Skocz do zawartości
WuWu

Obsluga A1/AF8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z podłączeniem zewnętrznego nośnika. Przed włożeniem pendriva wykasowałem z niego wszystko i nagrałem jeden film w standardzie AVI Po włożeniu pendriva, TV go zobaczył i kazał zarejestrować dysk. Zrobiłem to. Po skończeniu TV przeszedł w normalny stan pracy jako TV. Mimo prób, nie udało mi się z pilota zobaczyć pendriva. Wyjąłem go i włożyłem ponownie. Zobaczyło go i wyświetlił ramkę z dwoma filmami, które na nim kiedyś były, ale nagranego już nie. Po ponownym włożeniu, TV nakazał sformatować pendriva, co zrobiłem. Po podłączeniu do kompa, w celu ponownego nagrania filmu, komp go zobaczył, ale zgłosił błąd i go "naprawił".

W efekcie

  1. Komp widzi pendriva, ale nie otwiera go a próba sformatowania kończy się komunikatem o błędzie.
  2. Ten sam pendrive włożony do TV, nie jest przez niego widziany.
  3. Włożony inny pendrive jest widziany, ale TV nakazuje mi go zarejestrować, czyli powtórzyć opisaną wyżej procedure.
  4. Nie jestem w stanie wymusić na TV zobaczenie włączonego pendriva.
  5. Po naciśnięciu przycisku wyboru źródła sygnału, widzę tylko wejścia HDMI

Pytanie, co zrobić, aby odtwarzać filmy z pendriva?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego TV, ale może pomogę. Twój problem wynika z tego że telewizor formatując nośnik używa systemu plików exFat który nie jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami Windows, dlatego po włożeniu do kompa każe Ci go naprawić. 

Sformatuj sobie na kompie pendrive w systemie plików NTFS, nagraj co tam chcesz i jak włożysz do TV to nie zgadzaj się na jakieś rejestracje, formatowania itp. Telewizor pewnie pyta czy chcesz go sformatować do tego żeby nagrywać na niego programy z TV. Nie zgadzaj się na to i już. Ewentualnie podepnij do TV jakiś dysk twardy, sformatuj go do celu nagrywania programów. Jak będziesz później podłączał inne nośniki, np tego pendrive to TV nie powinien już pytać o nic i powinieneś go normalnie widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatek

Użyłem programu HDD LOW LEVEL FORMAT TOOL i udało mi się sformatować pendrive do pierwotnego stanu. Teraz komp go widzi i mogę na niego nagrywać.

Pozostają zatem pytanie a odtwarzanie nagranego materiału z pendriva, oraz zmuszenia TV do zobaczenia pendriva będącego już w złączu.

Jak to zrobić?

14 minut temu, efel napisał:

Nie mam tego TV, ale może pomogę.

Dzięki bardzo za sugestię. Może to rozwiąże choć cześć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WuWu - hmm.. włóż pendrive'a do portu USB1 lub 2. Niech TV go wykryje. Odpal sobie systemową aplikację Video. Tam powinny pojawić się nagrane przez ciebie filmy. Nie pamiętam dokładnie, ale może będziesz musiał wejść do sekcji "urządzenia" i stamtąd wejść do pena - oczywiście wszystko z aplikacji Video. Wieczorem mogę sprawdzić dokładnie, jak cały proces wygląda, ale już to powinno ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał. Na kompie format ntfs. Nagraj pliki i odtwarzaj na tv. Nie zgadzaj się na format przez tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety, nie znając sprawy, lekkomyślnie się zgodziłem i to jest źródło całego problemu.

Teraz pendriva nie widzi ani TV ani komp. Inny pendrive widzi. W kompie, po podłączeniu jest sygnał dźwiękowy podłączenia, ale go nie widać. Co ciekawe,  HDD LLFT go widzi, ale nie pozwala na wykonanie żadnej akcji i jest partycja SONY do której nie mogę się dobrać. Cały problem sprowadza się obecnie do usunięcia zabezpieczeń wprowadzonych przez SONY.

Jutro poszukam w sieci mocniejszych narzędzi do formatowania pendriva.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez WuWu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...