Skocz do zawartości
Lordani66

SONY vs SAMSUNG, ktory z tych dwóch?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, ja troche sie nie podpasowuje w typowego posta bo generalnie wiem, co chcę (mniej wiecej) - 2 konkretne modele mnie interesują, nie wiem tylko gdzie kupić i czy już kupić czy bedzie jakaś promocja przed mundialem. Modele ktore mnie interesują to:

Samsung 55MU8002
Sony 55XE9005

Oba modele z 2017, bo Qledy mnie nie interesują a to jedyne co Samsung wydal na 2018, a TV Sony nowe już troszke za drogie (chyba ze XF9005 by spadl w najblizszym czasie do okolo 5k to kupilbym a tak to nie). Powyzszy samsung pod koniec zeszlego roku chodzil po 4800, teraz na Komputroniku/Morele dostalbym go za 4200-4300. Niezła cena. Sony jak kosztowal pod koniec roku 5500, tak nadal tyle kosztuje, poza "mniejszymi" sklepami jak np te: KLIK, KLIK albo KLIK. Czy lepiej kupować w takich bardziej znanych sklepach chociażby online?

I ostatnia kwestia - czy opłaca sie teraz kupować, czy na początku czerwca (czyli niedlugo) moze jakas promocja na mundial będzie?

Szczerze to z tych 2 bardziej mnie interesuje Samsung, moze to nie direct led, ale widzialem 7002 "w akcji" w sklepie i obraz jest swietny. Soniaki tez widzialem i tez pieknie. No i ta różnica cenowa.Nie wiem czy jest na tyle roznicy na plus Soniaka żeby płacić 1300zł więcej. Z minusow obu (o ktorych wiem albo czytalem) to Samsung jak to samsung - małe, szybko poruszajace sie przedmioty na ekranie (szczegolnie widoczne jest to na jednolitym tle, patrz - piłka) lubią "klatkować" i nie poruszac sie zbyt płynnie, ale to tyle jesli chodzi o minusy, natomiast o Sony czytalem ze kochają sie wieszac i trzeba je wyciagac z gniazdka (tzn kabel... niedopuszczalne to powinno byc w TAKIEJ cenie), wiekszy input lag jak ktoś pogrywa w gry, generalnie że nie urywa tyłka...

Co radzicie, co sądzicie?

Edytowane przez Lordani66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung wypuścił tv nie qledy też, w tym następcę mu7000: https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55nu8072.bhtml

Sony na najlepszą czerń przez direct led, odczujesz to najbardziej w nocy. Za to Samsung na lepszy system, wiecej apek i fajniejszy pilot. 

Czy Sony jest warte tej dopłaty... Zależy czy jesteś entuzjastą jakości obrazu :) Samsung ma i tak bardzo dobra czerń jak na leda bez wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, deadeye napisał:

Samsung wypuścił tv nie qledy też, w tym następcę mu7000: https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55nu8072.bhtml

Sony na najlepszą czerń przez direct led, odczujesz to najbardziej w nocy. Za to Samsung na lepszy system, wiecej apek i fajniejszy pilot. 

Czy Sony jest warte tej dopłaty... Zależy czy jesteś entuzjastą jakości obrazu :) Samsung ma i tak bardzo dobra czerń jak na leda bez wygaszania.

Jezeli roznica bylaby jedynie w lepszej jakosci czerni w nocy, to nie, na tyle nie jestem entuzjastą. Chyba że mowimy tu jeszcze o jakiejś innej dodatkowej jakości po stronie Sony w obrazie?

A następca mu7000 to nie bedzie gorszy jak mu8000, ktory był rangę wyżej niż 7000? Czy chodziło Ci o to, że ten NU8072 jest nastepcą MU8000?
W ogole jak znalezc tego NU8072 na tej stronie, bo tam sa oznaczenia inne (amerykanskie): https://www.displayspecifications.com/

Edytowane przez Lordani66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W roczniku 2018 oznaczenia w eu są takie jak w Stanach, czyli urosły o 1000. Bezposredni następca mu7000 to nu8000, a mu6000 ma następcę nu7000.

Sony na tez trochę lepszy hdr. Ale biorąc mu7000 się nie rozczarujesz, to świetny tv, i ma najlepszy wskaźnik cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, deadeye napisał:

W roczniku 2018 oznaczenia w eu są takie jak w Stanach, czyli urosły o 1000. Bezposredni następca mu7000 to nu8000, a mu6000 ma następcę nu7000.

Sony na tez trochę lepszy hdr. Ale biorąc mu7000 się nie rozczarujesz, to świetny tv, i ma najlepszy wskaźnik cena/jakość.

Czyli w koncu ktory? :D Bo ja o mu7000 nic nie pisalem, pisałem o mu8002. Czy warto doplacic 700zl do NU8072 czy lepiej kupić MU8002?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że podbijam ale dzisiaj chce kupić TV bo jest promocja i dostane karte podarunkowa za kazdy tysiac. I trwa ona tylko dzis. Czyli ktory? MU8002 (z zeszlego roku) czy oplaca sie doplacic do NU8072 (z tego roku)? Porownujac te dwa modele i ich dane wyglada to tak: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/57035834e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na graniu albo mocniejszym HDR to warto dopłacić do NU8072, w przeciwnym wypadku możesz spokojnie wziąć MU8002 - to również dobry i bardzo zbliżony tv. Jedyne różnice Nu to nieco lepszy hdr, interpolacja obrazu przy niskim input lagu i 120hz input jeśli chcesz podłączać kompa i grać w 120fps :) Reszta jest praktycznie taka sama w nich obu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, deadeye napisał:

Jeśli zależy ci na graniu albo mocniejszym HDR to warto dopłacić do NU8072, w przeciwnym wypadku możesz spokojnie wziąć MU8002 - to również dobry i bardzo zbliżony tv. Jedyne różnice Nu to nieco lepszy hdr, interpolacja obrazu przy niskim input lagu i 120hz input jeśli chcesz podłączać kompa i grać w 120fps :) Reszta jest praktycznie taka sama w nich obu.

No tak, HDR to cos na co zwracam uwage, plus, cena 4300 za MU8002 jest na KOMPUTRONIKU gdzie tej promocji nie miałbym, a na Euro to ten TV jest tańszy od NU8072 o... złotówkę ;D. Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kurczak80 napisał:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue55nu8042t?querystring=Nu80 Może ta wersja.

Cena 4599zł i raty 50x0% Ciekawe czy hdr jest lepszy niż mu7002.

Jedyne co mnie martwi to że seria na 2018 nie ma dts-u.

Ciekawe kiedy będą jakieś testy.

Kupiłem jednak tamtego 8072, ma ponoc najlepszy HDR w segmencie sredniej polki, do tego najlepszy (najmniejszy) input lag. KoRcił mnie tylko ten soniak zeszłoroczny ale patrzac na roznice cenowe i problemy jakie z Sonym moga wystepowac to wolalem psotawic na bardzo zaufana jak dla mnie marke Samsunga. No i na Euro dostane 500zl na karcie podarunkowej i doloze do soundbara ktorego dostane praktycznie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...