Skocz do zawartości
fuze

65" LCD do 10 tysięcy - czy jest alternatywa dla XF90?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost, kąty nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?  Raczej wisieć, ale nie wykluczam postawienia go na szafce RTV.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku względem TV. W oknach zainstalowane są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 47PFL8404H/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Priorytetem jest dobra matryca, dopiero w dalszej kolejności zależy mi na gadżetach typu Smart TV, Ambilight, itp. itd.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? Dekoder HD od UPC i odtwarzacz 4K (Nvidia Shield).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? jw.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową/półmatową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie kanały HD z kablówki (2/3 czasu). Rzadziej filmy HD i UHD z odtwarzacza (1/3).
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie. 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Na 99% nie. Jeśli nawet to jakieś casualowe granie po kilka godzin (max. 3-4) w tygodniu.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50 
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierównomierne podświetlenie matrycy ("smugi", "plamy"), przebijające podświetlenie na bokach.
19. Preferencje co do marki? W sumie brak. Po wstępnym researchu wybrałem Sony, Samsung i LG, ale równie dobrze mogą być też inne marki.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?  Nie musi (teraz zresztą technologia 3D chyba "wymarła").
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10 tysięcy

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej nie.

 

Witam, 

Tak jak w tytule tematu - szukam "uniwersalnego" TV do salonu i liczę na Waszą pomoc. Na telewizorze puszczane będzie w zasadzie wszystko poza grami: filmy z polskich kanałów TV, serwisy informacyjne, sport, Youtube, wieczorami jakiś film/serial w lepszej jakości (Bluray, Netflix, itp. itd.). Z telewizora będę korzystał zarówno w dzień (słoneczny pokój z oknami na południowy zachód), jak i wieczorami. Z obawy przed wypalaniem (mój obecny TV służy mi bezproblemowo już jakieś 10 lat i chciałbym by nowy osiągnął podobny wynik) na starcie odrzucam wszystkie OLEDy, szukam najlepszego LCD w zakładanym budżecie. Nie mam upodobań co do marki ani systemu operacyjnego. W razie czego nie będzie dla mnie problemem podpięcie do telewizora Shielda, z którego korzystam do tej pory. Zależy mi na jak najlepszym obrazie.

Założyłem nowy temat, bo moja kilkudniowa lektura forum, działu z testami oraz obejrzenie kilkudziesięciu różnych recenzji na YT nie dała mi odpowiedzi na pytanie - co kupić ;/ Spróbuję podzielić się tym, do czego do tej pory doszedłem...

Sony:

Z9D: Absolutny TOP, ale niestety poza moim budżetem

XE93: niezłe noty, dobra czerń (mimo podświetlenia krawędziowego), ale model z ubiegłego roku, więc trudniej z dostępnością i łatwiej o egzemplarz ze zwrotu (z którym jest/było "coś nie tak")

XF90: czerń/kontrast (mimo pełnego podświetlenia) nieco gorsza niż w XE93 (głównie za sprawą niewielu wygaszanych stref) ale generalnie polecany model. W tej chwili chyba mój faworyt.

Samsung:

Q9FN: tak jak ZD9 - model grubo poza budżetem

Czy wiadomo coś o tegorocznych modelach z niższych linii? Q8? Q7? Jak mogą wypadać one na tle ww. modeli Sony?

A może zamiast czekać na tegoroczne nowości (które może się pojawią, może nie), kupić Q7F z ubiegłego roku? Jak oglądam np. ten film (https://www.youtube.com/watch?v=zwb92Jxdhb0), to pod względem kontrastu Q7F wypada IMHO dużo lepiej niż XE93 (a więc XF90 pewnie też - i to nawet mimo braku pełnego podświetlenia).

 

LG:

SK8500: mało testów, więc spora niewiadoma. Z tego co przeczytałem sytuacja podobna jak w XF90 - pełne podświetlenie ale niewiele stref ;/

Philipsa nie biorę pod uwagę. Firma skupiła się na OLEDach, a LCDki są bardzo ciemne i nie nadają się do HDRu, ani nasłonecznionych pomieszczeń.

A może jest jeszcze jakaś planowana nowość, na którą warto poczekać? Z zakupem aż tak bardzo mi się nie spieszy, mogę wstrzymać się te 2-3 miesiące...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez fuze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie XE93. Jeśli nie znajdziesz dobrego egzemplarza, XF90 też będzie ok. Ze względu na matrycę IPS nie polecam SK8500. 

Edytowane przez Toma-San
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE93 raczej nowego już nie dostaniesz.

Zaś nie opłaca się teraz brać XF90, no chyba że TV musi być na już.

Dnia 8.05.2018 o 19:17, fuze napisał:

Z zakupem aż tak bardzo mi się nie spieszy, mogę wstrzymać się te 2-3 miesiące...

Przy tej opcji dużo zaoszczędzisz $.

Na pewno jakieś promo na Mistrzostwa w kopanej będą itp. :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2018 o 13:04, Robert_1988_KrK napisał:

Na pewno jakieś promo na Mistrzostwa w kopanej będą itp. :)

Dzięki za odpowiedź.

Z tym wstrzymaniem się 2-3 miesięcy chodziło mi bardziej o to, że mogę poczekać na jakieś nowe modele, które mają pojawić się niebawem i (przynajmniej wg. zapowiedzi) zaskoczą rewelacyjnym obrazem. Wtedy zamiast kupować już teraz XF90 (który mimo że świetny, to ma też swoje wady, a sensownych alternatyw póki co brak), poczekałbym ten miesiąc/dwa na coś nowego, lepszego.

Ale dzięki za sugestię. Być może faktycznie wstrzymam się chwilkę, żeby później kupić XF-ka te kilka stówek taniej. Orientujesz się może, czy przy poprzednich mistrzostwach (świata/europy) promocje były również na nowe modele, czy tylko te starsze, schodzące linie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2018 o 16:42, fuze napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Z tym wstrzymaniem się 2-3 miesięcy chodziło mi bardziej o to, że mogę poczekać na jakieś nowe modele, które mają pojawić się niebawem i (przynajmniej wg. zapowiedzi) zaskoczą rewelacyjnym obrazem. Wtedy zamiast kupować już teraz XF90 (który mimo że świetny, to ma też swoje wady, a sensownych alternatyw póki co brak), poczekałbym ten miesiąc/dwa na coś nowego, lepszego.

Ale dzięki za sugestię. Być może faktycznie wstrzymam się chwilkę, żeby później kupić XF-ka te kilka stówek taniej. Orientujesz się może, czy przy poprzednich mistrzostwach (świata/europy) promocje były również na nowe modele, czy tylko te starsze, schodzące linie?

Udało się coś kupić ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Daniel Klukowski napisał:

Udało się coś kupić ? :) 

Niestety nie (jeśli nie trollujesz) :(

Miałem krótki epizod z LG B7v, nie spełnił moich oczekiwań, zwróciłem go do sklepu.

Teraz czekam na premierę ZF9 (nowy, nieekspozycyjny ZD9 i tak jest w większych sklepach już nie do dostania - czekając nic nie tracę) i zobaczę co dalej. Wtedy w zależności od ceny najprawdopodobniej zdecyduję się na ZF9, Q9FN albo XF90...

Żałuję, że tydzień temu nie upolowałem Q9FN. W Media Markcie po uwzględnieniu bonów do wykorzystania na BP wychodził za jakieś 12 tysięcy. Takiej ceny ZF9 mieć na pewno nie będzie, a XF90 kosztuje w sumie niewiele mniej (8,5 tysiąca), oferując dużo gorszy system wygaszania.

Edytowane przez fuze
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałbym trollować ? ;) 

Zastanawiam się nad SK8500 lub SK9500, różnica w ilości stref wygaszania, ale jak dalej nie mogę znaleźć, 
SK9000 według displayspec ma trochę inną specyfikację od SK8500 (a piszę, że niby to samo, tylko na inny rynek) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daniel Klukowski: Tu niestety nie pomogę. Mi nie zależy na szerokich kątach widzenia, a zamiast tego wolę lepszy kontrast. Z tego powodu odrzuciłem modele m.in. LG i Philipsa na ten rok. Z "większych" producentów zostały tylko Sony i Samsung...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...