Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda ze LG OLED 55B7V moze odtwarzac tresci 4k tylko przez USB i przez aplikacje internetowe a nie wspiera 4k przez tunery telewizyjne?Jak pojawia sie kanaly 4k w telewizji to nie bedzie ich odbieral?Z taka opinia sie spotkalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UE65MU7042  to lcd - tu ci sie nic nie wypali nawet jakbyś chciał

choć w kwestii jakości obrazu do oleda to przepaść

ja do grania brałbym samsunga q9fn - no ale cena pewnie zaporowa - ale uplynniacz dla konsolowych gierek w 30fps (o ile działa poprawnie) bezcenny, no i daje jakość porównywalną z oled

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

UE65MU7042  to lcd - tu ci sie nic nie wypali nawet jakbyś chciał

choć w kwestii jakości obrazu do oleda to przepaść

ja do grania brałbym samsunga q9fn - no ale cena pewnie zaporowa - ale uplynniacz dla konsolowych gierek w 30fps (o ile działa poprawnie) bezcenny, no i daje jakość porównywalną z oled

Czytałem opinie że po kalibracji prawie nie ustępuje oledom , jak to jest z tym naprawdę.

Ten model jak przeglądam neta cieszy się pozytywnymi opiniami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie mocno się zastanawiam nad tym modelem UE65MU70xx. teraz są dwie fajne promocje na ten TV w neonecie i oleole gdzie cena wychodzi ~5250. Jedynie co mnie zaniepokoiło to znane ponoć problemy z zanikaniem obrazu na Lini PS$ PRO z niektórymi tv i miedzy innymi z tym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Też właśnie mocno się zastanawiam nad tym modelem UE65MU70xx. teraz są dwie fajne promocje na ten TV w neonecie i oleole gdzie cena wychodzi ~5250".

EyJey

A możesz wysłać linki bo nie mogę zleźć w takiej cenie jak piszesz. 

 

Edytowane przez Piotr Kozłowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Toma-San napisał:

Oj Subman... :)  Spójrz na fioletowy. Oznaki wypalenia są już w 4 tygodniu (i nie mówię tu o 25% planszy spowodowanej fuckupem softu, tylko planszy CNN na dole ekranu). 

Jak ktoś z lupą podejdzie to i może coś tam zauważy po 4 tygodniach na tej planszy... Tylko idąc Twoim tropem IPS w teście RTINGS jest wypalony po 6 tygodniach - bo już coś tam się zaczyna dziać jak bardzo będziemy chcieli zobaczyć logo :) 

Spojrzałem chyba z tydzień temu na kolorowe plansze na moim OLEDzie i nic tam nie byłem w stanie wypatrzeć po roku od kupna, mimo że programy informacyjne lecą coś z ok. 3 godzin codziennie średnio. Tylko że oprócz programów leci dużo innej, zdecydowanie bardziej neutralnej zawartości. Według mnie ma ma to wpływ na czas, kiedy te wypalenia pojawią się.

Zresztą to co obserwujemy do 16 tygodnia testów C7 na RTINGS nie nazwałbym wypalaniem. Jak potwierdzili to inżynierowie LG którzy byli w labie RTINGS, niejednorodność w miejscach pasków CNN to efekt zbyt agresywnie działającego algorytmu kompensacyjnego, a nie wypalenia OLEDa. O wypaleniu możemy mówić, gdy widzimy że jasność w danym miejscu wyświetlania statycznego elementu jest widocznie mniejsza. Tu mamy coś przeciwnego.

8 godzin temu, mielniak napisał:

Czy to prawda ze LG OLED 55B7V moze odtwarzac tresci 4k tylko przez USB i przez aplikacje internetowe a nie wspiera 4k przez tunery telewizyjne?Jak pojawia sie kanaly 4k w telewizji to nie bedzie ich odbieral?Z taka opinia sie spotkalem

Ależ oczywiście że OLEDy LG 7 serii odbierają kanały 4k. Sam wrzuciłem fotkę z cyfry+ 4k:

 

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pomyśleć o Philipsie 8102 - jest nieco tańszy niż 8602, ale ma podświetlenie strefowe. Telewizory są bardzo podobne, a naprawdę możesz go otrzymać w fajnej cenie. Więc jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany to warto poczytać coś na jego temat i wziąć pod rozwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman - w przypadku ipsa mówimy o jeszcze bardziej ekstremalnym teście. Pamiętam, jak C6 tam wyglądał. ? Oczywiście nie jestem zwolennikiem wpatrywania się w kolorowe plansze, natomiast warto zdawać sobie sprawę z ryzyka i nie patrzeć na świat przez różowe okulary. Co do wypalenia, to pamiętam scenę z "Shreka", gdzie tytułowemu bohaterowi zdarzyło się głośno beknąć, po czym skomentował to mniej więcej takimi słowami: "z dwojga złego lepiej tą stroną". Nieodparcie kojarzy mi się to z tym, co napisałeś. Czy to będzie wypalenie, czy zbyt agresywna kompensacja - efektem jest stały powidok na ekranie, czyli coś co nie powinno mieć miejsca. Co do inżynierów LG komentujących zaistniałą sytuację - postaw się na ich miejscu, dostajesz na twarz test, który kłóci się z polityką informacyjną firmy, dla której pracują. Wiadomym jest, że będą chcieli zminimalizować straty i tłumaczyć zaistniałe zjawisko. I oczywiście zgadzam się, że mówimy o sytuacji, kiedy na TV wyświetlanych jest niewiele innych treści kompensujących stałe elementy w programach informacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Toma-San Ja jestem bardzo sceptyczny do jakichkolwiek informacji producentów, a w szczególności do reklam, ale akurat w tym się zgadzam z inżynierami LG, bo widać to wyraźnie w testach które sam robi RTINGS. Na B6 po 10 tygodniach widać dość mocny spadek jasności w miejscu loga RTINGS. Na C7 widać niewielki wzrost jasności miejscu paska CNN. Można to wytłumaczyć jedynie zaimplementowanym dodatkowym mechanizmem kompensacji w 7 serii. Ta kompensacja nie jest idealna - tu pełna zgoda. Pytanie jednak czy w rzeczywistych materiałach po tych 10 tygodniach będzie można to zauważyć na C7, czy też nie. Tego nie jestem w stanie powiedzieć. Chyba zapytam się RTINGS :)

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Subman napisał:

@Toma-San Ja jestem bardzo sceptyczny do jakichkolwiek informacji producentów, a w szczególności do reklam, ale akurat w tym się zgadzam z inżynierami LG, bo widać to wyraźnie w testach które sam robi RTINGS. Na B6 po 10 tygodniach widać dość mocny spadek jasności w miejscu loga RTINGS. Na C7 widać niewielki wzrost jasności miejscu paska CNN. Można to wytłumaczyć jedynie zaimplementowanym dodatkowym mechanizmem kompensacji w 7 serii. Ta kompensacja nie jest idealna - tu pełna zgoda. Pytanie jednak czy w rzeczywistych materiałach po tych 10 tygodniach będzie można to zauważyć na C7, czy też nie. Tego nie jestem w stanie powiedzieć. Chyba zapytam się RTINGS :)

Po 10 tyg. to już jest to wyraźnie widoczne... Dla mnie jest to po prostu druga strona medalu - zamiast przyciemnienia, masz rozjaśnienie. :P Idealnie byłoby, żeby nie było tam ani jednego, ani drugiego efektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Toma-San napisał:

Po 10 tyg. to już jest to wyraźnie widoczne... Dla mnie jest to po prostu druga strona medalu - zamiast przyciemnienia, masz rozjaśnienie. :P Idealnie byłoby, żeby nie było tam ani jednego, ani drugiego efektu. 

Jakby na zawołanie RTINGS 2 dni temu sam odpisał komuś, czy widać te niejednorodności przy normalnej zawartości.

Cytat

In one of the responses you had noted the image retention was not yet visible in the normal mode. Can you post photos of the TV as they appear in normal mode?

The image retention was not visible when viewing normal content, although now its starts to become slightly visible on the TVs displaying CNN. In a future update we will post pictures and give more details.
May 24, 2018

Czyli wypalenia/zbyt mocna kompensacja zaczęły być lekko widoczne gołym okiem na normalnej zawartości po 16 tygodniach. I to jest najważniejsza informacja. Z prostego rachunku przy 4 godzinach dziennego oglądania programu informacyjnego problem zacznie być widoczny za ok. 1,5 roku. Oczywiście przy założeniu, że na okrągło oglądamy tylko i wyłącznie jeden kanał informacyjny.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza jedno jak się skończy gwarancja to się zacznie płacz. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2018 o 10:35, klaus71 napisał:

ja do grania brałbym samsunga q9fn

To chyba będzie mój TV. Ciekawe, ile stanieje do mniej więcej października, listopada. Gdybym nie myślał dodatkowo o podłączeniu komputera do TV, i używaniu go jako monitora, pewnie brałbym OLEDa, a tak, to pewnie trochę strach. Chociaż, pisałem z jednym użytkownikiem OLEDa LG 65 B7V, ale nie z tego forum, który używa go jako monitora, czyli gry, przeglądanie neta, ale też PS4 Pro, około 8 godzin dziennie, i po kilku miesiącach użytkowania nie ma , i nie miał żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak by tak było to lepszego monitora niż oled by nie było - przy lcd jak bedziesz siedział blisko to po bokach z czerni niewiele zostanie - a na oled dalej jest moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, klaus71 napisał:

przy lcd jak bedziesz siedział blisko to po bokach z czerni niewiele zostanie - a na oled dalej jest moc

Blisko raczej bym nie siedział, jakieś 2 metry około.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może starczy

ja na 40 calach z odl. 0,7-0,8m mam zamiast czerni jakiś koszmarek godny IPSa z "biedronki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Q9FN podobno pod względem czerni daje radę, i to bardzo. Ogólnie będę raczej więcej grał niż oglądał filmy, do tego przeglądanie internetu. Ale, poczekamy, zobaczymy, na razie muszę skompletować zestaw głośników do kina domowego. Dobra, starczy tego offtopu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2018 o 16:21, Subman napisał:

Jakby na zawołanie RTINGS 2 dni temu sam odpisał komuś, czy widać te niejednorodności przy normalnej zawartości.

Czyli wypalenia/zbyt mocna kompensacja zaczęły być lekko widoczne gołym okiem na normalnej zawartości po 16 tygodniach. I to jest najważniejsza informacja. Z prostego rachunku przy 4 godzinach dziennego oglądania programu informacyjnego problem zacznie być widoczny za ok. 1,5 roku. Oczywiście przy założeniu, że na okrągło oglądamy tylko i wyłącznie jeden kanał informacyjny.

Hmmm... Przy często wymienianym przez właścicieli Oledów teście boiska piłkarskiego takie przebarwienie będzie widoczne jednak wcześniej... :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...