym ciągu nie jestem zdecydowany, na co zamienić mojego 32-calowego Panasonica. Planuję zakup w związku z mistrzostwami Świata i bardziej rozmiarowo skłaniałbym się do 49 cali ze względu na niewielki rozmiar mojego pokoju (3 x 3,5 m powierzchni, 1,5 m - 2 m odległości od TV). Martwi mnie jednak, iż przykładowe Samsungi w tej wersji rozmiarowej (za wyjątkiem dwuletnich KS) mają 60 Hz matryce, a to mnie nie zadowala. Patrząc na cenę przykładowego Sony XE9005 dochodzimy już do pułapu 5000 zł, skąd bardzo blisko do LG B7, który nie dość, że jest większy, to wydaje mi się też znacznie bardziej prestiżowy. Stąd moja prośba do Was - ekspertów - o doradzenie mi w temacie kupna telewizora w rozmiarze 49 lub 55 cali ze wskazaniem na tę pierwszą wartość, który używany będzie głównie do grania na Xbox One X, oglądania sportu i Netflixa. Zależy mi więc na niskim input lag, wysokiej jakości obrazu 4K, matrycy 120 Hz, a także przyzwoitym, odczuwalnym HDR. W kwestii 49 cali chciałbym poznać, jaki jest Waszym zdaniem możliwie najlepszy ekran i czy jest on dużo gorszy od tych oferowanych w rozmiarze 55 cali.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10,5 m kw.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5 m - 2,0 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Głównie jedna.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost ekranu.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Po prawej stronie od telewizora.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 32 cale Full HD, około 6-letni.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Niski input Lag, 4K, 120 Hz, HDR.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) Orange Światłowód 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Orange, Xbox One X
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  Około 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie gra roli
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 80% czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Trudno określić
17. Preferencje co do wielkości?  49-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Montowanie gorszych podzespołów w mniejszych rozmiarach (np. 60 Hz matryce w 49-calowych Samsungach)
19. Preferencje co do marki ? Sony, LG, Samsung, Panasonic, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem.

Edytowane przez TommyXV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TommyXV napisał:

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 80% czasu

Proponował bym nie pakować się w oled'a. Duże ryzyko wypalenia się matrycy w tym wypadku.

Do Twojej kwoty już powoli podchodzi BRAVIA XF90. Możesz sobie go na spokojnie rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Proponował bym nie pakować się w oled'a. Duże ryzyko wypalenia się matrycy w tym wypadku.

Do Twojej kwoty już powoli podchodzi BRAVIA XF90. Możesz sobie go na spokojnie rozważyć.

Nad tym Soniakiem zastanawiałem się od samego początku. Widzę jednak, że coś słabo z jego dostępnością w 49 calach (aktualnie tylko na stronie Sony). Są jakieś informacje, kiedy może się pojawić w Media-Markt albo Euro RTV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz kupić z salonu Sony? Jak dla mnie to naturalniejszy kierunek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niskim input lagiem to UE55MU7002, ja nad takim mysle ale w 65 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Toma-San napisał:

A czemu nie chcesz kupić z salonu Sony? Jak dla mnie to naturalniejszy kierunek...

Szczerze to liczyłem na jakieś raty 0 procent :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TommyXV napisał:

Szczerze to liczyłem na jakieś raty 0 procent :D

Aaaa... OK.. :) Chociaż nie jestem pewny, czy tam też nie możesz sobie na raty wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie skreślał od razu oledów. Tu masz rzetelny test na wypalanie OLEDów:

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Jeżeli zamierzasz głównie grać, to zależy czy to będzie cały czas jedna gra z kontrastowym HUDem czy różne gry z mniej niebezpiecznymi HUDami (np półprzezroczystymi, albo nie wyświetlającymi się cały czas podczas rozgrywki). Wygląda na to że pierwsze oznaki wypalenia występują już po około 1000-1200 godzin wyświetlania w kółko tego samego statycznego elementu. Jeżeli masz ulubioną grę, ma ona kontrastowy HUD i będziesz ciął w nią te 1000 godzin sumarycznie to oleda sobie odpuść. W każdym innym przypadku możesz jak najbardziej rozważać LG B7. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj @efel, że jeśli hudy z różnych gier będą w tym samym mniej więcej miejscu, to część wspólna zapalonych pikseli wypali się stosunkowo szybko i wcale nie ma potrzeby grania 1000h w jedną grę.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie najwięcej gram w FIFĘ, gdzie akurat występują hudy takie jak wynik czy nazwiska zawodników w stałych miejscach i nie są specjalnie przezroczyste. Taki jest wyłącznie radar po środku.

Edytowane przez TommyXV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No FIFA jest jedną z najbardziej ryzykownych gier, bo masz przez 90% czasu wynik meczu w lewym górnym rogu. W tym teście FIFA występuje i wypalenie wyniku można już zaobserwować na planszy purpurowej po 6 tygodniach katowania. Więc OLEDa sobie raczej powinieneś odpuścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...