Skocz do zawartości
geomario

Sony 49xe8005 czy Panasonic 50ex700e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post, ale forum przeglądam już od jakiegoś czasu.  Najpierw trafiłem na konkurencyjne forum, ale tam, nieważne o co pytam i tak dla moich potrzeb najlepszy będzie TCL lub Philips. W końcu, gdy już trafiłem tutaj i przeczytałem chyba wszystkie interesujące mnie wątki chciałbym wybrać między Sony 49xe8005 a Panasonic 50ex700e. Na dzień dzisiejszy cena na korzyć Panasa 2550zł do 2950zł. Telewizor ma być do sypialni, gdyż po komunii dzieciaki wraz z PS4 całkowicie przejęły salon. Budżet niestety ograniczony przez inne wydatki do 3000zł max. Ja głownie oglądam sport (chcę zdążyć z kupnem przed mundialem), a żona seriale z Netfixa i HBO GO. Sony ma androida więc z aplikacjami nie ma problemu, natomiast Panas ma tylko Netfixa, ale może da się streamować z telefonu na TV? Resztę danych podaję według wzoru:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1,2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie będziemy leżeć, raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie świeci wcale, sypialnia od strony północnej słońce  zagląda tylko na chwilę o 7 rano.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  w salonie stara tylna projekcja od Sonego
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart: Netfix, HBO GO
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+ (HD,SD)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 2h 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? z przeglądarki nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  tylko wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? zmieści się max 50 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak już coś oglądam to sport na żywo i nie lubię smużenia. 
19. Preferencje co do marki ? ze względu na przygody z serwisem odpada Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł

 

Te dwa modele wybrałem czytając to forum, ale absolutnie nie jestem zamknięty na inne sugestie. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...