Skocz do zawartości
Alaalunia

Baba kupuje telewizor 49 cali - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze telewizora 49 cali chyba, że uznacie, że jest za duży. Ważne jest, aby nie męczył oka, działał sprawnie i był widoczny w jasnym oświetlonym pomieszczeniu, w przyszłości planowana konsola. Poniżej odpowiadam na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2 plus wnęka ok. 11 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,1 m. lub 3,1 m. (są 2 miejsca). Zdarza się też z wnęki ok. 3 m, ale to nie jest ważne kryterium.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, ale może się zdarzyć również pod kątem z wnęki, ale to nieistotne (j.w.).
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na szafce ok. wysokiej ok 60-70 cm?  (będzie dopiero zamawiana więc wys. można dobrać).
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na wprost telewizora, okno 5 m od telewizora, strona południowa.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 32 PFL 600 8H/12. Jest ogólnie dobry, ale był kupowany do innego mniejszego mieszkania. Zaleta ambilight. Wadą jego jest wolne przełączanie kanałów, wolne uruchamianie, wolny i zawieszający smart i nigdy nie działający internet (tylko się mieli). Na wszystko trzeba długo czekać, co irytuje.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Tutaj mam problem bo nie znam się na technice, ale tak ogólnie oglądanie filmów z usb, podłączenie do dvd, w przyszłości konsola, podłączenie do kolumn. Ważne jest dla mnie dobre, równomierne doświetlenie telewizora.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tv Orange światłowód.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Odpowiedź zawarta w punkcie 8, plus dekoder Orange, ale w przyszłości może inny.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do 10 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, informacyjne, bajki.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Ze smarta na pewno, internet nie testowałam więc nie wiem.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Dziecko coraz częściej prosi o konsolę więc pewnie tak.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie.
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali największy (lub bardzo ewentualnie 50).
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zbyt żywe nienaturalne, męczące oko kolory, błyszcząca matryca (choć tutaj nie jestem pewna), wolne przełączanie kanałów, mulący Yutube.
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony, ale nie wykluczam innym, nie przepadam za Samsungami więc te raczej wykluczam.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Nie wiem, bo to zależy od argumentów za konkretnym modelem i kwestii decyzji czy warto wydać dużo czy mało.  Oglądałam modele nawet za 6 tys. zł, tj. Sony 49kf9005, który wyglądał sensownie w salonie, ale to dla mnie duża kwota, ale wiadomo raty etc. i jakoś byłoby to możliwe. Tutaj proszę o pomoc w szczególności bo sprzedawcy bardzo tendencyjnie doradzają np. w Saturnie Pan tak nachalnie zalecał Samsunga, że wręcz się obraził, że nie lubię tej marki i był niemiły i agresywny.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Chyba nie bo nie wiem o co chodzi i chyba to dodatkowy koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv nadające się do oglądania w dzień i w nocy :

KD-49XF9005

SONY KD-49XF8596 

Sony 55XE7005

LG OLED55B7V

LG OLED 55EG9A7V 

PANASONIC VIERA TX-50EX700E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję przejrzę poszczególne modele. 55 cali to za duży. Mogą być też modele, które dopiero wejdą do sprzedaży w tym roku, chyba panasonic dopiero się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Alaalunia napisał:

chyba panasonic dopiero się pojawi.

Nowy model Panasa już nie będzie na matrycach VA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Tv nadające się do oglądania w dzień i w nocy :

KD-49XF9005

SONY KD-49XF8596 

Sony 55XE7005

LG OLED55B7V

LG OLED 55EG9A7V 

PANASONIC VIERA TX-50EX700E

Biorąc pod uwagę przewidywane wykorzystanie TV w Oledy bym się nie pchał. Poza oledami najlepiej parametrycznie wygląda 49XF9005. Można zaoszczędzić kilka stówek kupując 49XE9005 lub 55XE9005. W proponowanych TV trzeba przyzwyczaić się do Androida - potrafi zamulić na kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, że oglądamy sporo filmów z Yutuba i ew. Netflixa  i innych stron i to jest ważne, aby bez problemów było to możliwe. W posiadanym Philipsie nie jest to jak pisałam mocna strona. Poza tym dziecko pewnie będzie miało niedługo jakieś wymagania, ale nie potrafię wskazać poza konsolą co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, minęło trochę czasu a telewizora nie kupiłam. Wróciłam do tematu chciałabym w końcu kupić telewizor i obecnie waham się nad: 

Sony KD-49XF9005,

Pansonic TX-49FX780.

Jak pisałam wcześniej problem polega na wprost padającym słońcu na tv przez część dnia. 

Sony droższy od Panasonica o 1000 z, ale może warto?? 

Jeszcze raz proszę o pomoc bo nie wiem. W sklepach otrzymuję różne zwykle sprzeczne informacje...

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...