Skocz do zawartości
Dariusz Kowalski

Przebarwienia/wypalenia ma matrycy OLED co w związku z tym ?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kmicic13 napisał:

Temat odkopany, ale akurat słusznie :)

Generalnie straszny syf, te oledy A.D 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Waldo94 napisał:

Generalnie straszny syf, te oledy A.D 2016.

Ja tam się nie znam, ale skonfrontuj swoją opinię z użytkownikami @Gmerui @pmcomp?

Rozumiem, że zaskoczysz ich swoimi doświadczeniami z oledami?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Barnaba napisał:

Ja tam się nie znam, ale skonfrontuj swoją opinię z użytkownikami @Gmerui @pmcomp?

Rozumiem, że zaskoczysz ich swoimi doświadczeniami z oledami?

Mam oczywiście na mysli żywotność tych paneli i podatność na wypalenia. Po tym względem było naprawde słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda, tylko szkoda, że nadal są robione testy na tych modelach i ludzie naoglądawszy się tego boją się oledów, nawet najnowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  1. mam oled 2017 55 cali b7v i niestety na czerwonym widać że obraz nie jest gładki tylko masę pozostałych artefaktów i cieni. Nie polecam.

IMG_2068.jpg

Edytowane przez maslo_7
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalenie OLED-a LG jest faktem, ale faktem jest również, że LG wymienia matryce na gwarancji, więc jednak POLECAM. Matryca wymieniona bez problemu z gwarancją na dwa lata. Technik polecił robienie co tydzień odświeżanie pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2019 o 18:12, maslo_7 napisał:

Wypalenie OLED-a LG jest faktem, ale faktem jest również, że LG wymienia matryce na gwarancji, więc jednak POLECAM. Matryca wymieniona bez problemu z gwarancją na dwa lata. Technik polecił robienie co tydzień odświeżanie pikseli.

Mówił ci technik LG o odświeżaniu 1 H tym długim co tydzień?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ma_ko napisał:

Mówił ci technik LG o odświeżaniu 1 H tym długim co tydzień?

 

Nie dziwi mnie to. Była tu nawet taka historia na forum, że technik kazał przerywać oglądanie i wyłączać OLEDa równo co 4h w celu wykonania krótkiej kompensacji, bo w przeciwnym wypadku nie uwzględnią następnej reklamacji. Nie wiem co jest śmieszniejsze: to czy fakt, że ten użytkownik się do tego zalecenia zastosował...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, efel napisał:

Nie dziwi mnie to. Była tu nawet taka historia na forum, że technik kazał przerywać oglądanie i wyłączać OLEDa równo co 4h w celu wykonania krótkiej kompensacji, bo w przeciwnym wypadku nie uwzględnią następnej reklamacji. Nie wiem co jest śmieszniejsze: to czy fakt, że ten użytkownik się do tego zalecenia zastosował...

Bardziej mnie interesuje jak to ma się np do tego co pisze Sony o nie nadużywaniu tej procedury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nienaduzywc, po pierwsze skraca ona żywotność panelu, po drugie nie uchroni bardziej od wypalenia niż krótka. Nie bez powodu LG ustawiło ją na auto co 2tys godzin.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2019 o 18:12, maslo_7 napisał:

Wypalenie OLED-a LG jest faktem, ale faktem jest również, że LG wymienia matryce na gwarancji, więc jednak POLECAM. Matryca wymieniona bez problemu z gwarancją na dwa lata. Technik polecił robienie co tydzień odświeżanie pikseli.

Po każdej wymianie matrycy następuje odnowienie gwarancji na matrycę?

Stoję przed zakupem OLED-a do używania jako monitor do PC (potrzebuję HDMI 2.1, obsługi Gsynca i małego input laga), jednak wiem, że niestety z czasem wypali mi się to i tamto, a nie chcę wydawać 7k, żeby móc się cieszyć brakiem wypalenia przez tylko 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego filmiku , mam na myśli moment od 5:34  czy jest możliwe że na OLED tak szybko zostały powidoki czy wypalenia w SONY OLED ?? Bo widać że tylko Sony to ma  ?? Chodzi mi o te kwadraty na każdym boku ??

 

Widać że na Samsungu przy tej planszy nic nie widać jakby strefy wygasiły się na amen .

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją B6 kupiłem w maju 2017r, obecnie wypalenia są tak duże, ze zaczynają przeszkadzać w codziennym użytkowaniu, do tego banding dosłownie dzieli ekran na pół. Bardzo żałuję, że dałem się namówić na Oleda i jeszcze za tyle pieniędzy!

Rozwazylbym wymianę matrycy na własny koszt, gdyby była taka możliwość i nie kosztowała majątku.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, easye napisał:

Bardzo żałuję, że dałem się namówić na Oleda i jeszcze za tyle pieniędzy!

A wiedziałeś o tym problemie przed zakupem?

Wymiana matrycy to nieopłacalny koszt. Niestety. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, ale zawierzylem też serwisom, ktore twierdzily, że obawy są przesadzone, ze telewizor musi pracować ileś tam tyś h by coś zaczęło się pojawiać i inne. 

Obecnnie mam po 2 paski z różnych serwisów, kolka z każdej strony - Tvn, TVP, prostokąt dotyczący wieku, nie polecam nikomu kto ogląda telewizję. Po 3 latach można bedzie telewizor oficjalnie złamać na kolanie! Wypalenia pojawiają się 3 razy szybciej i są znacznie bardziej widocznie niż na starych plazmach. Niezaleznie juz od material jaki ogladam, czy gram wypalenia widać już wszędzie, do tego banding u mnie ekran dzieli już na 2 równe połowy.

O tym problemie Oledow np. w ogole nie wiedzialem. Telewizor kosztował jakieś 8 tyś zł i po niecałych 3 latach wygląda jak najatnszy śmieć kupiony na promocji z tesco.

Do tego jak już porownujemy LCD do Oledow, to też maja swoje minusy "crash black" w grach, gdzie odcienie szarości są wyłączone, słaba jasnosc HDR, najgorszy motion flow jaki widziałem w telewizorach i banding, który nie podlega gwarancji, a który także potrafi całkowicie zepsuć odbiór telewizora. Ogólnie tyle samo wad co LCD, chociaż teraz biorąc pod uwagę te największe (wypalenia+banding) ja na 100% więcej Oledow brać nie będę.

spacer.png

2,5 r. - ładny śmieć.

napisze tylko, ze na żywo jest oczywiście gorzej, nawet nie wiedziałem, ze już mam dwie 12tki w rożnych miejscach xD

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się dziwię, że przed upływem gwarancji nie zgłosiliście usterki matrycy. Mi LG wymieniło w ciągu 7 dni bez problemów a miałem mniejsze wypalenia po 18 miesiącach.

Edytowane przez Dariusz Kowalski
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie przed upływem gwarancji wypalenia były malo widoczne. Jakos po 1.5 r uzytkowanka robiłem testy plansz i efekt był zadowalający. Mialem niefart ze pierwszy pasek wywalilo tuz po uplywie gwarancji. Może telewizor zaczął chodzić częściej, programy tv leciały pare h dziennie i wystarczyło.

Edytowane przez easye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LV426 napisał:

@klaus71 Widzisz to? 😝

ale co ? o serii 6 było pisane że szybciej się mogą wypalić. i że LG wymienia od ręki na B7 lub panele z B7

no niestety oled nie jest do oglądania non stop info szajsu z ramkami - "oczywista oczywistość" w serii 6

ja też oglądam co chcę (ale info shity max 1-2h dziennie) i mój E6 póki co wygląda pod każdym względem jak najlepsze sztuki z 7 , 8 i 9 serii

koledze @easye mogę tylko polecić by spróbował zgłosić na gwanację że problem był już przed końcem 24 miesięcy + jakieś sensowne wytłumaczenie czemu tak późno zgłasza

ponoć jest 12miesięcy  na zgłoszenie wady nawet po okresie gwarancji (ktoś tu na forum chyba linkował ten przepis) - ale nie mam tu pewności - spóbować warto skoro tv nadaje się na złomowanie - może się uda

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego, co roku sa testy nowych modeli robione przez Rtings i co roku Oledy wypadają tak samo [beeep]. Ogólnie fajny telewizor, broń boże do oglądania telewizji.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, easye napisał:

Ogólnie fajny telewizor, broń boże do oglądania telewizji.

no do oglądania non stop info shitów się nie nadaje

do wszystkiego pozostałego co jest w tv dla mnie optymalny - bez kompromisów w jakości 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u znajomych się skolei gierki w których spedzili sporo czasu wypaliły, jeden ma Graj z Pugba na 7, inny pasek supera z Destiny na C8. Tyle w temacie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, easye napisał:

jeden ma Graj z Pugba na 7, inny pasek supera z Destiny na C8. Tyle w temacie.

czyli uzywają jak ty - kilka tys. godzin na jednym rodzaju sygnału

to się prawdopodobnie zawsze źle skończy w oledzie 

ale w gierki które kończy się w 50-80h można grać bez stresu delektując się jakością

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzajmy, kilka tyś h w 1 grze? Raczej nie realne - 500 maks.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, easye napisał:

Nie no nie przesadzajmy, kilka tyś h w 1 grze? Raczej nie realne - 500 maks.

9192h w WoWie, a wiec kilka tyś h jak najbardziej realne. Gdybym używam oleda jako monitora to pewnie by się wypalił :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...