Skocz do zawartości
scislyy89

TV 40 cali do ok. 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam obecnie 40 calowego telewizora głównie do transmisji sportowych, więc pomyślałem o tv z matrycą 100 Hz (120 Hz). Na chwilę obecną mam upatrzonych kilka modeli: Panasonic 40CS630, Panasonic 40DS630, Samsung 40J6200, Samsung 40H6400. Myślałem też o Sony 43W805C oraz jego odmianach 807c, 808c i 809c, ale zniechęciły mnie wypowiedzi opisujące problemy z oprogramowaniem. Podobno mają też troszkę gorszą jakość obrazu od wymienionych Panasoniców. Z kolei w wymienionych Samsungach niektórzy narzekają na kurz w matrycy. Wiem, że podane przeze mnie modele są obecnie dostępne jedynie z drugiej ręki, ale nie znalazłem odpowiedniego dla mnie modelu 40 calowego do transmisji sportowych. Proszę o pomoc w wyborze i ewentualne propozycje innych nowszych modeli.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Północy. Nie ma problemu ze słońcem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 46LE830
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszą jakość obrazu w transmisjach sportowych, aplikację Ipla (lub CP GO, ale nie wiem czy ta aplikacja jest dostępna na TV).
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Cyfrowego Polsatu i TV naziemna.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4 godz.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sportowe - 60%, informacyjne - 30%, filmowe -10%.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (głównie ipla oraz czasami tvp vod)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 40 cali (maks. 43)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Banding, nadmierne "chmurki".
19. Preferencje co do marki ? Nie mam ulubionej.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć 3D.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do około 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...