Skocz do zawartości
Advm

TV max 50", 4K, seriale/futbol, 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, proszę o pomoc w wyborze TV na kilka lat :)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?: całe pomieszczenie ma 13 m2, jednak telewizor stoi w rogu pokoju, więc najważniejszy jest odbiór na 6 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?: 1.5-2.5 m,
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?: 1/2,
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne: raczej na wprost oraz pod małym kątem ,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: na początku stać, w przeciągu miesiąca/dwóch- wisieć,
6. Jak słońce świeci w pokoju: od prawej strony na 1/4 telewizora,
7. Jaki masz obecnie telewizor: Level HD 32",
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: 4K, szybki OS z Netflixem, cienkie ramki,
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: standardowy dekoder NC+, jeżeli będzie warto to zmienię na 4K,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: dekoder NC+, w przyszłości możliwe, że soundbar i PS4 Pro,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: po wakacjach jakieś 2-4h dziennie, też zależy od dnia. Teraz w wakacje prawdopodobnie trochę dłużej,
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: bez znaczenia. Który obraz będzie mi się bardziej podobał ocenię przy oglądaniu TV,
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: seriale i filmy, sportowe, a dokładniej piłkę nożną, 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: tak, telewizor ma głównie służyć do Netflixa i HBO GO,
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?: nie wykluczam, że w przyszłości kupię PS4 PRO, jednak jak już to nie będę grał na multi(na singlu może być wyższy input lag, prawda?),
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień:60% wieczór, 40% dzień/późne popołudnie,
17. Preferencje co do wielkości: max 50". Nic większego nie wejdzie między szafkę a ścianę, więc proszę nie proponować 55",
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: np. wolne usługi sieciowe w Aquos Net w Sharpie, jaśniejsze plamy na czarnym obrazie,
19. Preferencje co do marki: brak,
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?: bez 3D,
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?: 4500 zł,

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?: Nie wykluczam tego w przyszłości, jednak obraz powinien dobrze wyglądać już po pierwszym włączeniu.Oczywiście mogę poustawiać różne tryby, jednak w takim stopniu, żebym sam sobie z tym poradził.

 

 

  • Chciałem kupić OLEDA LG 55" B7, ale jest za duży, więc szukam czegoś z porównywalną jakością obrazu do 50"
  • HDR: nie wiem jak to działa w Netflixie, dopiero będę poznawał tę platformę, więc nie wiem czego oczekiwać pod tym względem w TV. Jednak jeżeli kiedyś kupię konsolę, to HDR na pewno umili granie,
  • Czytałem, że niektóre telewizory mają problem z wifi. Byłbym skłonny do wifi, jednak nie widzę problemu pociągnąć kabel w razie potrzeby
  • Znajdzie się matryca 100Hz? Czy 50/60Hz wystarczy?
  • Czy warto czekać z kupnem na mundialowe promocje?
Edytowane przez Advm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...