Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi – recenzja wydania Blu-ray

Ostatni Jedi to drugi z trzech planowanych filmów w trylogii sequeli Gwiezdne Wojny. Film szczyci się znakomitym box office i świetnymi recenzjami krytyków, choć reakcje fanów były bardzo mieszane a niekiedy bardzo negatywne.Ostatni Jedi to drugi z trzech planowanych filmów w trylogii sequeli Gwiezdne Wojny. Film szczyci się znakomitym box office i świetnymi recenzjami krytyków, choć reakcje fanów były bardzo mieszane a niekiedy bardzo negatywne. Jego premiera na nośnikach Blu-ray 3D i DVD nakładem Galapagos, jest zatem znakomitą okazją do świeżego spojrzenia na to, czy Ostatni Jedi jest rozczarowaniem czy nie.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Referencja ? autor chyba ma małe doświadczenie z płytami BD !!! przecież Disney od paru lat wciska nam zubożone o bezstratną ścieżkę audio- DTS HD Master Audio wydania swoich filmów .Nie wiedząc czemu ciągle wciska się nam i chyba Czechom gorszą stratną High Resolution z bitratem max 3 MB/s zamiast 6-7 jak na wydaniu z USA czy UK !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencja dla ubogich:(

Mnie to tylko zdopingowało do przygotowania sobie wersji 3D i UHD z Atmosem i lektorem (na wszelki wypadek;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przede wszystkim to słaby film - dłużyzny, słaba fabuła, infantylny, główny atut to efekty. Mam wrażenie że kolejne części powstają z rozpędu pod presją czasu i stają się coraz bardziej dziecinne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten film jest tak słaby i dziecinny że po prostu szkoda marnować na niego pieniędzy, nawet jeśli pod względem Audio/Wizualnym to górna półka.

Jeśli chodzi o audio to pisze oczywiście o ścieżkach Atmos/Master Audio a nie to co nam Disney znowu zafundował w Polskim wydaniu...

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie są wszystkie części star warsów - także te z lat 80-ych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim portalu jeżeli robicie recenzje wydania bluray, a nie filmu, to warto by było opisać jak schrzaniona jest wersja audio w Polsce. Kompletne dno. Zagraniczne zreszta również, Disney funduje jakaś dziwna ścieżkę przy której żeby sub zaczął działać trzeba zrobić o wiele głośniej niż standardowo. 

 

Poa tym tak jak wcześniej pisali, jesteśmy traktowani jak buraki jeśli chodzi o ścieżkę audio na polskim bluray. 

Troche słaba ta recenzja bluray w której nic nie napisaliście o wrażeniach audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ścieżka DD jest po prostu dobrze zrobiona?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie jest ta recenzja BluRay? Ja tu widzę tylko recenzję filmu. Poza tym, jak DD może być referencją w czasach Atmosa?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denny film, denne wydanie, a i recenzja jak widać wpasowała się w ten poziom. Nie wiem jak mógł on dostać referencję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest recenzja, tylko rodzaj reklamy;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta referencja,to była tylko Twoja decyzja,czy wspólna,skoro jest napisane "Naszym zdaniem" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakub pewnie i tak nie odpowie.

Jest napisane i już :D

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bingooo napisał:

Jakub pewnie i tak nie odpowie.

Jest napisane i już :D

Dokładnie, ale odzew społeczności jest przyjemny :) chyba ładnie pokazalismy ze kitu nam sie nie wciśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to na pewno referencja nie jest co zostało już naprawione w recenzji oraz dopisane to co wszyscy doskonale wiemy..... Wybaczcie, weekend majowy te sprawy ;-).

Co ciekawe zastanawiałem się waszej reakcji ale oczywiście MOŻNA na Was liczyć haha ;D Co jak co ale nie na tym forum takie sztuczki ; p Zresztą wszyscy od lat cisnęliśmy o ten HR więc na prawdę mnie to nie dziwi... Może kiedyś się doczekamy tych wydań w UHD :( Niestety klawisz publikacja został naciśnięty za szybko ale jak mówię: już zostało naprawione co trzeba chociaż też nie można zgnoić tego wydania do zera bo wrażenie nadal robi mocno pod względem jakości wideo i audio. W końcu to Star Wars! A kto chce referencji to sięgnie po wydanie UHD. Takie życie...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gmeru napisał:

Może kiedyś się doczekamy tych wydań w UHD

W Polsce?:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde chyba nie sądzisz, że do końca życia nie będzie UHD od Disney? ;DDD W końcu ktoś coś tam podpisze. Jeszcze co do recenzji to postaram się wrócić do tego co robiliśmy lata temu czyli takie recenzje jak oczekujecie bo ja też takich rzeczy oczekiwałbym po tego typu portalu... popracujemy nad tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja kupiłem Starwars 4K UHD w UK i musze przyznac ze nawet nie rozdzielczosc ale szeroka paleta barw wygląda super 

Niestety, nie posiada polskiej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie powiem Ci, że ja największą różnicę widzę głównie w palecie barw... wystarczy zestawić dwa filmy (BD i UHD BD) na dwóch tv i odpalić. Tak często robimy na naszych pokazach jak mamy jakieś wystąpienia i głównie kolory rzucają się w oczy.. Poziom HDR to zależy już od klasy TV... ale szeroki gamut? Jak jest to różnica gigant ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko aby czy to jest różnica szerokiego gamutu czy tylko zrobiony lepszy mastering na uhd  

wg mnie lepiej zrobiony master - przynajmniej w zakresie jasności do 120nitów - bo wiadomo że hdr dodaje plastyki i obraz wtedy "błyszczy"

ale w zakresie jasności do 120nitów szeroka paleta barw niewiele daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak UHD, brak HDR, brak Atmosa i jeszcze stratny DTS. Wybrałem ofertę dystrubutora z UK :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2018 o 15:17, Gmeru napisał:

No kurde chyba nie sądzisz, że do końca życia nie będzie UHD od Disney? ;DDD

To wiadomo - w pewnym momencie dostaniemy nowe filmy od Disneya na UHD. Ale czy te pozycje, które już się ukazały w tym formacie, Disney wyda jeszcze raz specjalnie dla Polaków? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...