Skocz do zawartości
H_nk

GT1080darbee + adeo (kilka pytań)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przymierzam się do zrealizowania swojego pierwszego kina domowego. Projektor oraz ekran mam już generalnie wybrane, a są to Optoma GT1080Darbee oraz ekran Adeo Winch Elegance 190x107 cm w wariancie "Ref Gray", 16:9. Projektor będzie umieszczony pod sufitem za pomocą uchwytu OCM818W-RU (czemu o tym piszę to za chwilę). Całość będzie funkcjonować głównie wieczorami, więc nie ma problemu z niechcianym światłem, a w dzień mogę dość dobrze zaciemnić pomieszczenie. Zakładam, że w takich warunkach szary ekran sprawdzi się dobrze z tym projektorem? Jestem laikiem i przy wyborze sugerowałem się wypowiedziami bardziej doświadczonych ode mnie. :) Zależy mi na uzyskaniu możliwie najlepszego kontrastu i głębokiej czerni przy równoczesnym dobrym nasyceniu kolorów - do oglądania filmów.

Główne pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi dotyczą cyferek, i tu prośba do Was o pomoc, czy dobrze myślę. Używając kalkulatora projekcji obliczyłem, że przy obrazie 190x107cm projektor zacznie wyświetlać obraz 17cm poniżej wysokości środka soczewki. Ten projektor ma wysokość 114mm (wymiar z noty katalogowej), więc przyjąłem wysokość środka soczewki jako 114 / 2 = 57 mm. Dodając do tego wysokość uchwytu OCM818W-RU (128 mm) oraz wspomnianego offsetu (170 mm) otrzymuję 335 mm, a więc efektywna odległość góry obrazu od sufitu to będzie 33,5 cm. Dobrze myślę, czy powinienem wziąć pod uwagę jakieś dodatkowe czynniki?

Następne pytanie dotyczy samego uchwytu. W specyfikacji nie zauważyłem możliwości regulacji (nawet drobnej) w osi przód-tył, co w parze z brakiem zoomu w projektorze wypada dość słabo. To ja czegoś nie widzę, czy faktycznie ten uchwyt na to nie pozwala? :) Może możecie polecić inne uchwyty sufitowe? Jestem ograniczony wysokością uchwytu, ponieważ jestem już "na styk" z dolną ramką ekranu tak, by nie zasłoniła głośników, które od sufitu dzieli jedynie 147 cm (nie chcę wchodzić w akustycznie transparentne materiały). Innymi słowy, ekran wraz z dolną ramką i belką dociążającą nie może być dłuższy niż 147 cm. Jeśli wziąłem wszystko pod uwagę podczas obliczeń, obraz skończy się na wysokości 140,5 cm od sufitu, a więc na ramkę i belkę zostaje jeszcze 6,5 cm zapasu. Czy dobrze myślę? Z góry wielkie dzięki za potwierdzenie, poprawienie mnie w tej kwestii oraz ewentualne sugestie lub porady! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...