Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja wiem 24 000 PLN za 75 cali? Tanio, ZD9 jest/było za 35 000 PLN. No samsung z tymi dodatkami dla gracza u mnie na chwile obecną jest nr 1 a i tańszy od OLEDa o 13 000 PLn ;-)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 000 PLN za taką nowość to nie dużo jak na początek , pytanie ile po 6 miesiącach stanieje .. może poniżej 20 000 PLN

Zal że znowu wykastrowali kolejną rzecz - DTS ...  i tu mam pytanie czy chociaż wypuszcza  do HDMI  ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18tys stoi 75XE9405 Sonego a to już bardzo blisko do ZD9. Oczywiście ten nowy samsung to nowość i dlatego cena wysoka. No ciekawie się wstrzelili w segment. Na MŚ w piłce nożnej może będą przeceny. Jakoś samsungów ostatnio nie brałem pod uwagę przy zakupie TV ale z tym nowym muszę się zaznajomić ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany zakupem wersji 75 calowej. Zasadnicze pytanie - ile tam jest stref podświetlenia w porównaniu do 480 w 65"? Nigdzie w sieci o tym jeszcze nie napisali, a Samsung też mi nie chciał powiedzieć.

 

Gmeru czy masz wiedzę na ten temat albo dasz radę się dowiedzieć?

37 minutes ago, qazar said:

Bo ja wiem 24 000 PLN za 75 cali? Tanio, ZD9 jest/było za 35 000 PLN. No samsung z tymi dodatkami dla gracza u mnie na chwile obecną jest nr 1 a i tańszy od OLEDa o 13 000 PLn ;-)

Zgadzam się, tv jest wyceniony optymalnie jak na ten rozmiar. ZD9 75" był za 35tys na premierę i praktycznie nadal tyle kosztuje, przynajmniej w polskiej dystrybucji. Miał stref 800. Zeszłoroczny XE94 75" był wyceniony 10 tys mniej, ale już stref było tylko 250. Pytanie ile jest w Samsungu za tę samą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Toma-San napisał:

Prawdopodobnie najlepszy LED ze wszystkich dostępnych. Cena oczywiście na razie zaporowa, ale mają co wyceniać w takim TV.

Z Samsungów chyba tylko.Z cenami to Samsung przegina i to bardzo.Jak nie kosmiczna cena S9+ to teraz to.Nawet jak spadnie 65'' do 12-13 i i tak w podobnej cenie mamy ZD9.Chyba zapomnieli że są Koreańczykami?To tak jak KIA by kosztowała tyle co Honda lub Mazda?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, gangi007 napisał:

Z Samsungów chyba tylko.Z cenami to Samsung przegina i to bardzo.Jak nie kosmiczna cena S9+ to teraz to.Nawet jak spadnie 65'' do 12-13 i i tak w podobnej cenie mamy ZD9.Chyba zapomnieli że są Koreańczykami?To tak jak KIA by kosztowała tyle co Honda lub Mazda?

KIA już kosztuje tyle co mazda i więcej mx-9 vs. sorento, mx-5 vs. sportage.

Jak pisałem, jak na nowość cena przystępna. Osobiście do 65 cali brałbym OLED (dowolny) ale wstępna cena 77" to około 38 000 PLN to raz, a dwa to jedna gra na OLEd zawsze jest obarczona ryzykiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jak w 65' to obecnie brałbym ZD9 a jak 75 to już zagwozdka a właśnie w takim rozmiarze będę kupował TV. 75ZD9 to około 35tys, 75XE94 to 18 tys a ten samsung 25tys. Ciężko z tymi większymi przekątnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności jak bardzo jest istotna dla ciebie kwestia jakości obrazu, systemu i dodatków. Samsunga jeszcze nie widziałem na oczy, ale między 75XE94 a 75ZD9 są pewne różnice, które moim zdaniem nie do końca usprawiedliwiają różnice cenową. Ja jednak do tej układanki na Twoim miejscu jeszcze dorzucił OLED jako opcję(droższą, ale opcje)  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qazar dzięki ale ja oleda nie chcę. Nie teraz. Nie będę tu się wywodził dlaczego bo się zaraz burza rozpęta ;)

Na pewno coś od 75' w górę i na pewno nie OLED ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramzes99 spoko sam jestem fanem OLED, ale też jestem fanem wolnej wymiany stanowisk i przemyśleń (po to tworzy się forum dyskusyjne) i sądzę, że można konkretnie, rzeczowo i merytorycznie rozmawiać o plusach i minusach obu technologii w odniesieniu do konkretnych marek i produktów! 

Osobiście największym problemem dla mnie w OLED pod gry są wspomniane kwestie powidoków i ich utrwalanie oraz wyższej ceny (chodź przy zakupie TV za 25 czy 38 000 PLN to już kwestia "mniej" istotna).

Czytałem, że QLED ma obsługiwać Auto Low Latency Mode , HDMI VRR i AMD FreeSync co przy połączeniu z XBOX może być ciekawe.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekajcie z zakupami do końca roku , zobaczymy co pokaże SONY nowym ZD9N - chodzą słuchy że ma mieć ok.1000 stref wygaszania i dobijać na planszy L20 do 2500 nit jasności , ma mieć nowy procesor X1 Ultimate , więc spokojnie , czas działa tylko na naszą korzyść.

Jestem ciekaw czym Panasonic zaskoczy w 2019 roku -   Przydał by się zapowiadany ich nowy Super IPS - FALD z kontrastem 1:miliona  65GX900, może go wypuszczą 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kklos tylko problem jest taki, że nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym TV a przez wielu plotki są uznawane za nie prawdziwe. Osobiście zamierzam zakupić TV w wakacje, więc wierze, że do tego czasu sytuacja się wyklaruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądał hdr w dolby vision na telewizorze który nie obsługuje tego formatu jak np ten samsung zostanie on wyłaczony czy przeskalowany do hdr czy też hdr10. Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, logan5 napisał:

Chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądał hdr w dolby vision na telewizorze który nie obsługuje tego formatu jak np ten samsung zostanie on wyłaczony czy przeskalowany do hdr czy też hdr10. Dzięki za odpowiedz.

Każdy film w Dolby Vision jest kompatybilny w dół czyli do zwykłego HDR10

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania.

Czy ten Samsung ma HDMI 2.1?

Co z dynamicznymi metadanymi w HDR10, które miało zostać wprowadzone wraz z HDMI 2.1? Obsługuje to ten tv?

49 minut temu, kklos napisał:

Jestem ciekaw czym Panasonic zaskoczy w 2019 roku -   Przydał by się zapowiadany ich nowy Super IPS - FALD z kontrastem 1:miliona  65GX900, może go wypuszczą 

Nie licz na ten ekran w jakimkolwiek tv. On powstał wyłącznie do użytku profesjonalnego w celu post produkcji materiałów HDR. Monitor Eizo, który jest wyposażony w tę matrycę kosztuje 20 000 dolarów. Ile musiałby kosztować tv 65 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Hadeer napisał:

Oled ma lepszą wyłącznie czerń. Cala reszta jest lepsza w tym Samsungu.

Daja-vu, czy tylko po prostu kolejne konto znanego nam powszechnie tu kolegi ? :P Gdyby tak było, to Samsung dostałby referencję, a nie dostał.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subamn nie szkoda Ci energii? Przecież i tak nikt tego nie bierze na poważnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, qazar napisał:

@Subamn nie szkoda Ci energii? Przecież i tak nikt tego nie bierze na poważnie ;-)

Szkoda mi energii. Wolałbym merytorycznie porozmawiać o plusach i minusach nowych telewizorów, niż czytać co chwila wpisy o tak słabej jakości merytorycznej.

Co do Q9FN - dobrze jest zaczekać na wyniki rtings.com na początku przyszłego tygodnia (oni sami kupują telewizory na rynku) czy też Vincenta Teoh (wypożycza TV ze sklepu). Będziemy mieć wtedy lepsze rozeznanie jaki obraz oferują najnowsze FALDy Samsunga. Tak czy inaczej do gier w tym roku to jest faktycznie najlepszy wybór. Do filmów już bym się zastanawiał. Kiepsko niestety wygląda to przycinanie bieli przez algorytm lokalnego wygaszania. Podobnie z uwypuklaniem efektów HDR i "pulsowaniem" stref lokalnego wygaszania. Plusem jest oczywiście bardzo wysoka jasność w HDR.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że jest to problem ,to samo raportują użytkownicy na angielskim forum i Ci, którzy mają/mieli ZD9 uważają, że jednak sony górą. Pulsowanie stref jest do przeżycia ;-) Ale przycinanie bieli oraz problemy z kolorem nie napawają optymizmem (możliwe że software'owo zostanie to rozwiązane). Przeczekam 2-3 miesiące, przynajmniej korekta ceny nastąpi ;-D

No i ciekawe jak wygląda kwestia 65" vs. 75" w tym TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gangi007 napisał:

Z Samsungów chyba tylko.Z cenami to Samsung przegina i to bardzo.Jak nie kosmiczna cena S9+ to teraz to.Nawet jak spadnie 65'' do 12-13 i i tak w podobnej cenie mamy ZD9.Chyba zapomnieli że są Koreańczykami?To tak jak KIA by kosztowała tyle co Honda lub Mazda?

Koreańczycy jak wszyscy chcą się rozwijać i chcą zarabiać coraz więcej i robić coraz lepsze produkty stąd i ceny rosną. Propo porównania KIA do Hondy czy Mazdy to wiele recenzji już zrównuje auta Kia z Hondą czy Mazdą a czasami w porównaniach wygrywają auta KIA, Stingerem cały świat jest zajarany czy to się komuś podoba czy nie (btw jestem właśnie fanem Hondy i Mazdy). Czasy, firmy i produkty ciągle się zmieniają. Kiedyś nikt nie wierzył że kapitalizacja Samsunga może być większa niż japońskich korporacji, a teraz rozmawiasz z ludźmi z Sony to za kulisami powiedzą że firma nie ma tyle kasy co Samsung...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za 55 i 65 cali porażka ale 75 na dzień dobry atrakcyjna, jak zaczną się wyprzedaże to spokojnie poniżej 20k zejdzie bo oled dalej zaporowo w tych przekątnych.

Ciekawy jestem kiedy w końcu wejdzie hdmi 2.1.... bo to będzie przełom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, qazar napisał:

@kklos tylko problem jest taki, że nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym TV a przez wielu plotki są uznawane za nie prawdziwe. Osobiście zamierzam zakupić TV w wakacje, więc wierze, że do tego czasu sytuacja się wyklaruje. 

Jak masz kupić do wakacji to kupuj co jest dostępne , SONY wychodzi jesienią - październik peawdopodobnie

2 minuty temu, Irokez napisał:

Cena za 55 i 65 cali porażka ale 75 na dzień dobry atrakcyjna, jak zaczną się wyprzedaże to spokojnie poniżej 20k zejdzie bo oled dalej zaporowo w tych przekątnych.

Ciekawy jestem kiedy w końcu wejdzie hdmi 2.1.... bo to będzie przełom :)

No będzie przełom :) trzeba będzie wymienić Ampli , Wzmaki, Telewizory itd.... producenci muszą wymyślać co chwilę coś nowego by istnieć i mielić kasiorę z jeleni :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...