Skocz do zawartości
majuelite

Wielkość i model, czyli co kupić.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m (telewizor będzie wisiał na ścianie, a kanapa znajduje się na przeciwległej ścianie)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? przeważnie 1, przy posiadówkach spokojnie można liczyć ponad 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost - kanapa jest naprzeciwko
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na ścianie - liczmy 1,2m nad ziemią 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony od telewizora. Ustawiony będzie tak, że nie powinny padać na niego promienie słoneczne 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Rozbudowane funkcje smart TV, UHD/4k , odświeżanie minimum 100hz, HDR

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tutaj ciężko określić. Telewizor głównie ma służyć do oglądania filmów, więc wszystko zależy od jakości filmów. Większość pewnie w 1080p
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Internet Wifi, dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Mało. Obstawiałbym 1-2 godziny dziennie. W godzinach 18-23.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dosłownie wszystko, od bajek dla dzieci po filmy akcji. 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie przewiduje. Możliwe, że kupię konsole, ale raczej nie. Przede wszystkim zwykłe filmy. 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory/późne wieczory 
17. Preferencje co do wielkości? 50, 55, 60 cali - tu mam największy dylemat. Nie wiem jaka wielkość będzie "odpowiednia" - zaznaczę również, że bardzo daleko mi do jakiegoś kinomana i nie potrzebuję idealnych "warunków"  
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Brak
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? najlepiej do 2500, ale do 3000 mogę dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...