Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Waldek2508 napisał:

A moze przez serwer plex

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie wyczytałem dziś na avforums, że ludzie używają tego plexa i próbowałem, ale to jakieś strasznie karkołomne rozwiązanie. Nie ma jakiejś apki typu vlc na ten os?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz DS video, ale ja bym zrobił serwer multimediów aby Ci konwertował tego DTS'a na AC3 o ile to jest akceptowalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie wyczytałem dziś na avforums, że ludzie używają tego plexa i próbowałem, ale to jakieś strasznie karkołomne rozwiązanie. Nie ma jakiejś apki typu vlc na ten os?
Nic strasznego sam używam możesz oglądać na każdym urządzeniu w domu poczytaj kwestia dodania filmów do biblioteki

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Na kompie stawiasz serwer na tv apk plex i oglądasz

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, już sobie to jakoś ogarnę.
A najlepiej jak byś zainwestował w nvidia shield tv 2019 pro plus dysk zewnętrzny 4tb i bajka nic cie nie ogranicza, ja tak mam

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldek2508 napisał:

A najlepiej jak byś zainwestował w nvidia shield tv 2019 pro plus dysk zewnętrzny 4tb i bajka nic cie nie ogranicza, ja tak mamemoji16.png

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Nie da rady, wyprztykałem się z pieniędzy. Myślę, że kupię jakiś tańszy 'box' z spdif.

Swoją drogą odtwarzacz Samsunga w porównaniu do 4-letniego LG po prostu ssie. Nie mam DTS, wiecznie nie działają mi zewnętrzne napisy, nie pamięta gdzie zatrzymałem film i zawsze startuje od początku a potem wiesza się przy przewijaniu 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzam sobie pliki MKV z DTS z komputera na tym telewizorze (po wifi) no i oczywiście nie ma dźwięku. Myślałem, że jak połączę przez spdif telewizor z amplitunerem, to amplituner sobie to zdekoduje i będzie ok, niestety nadal  0 dźwięku
Macie może na to jakiś patent, może jakaś apka odtwarzacz? Czy muszę kupić jeszcze odtwarzacz i dołożyć 150tego pilota do kolekcji?
Najwygodniej, zewnętrzny odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to piszę nie w tym wątku, ale jak już zacząłem 🤪

Czy wasze telewizory też myślą, że apka youtube to to samo źródło co odtwarzacz filmów? Pytam, bo pomimo zaznaczenia, że zmieniam ustawienia obrazu tylko obecnego źródła, to zmienia mi w obu. Telewizji z podłączonego do HDMI dekodera nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2020 o 17:21, loky napisał:

W sumie to piszę nie w tym wątku, ale jak już zacząłem 🤪

Czy wasze telewizory też myślą, że apka youtube to to samo źródło co odtwarzacz filmów? Pytam, bo pomimo zaznaczenia, że zmieniam ustawienia obrazu tylko obecnego źródła, to zmienia mi w obu. Telewizji z podłączonego do HDMI dekodera nie zmienia.

Sprawdzę... ale chyba to tak działa, że tak czy inaczej obraz jest ustawiony na jakimś źródle np. hdmi1/hdmi2 itd i nawet jak się wchodzi w streaming to wciąż są te ustawienia jak ze źródła... Ja mam do wszystkich żródeł te same ustawienia w ramach 4 trybów więc nawet nie ustawiałem osobno do każdego.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, Sebastian Baranski said:

Była aktualizacja 1300 wiecie co zmienia?

Dlaczego aplikacja netfiksa z tv nie pokazuje  dolby atmos?

U siebie zauważyłem, że o wiele szybciej przeglądanie nagrań działa i w ogóle nagrania/dyks jakby sprawniej śmiga.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adam60 napisał:

Sprawdzę... ale chyba to tak działa, że tak czy inaczej obraz jest ustawiony na jakimś źródle np. hdmi1/hdmi2 itd i nawet jak się wchodzi w streaming to wciąż są te ustawienia jak ze źródła... Ja mam do wszystkich żródeł te same ustawienia w ramach 4 trybów więc nawet nie ustawiałem osobno do każdego.

Już wiem o co chodzi. Są oddzielne ustawienia dla kolejnych wejść hdmi i jedno oddzielne ustawienie dla wszystkich aplikacji w telewizorze. Czyli odtwarzacz telewizora, apki z netflixa itp. wszystkie jadą na tych samych ustawieniach, ale jak masz podłączony dekoder tv do hdmi, to można wprowadzić dla niego niezależne ustawienia. W 2020r jest to nieco rozczarowujące, podobnie tylko 1 profil, który da się kalibrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niedaleką premierą PS5 i XSX , mam pytanie odnośnie możliwości TV. Czy udało się komuś uruchomić na Q9FN obraz w 1440p,120Hz i włączonym HDR  ? Czy w ogóle z HDMI  2.0 w TV jest to możliwe ?  Pytam ponieważ mam XOX i jak wiadomo max. jakie można było uzyskać to 1440p 120Hz,ale bez HDR. Konsola jak wiadomo ma Hdmi 2.0 , dlatego ciekawi mnie, czy może jest jakaś szansa żeby na nowych konsolach, na TV uzyskać 1440p 120hz i HDR jednocześnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 13:53, Lekki35 napisał:

W związku z niedaleką premierą PS5 i XSX , mam pytanie odnośnie możliwości TV. Czy udało się komuś uruchomić na Q9FN obraz w 1440p,120Hz i włączonym HDR  ? Czy w ogóle z HDMI  2.0 w TV jest to możliwe ?  Pytam ponieważ mam XOX i jak wiadomo max. jakie można było uzyskać to 1440p 120Hz,ale bez HDR. Konsola jak wiadomo ma Hdmi 2.0 , dlatego ciekawi mnie, czy może jest jakaś szansa żeby na nowych konsolach, na TV uzyskać 1440p 120hz i HDR jednocześnie ?

Mnie się udało z PC po hdmi na rozdzielczości 1440p, ale obraz bardzo migotał i szybko zmieniłem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się dowiemy, jak będę konsole nowe w sprzedaży.

Q90R, ma.na jednym wejściu HDMI większe możliwości, niż na pozostałych;

24Gbit/sek, zamiast 18Gbit/sek.

Nie wiem, czy Q9FN, też tak ma....

Dobrze by było...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby was interesowało to :

Upgrade File(USB type) wer 1310.4 (MULTI LANGUAGE): All OS 2020-11-0

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może coś masz z netem - puściłem przez chwilę u siebie i żadnego problemu na najnowszym sofcie... 

 

 

IMG_1876.jpg

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście niezły problem.. na szczęście u mnie się nie pojawił, co prawda ja i tak używam do oglądania treści przystawki Apple TV.. ciekawe jak u reszty czy też mają problem. Bo rozumiem, że dalej Ci nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nadal jest problem po aktualizacji do 1310.4 z YouTube. Tyczy to wszyskich modeli tv z 2018. Ja mam inny model i tez problem jest buforuje buforuje i nic. Przed aktualizacja było idealnie. I to nie problem z netem na innych sprzętach śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 65Q9FN z 2018 i akurat u mnie  to śmiga, tak jak na screenie i buforuje bez problemu. Jeszcze przed chwilą sprawdzałem i żadnych droppów nie ma. Połączenie mam po WiFi, net Fiber 300/300. Dziwna sprawa.. a spróbowałeś może Restore TV zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...