Skocz do zawartości
lonek_rwl

TV do lokalu na plaży

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

drodzy użytkownicy. Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze telewizora do lokalu sezonowego na plaży.

Sprawa wygląda tak, że w zeszłym roku kupiłem TCL F55S4805S. Niestety okazało się, że TV trochę za słabo świeci i w upalny dzień praktycznie nie było możliwość nic na nim oglądać. Wg. specyfikacji TV ma jasność na poziomie ponad 400cd/m2. Problem w tym, że każda strona podaje inaczej i w zasadzie nie wiem czy tym specyfikacjom sklepowym można ufać.

Tak czy siak wyszło na to, że w tym roku muszę kupić nowy TV 55 cali, do 2500zł.

Zdaję sobie sprawę, że nawet najlepsze telewizory nie będą świecić w pełnym słońcu na plaży ale chciałbym tym razem wybrać najlepszą możliwość w budżecie.

Szukając w internecie znalazłem dwie amerykańskie firmy produkujące zewnętrzne telewizory świecące w dzień - Sunbrite TV oraz SkyVue. Wg. informacji z ich strony, zewnętrzne telewizory muszą osiągać jasność od 500 nitów aby świeciły w miejscu zadaszonym.

W związku z powyższym proszę o pomoc w doborze sprzętu do 2500zł, który będzie posiadał najwyższą jasność i daje największe szanse na zobaczenie czegokolwiek na nim w ciągu dnia. Nawet nie wiem czy dobrze robię, że zwracam uwagę tylko na parametr jasności ekranu.

Z mojej strony zatrzymałem się na LG 55UJ6307 z matrycą IPS. Niestety nigdzie nie ma podanej jego jasności. Najzwyczajniej wierze, że LG będzie lepszy niż TCL.

W zależności od humoru, kusi mnie opcja wzięcia 65 calowej Manty (Manta 65LUA58L EMPEROR) bo dochodzę do wniosku, że na żadnym i tak nic nie będzie widać ale przynajmniej zrobi większe wrażenie wieczorem (no i to jedyne 65 cali mieszczące się w budżecie).

Będę wdzięczny za pomoc i oczywiście odwdzięczam się w drinkach na plaży :D

Załączam fotkę z baru z TCeLem na ścianie w pochmurny dzień.

IMG_6433.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...