Skocz do zawartości
  • 0
WuWu

SONY AF8 OLED - problemy z obsługą

Pytanie

Witam

Od dwóch dni próbuje ogarnąć  SONY AF8.

Pierwsze wrażenia, to żałośnie nieadekwatna do zadania instrukcja. Kilka stron, w większości z danymi technicznymi, oraz objaśnienia pilota i wejść.
Jak uzyskać zamierzony efekt na TV - ani słowa! Sam mam dochodzić do tego?! :angry:
Na razie udało mi się ustawić obraz.

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak:

  1. Zmienić czasy wyłączenia - po dwóch godzinach użytkowania pojawia się komunikat, że nie ma sygnału i mam nacisnąć dowolny klawisz na pilocie bo inaczej TV się wyłączy. Korzystam z dekodera TOYA i wejścia HDMI.
  2. Spowodować, aby zobaczył dołączony dysk i zechciał odtwarzać nagrane na nim filmy. Teraz, po włażeniu dysku, chce go rejestrować/formatować (?)
  3. Jak dostać się do ustawień.

To problemy pierwszych dwóch dni użytkowania. Dziś biorę się za podłączenie do sieci.

Są i plusy i to jakie.  :D

Obraz prawie doskonały. Co dziwne, najlepszy na reklamach. :o

Dźwięk rzeczywiście słychać w miejscu, gdzie jest dana postać! Przy lektorze tego nie słychać, ale w wersji oryginalnej to niesamowite. Facet skacze w przepaść,  leci po za ekran i głos "leci" za nim. - rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

Home>Ustawienia>Zasilanie>Eco. Tak jest w A1.

 

Ustawienia po naciśnięciu Home.

 

Nagrania z dysku - Home i w aplikacjach masz np. Wideo.

 

Instrukcję oraz przewodnik masz fajną na www https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-oled-tvs-android-/kd-65af8

 

Do A1 była instrukcja książkową, do AF8 już nie dają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2

Zerknij tak jak podałem do neta, tam masz full instrukcję.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki znalazłem i wyłączyłem. Może wreszcie będzie spokój.

Za dysk biorę się jutro, bo dziś pół dnia walczyłem z podłączeniem do sieci. Sony odsyłało mnie do Oranga a ten do Sony i tak w koło.

Dlaczego to nie może być jasno opisane w instrukcji!? Skąd u diabła ja mam wiedzieć, że w ogóle jest jakieś ECO?! :angry:

Telewizor ma setki funkcji a w opisie 5 stron z opisem gniazd i przycisków na pilocie i to wszystko!

 

Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Dzięki.

Zdecydowanie wolę Twoja instrukcję "Home>Ustawienia>Zasilanie>Eco". Tak jest w A1."

A1 i AF8 to technicznie chyba te same TV.

Wypróbowałem jeszcze dysk. Daje się oglądać, ale TV gubi się w podkatalogach. Miałem trzy katalogi: seriale, filmy, zdjęcia. Widział tylko kilka pierwszych seriali, ale już gubił się w poszczególnych seriach. Może to moja niewiedza, ale nie daje się ustawić zawartości dysku w postaci listy. Tylko kafelki, co praktycznie uniemożliwia przeglądanie całego dysku z wieloma katalogami i podkatalogami.

Po wykasowaniu a dysku wszystkiego i wgraniu tylko jednej serii z jednego serialu, widzi wszystko.

Jeszcze raz dzięki za  pomoc.

Edytowane przez WuWu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wielkie dzięki. I tak mi bardzo pomogłeś. TV skonfigurowany do normalnego użytkowania, a dodatkowe funkcje nie są najważniejsze.
Z dyskiem sprawa jest prosta. Wszystko musi być w jednym katalogu i najlepiej nie zad dużym. Z większymi ten TV radzi sobie słabo. Na szczęście używam telewizji kablowej i mam dekoder, który z dyskiem radzi sobie bez problemu. Co prawda cierpi na tym nieco jakość obrazu, ale jak na czymś bardzo będzie mi zależało, to zawsze można dać na pendriwie tylko ten film, a jednym to najnowszy SONY chyba sobie poradzi.;)

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj WuWu, jesteś użytkownikiem AF8, ja właśnie dziś zamontowałam ten model na ścianie. Pisze z zapytaniem czy mógłbyś podzielić sie wskazówkami odnośnie uruchomienia, ewentualnie kalibracji - choć to temat rzeka i indywidualny dla każdego egzemplarza. Niemniej i tu będę wdzięczna za wskazówki wynikające z Twojego doświadczenia. Nie mam kablówki, jedynie Internet, który jutro zostanie zamontowany i podłączony kablem do TV. Na tą chwile korzystam z  konta netflix. W salonie sony stwierdzili że uruchomienie jest banalne i tv sam mnie poprowadzi przez poszczególne etapy. Sprawdzę jutro wieczorem na ile będzie intuicyjny. Czy w razie problemów, ewentualnie mogę skorzystać z Twojej pomocy? Jakieś wskazówki na początek? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Ola 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj

Gratuluje zakupu, to dobry TV.
Rzeczywiście, przez pierwsze uruchamianie prowadzi za rękę, ale wskazana ostrożność. Zwłaszcza z podłączeniem zewnętrznych nośników. Interfejs użytkownika pozostawia wiele do życzenia. Od samego początku wiodę dyskurs z serwisem technicznym SONY. Wymieniliśmy już ponad 20 maili a końca nie widać. Co i raz znajduje nowe niedoróbki. Kolejna wczoraj się pokazała.

Moja rada, to uruchom go jak najbardziej standardowo, a na wszelkie własne ustawienia przyjdzie czas. Dokładnie czytaj to, co jest napisane na ekranie. Jak nie jesteś pewna, co znaczy informacja na ekranie, to dzwoń bezpośrednio do serwisu technicznego SONY. Są fachowi i chętnie pomagają a jak kobieta zadzwoni, to już w ogóle ...  ?

Powyżej przeczytasz o moich pierwszych niepowodzeniach i jak ich uniknąć. Po pierwszym włączeniu go do sieci internet, program się zaktualizuje. To prawidłowo, zgódź się na to.

Jak podepniesz nośnik z nagranymi programami, pod żadnym pozorem go nie rejestruj w TV. Użyj funkcji "oglądaj wideo". Jak zarejestrowałem i teraz nie widzi go ani TV, ani komp. Mimo wskazówek z serwisu, nie udało mi się go uruchomić.

Na nośniku zewnętrznym programy do obejrzenia muszą mieć krótkie nazwy  i/lub numeracje odcinków od 01, 02, 03, ...09,10, 11, ... itd. TV widzi  tylko jeden katalog, więc jak na HDD są podkatalogi, to i tak wyświetli wszytko na raz na ekranie. Ja nadaje odcinkom serii trzyliterowe nazwy i dodaje kolejny numer.

Wbudowany program do obsługi plików video jest kiepski i sam serwis zalecił używanie " VLC media player". Aplikacje wgrywasz tak, jak do smartfona, ale nie z ogólnej listy ze "sklepu Google, tylko te ze strony "rekomendowane przez SONY". Inne często działają.

Jak coś, to dzwoń, Napisz na prv. to podam Ci numer.

Powodzenia

Edytowane przez WuWu
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj, jeszcze raz zwrócę się z zapytaniem do Ciebie. TV ustawiony, oglądam głównie Netflix i tu nie ma problemów. Niestety przy filmach z zalukaj czy cda, przy koncie premium filmy zacinają się, buforują nawet  co kilka minut. Nie da się oglądać bezpośrednio na tym TV, zostaje komputer. Czy spotkałeś się z takim problemem, jeśli tak, będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam, Aleksandra

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj.
Ja nie korzystam ani z Netflix-a, ani z Zalukj czy CDA, więc na to pytanie nie odpowiem.

Daj mi jednak kilka dni, to wejdę tam i sprawdzę jak to jest u mnie.
Jak szybki masz internet, może tu jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj, nowy światłowód Orange 300mb, komputer odtwarza te strony bez problemu. Może sony mapuje obraz podwójnie. Na tych stronach filmy są zwykle w 720p. Wydaje mi sie ze to jakieś ograniczenia w ustawieniach. Pytam, gdzie mogę. Jak coś sie dowiem, powiadomię na forum. Piękne dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Aleksandra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...