Skocz do zawartości
Gmeru

Nowe kanały i serwisy sportowe Telewizji Polsat w jakości Super HD

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe kanały i serwisy sportowe Telewizji Polsat w jakości Super HD

Telewizja Polsat uruchomi dwa nowe, regularne, całodobowe kanały sportowe premium – Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, dostępne w nowej jakości Super HD i bez reklam, oraz cztery dodatkowe serwisy telewizyjne premium, na których przez najbliższe 3 lata będą pokazywane rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Wszystkie szesnaście meczów każdej kolejki Ligi Mistrzów od nowego sezonu będzie pokazywanych na żywo.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów obojętnie czy SD,  HD, czy 4K to nie tylko rozdzielczość ale i  odpowiednia gęstość danych (poziom kompresji a najlepiej jej brak), widać że dopiero teraz nasze platformy sobie o tym przypominają.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polsat to wyjatkowo zenujaco niska jakosc obrazu.Nawet te pseudo HD. Nie pamietam kiedy widzialem na polshicie. cos co mozna nazwac HD. Ciekawe jak bedzie wygladac super HD? jak pseudo HD PLUS????. Ale to tylko moja opinia..

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, peyo111 napisał:

Ciekawe jak bedzie wygladac super HD?

W ideale tak samo (tj bez strat jakości) jak wyglądał źródłowy zapis materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super HD... póki co dochodzę do siebie po tym jakże nowym pomyśle XD Toż to nawet producenci TV nie znają takiego terminu. Grubo!

39 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Jakość kanałów obojętnie czy SD,  HD, czy 4K to nie tylko rozdzielczość ale i  odpowiednia gęstość danych (poziom kompresji a najlepiej jej brak), widać że dopiero teraz nasze platformy sobie o tym przypominają.

Wiesz.. o tym każdy wie tylko tutaj zawsze chodziło i chodzi o kasę. Gdzieś to trzeba upchać. A to bardzo duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, klaus71 napisał:

brak kompresji to chyba tylko w analogu był :)

Najlepsza możliwa jakość kanałów tv w rozdzielczości SD jaką widziałem (Na TV Sony po eurozłączu w czasach jak jeszcze nie było plazm, LCD), to były Niemieckie (analogowe a w tym systemie się już nie nadaje)  kanały satelitarne na satelicie Astra,  pamiętam jak kiedyś zrobiłem bezpośrednie porównanie na cyfrowym tunerze satelitarnym SD (bo wtedy jeszcze nie było w sprzedaży tunerów HD) sat i analogowym tunerze Pace,  to obraz z analogowego tunera dosłownie rozjechał jakością kanały cyfrowe SD,  pod względem naturalności, nasycenia i różnorodności kolorów oraz rozdzielczości szczegółów obrazu. Kanały cyfrowe SD były wyraźnie bardziej przymglone a kolorystyka jakaś taka bardziej jednorodna, a na włosach można było niejednokrotnie zobaczyć tzw pixelową galaretę. 

A jeszcze lepszą jakość kanałów SD sat można było zobaczyć na tunerach D2MAC.

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest prosta jak banan:

Za wysoką przepływność trzeba zapłacić operatorowi SAT. POLSAT TV sprawia, że dostajemy opcję: wysoki bitstream za kaskę.

Są chętni to dostają i płacą. To nie jest głupia oferta. I do tego to nowość na rynku. Lepsze to niż 4k TVP.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie dodają od razu sygnału HLG. To by była dopiero różnica w jakości obrazu względem obecnie dostępnych kanałów satelitarnych.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest jednoznaczny,  te kanały co je teraz ludzie mają na platformach jak dotąd nie oferowały pełnej źródłowej jakości  bo w związku z cięciem kosztów nie puszcza się strumieni z pełną informacją bitową zgodną z oryginałem, tylko się puszcza  zubożone strumienie które na wyjściu nie dają obrazu w pełni porównywalnego z oryginalnym.

Różnica z oryginałem, to pewnie mniejsza szczegółowość (bo nie są przesłane wszystkie źródłowe informacje o obrazie) pomimo tej samej rozdzielczości, i prawdopodobnie będzie to też wpływać na pewne zubożenie niuansów kolorystycznych itp.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Krak-oN pod nikami mmpeg-4 i kilku innych  ...

" .. te kanały co je teraz ludzie mają na platformach jak dotąd nie oferowały pełnej źródłowej jakości ... "

Nie oferowały ale teraz POLSAT SAT oferuje. Zapłać a dostaniesz jakość ZDF.  Niech CANAL+ złoży podobną ofertę. Jestem zainteresowany.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

Czyli wniosek jest jednoznaczny,  te kanały co je teraz ludzie mają na platformach jak dotąd nie oferowały pełnej źródłowej jakości  bo w związku z cięciem kosztów nie puszcza się strumieni z pełną informacją bitową zgodną z oryginałem, tylko się puszcza  zubożone strumienie które na wyjściu nie dają obrazu w pełni porównywalnego z oryginalnym.

Różnica z oryginałem, to pewnie mniejsza szczegółowość (bo nie są przesłane wszystkie źródłowe informacje o obrazie) pomimo tej samej rozdzielczości, i prawdopodobnie będzie to też wpływać na pewne zubożenie niuansów kolorystycznych itp.

 

Ale przecież to było wiadomo od ... zawsze? ;D Od 2006 roku kiedy były testy nki i leciały mecze z full bitrate dla testerów. W ogóle często można taki dosył spotkać od lat na sat tylko trzeba kompa, kartę itd. i możesz podejrzeć "czysty" sygnał. Tyle, że w życiu nie ma szans by nadać kanał z 30 czy 50 bitrate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się dobrej jakości tych kanałów, bo Polsat zawsze oszczędzał na bitrate - również na kanałach premium ekstra płatnych. Przykładem może być Supertenis oferowany dla zakończonych 4 rozgrywek Wielkego Szlema. Do jakości Canal+ HD daleka droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 2015 napisał:

Nie oferowały ale teraz POLSAT SAT oferuje. Zapłać a dostaniesz jakość ZDF.  Niech CANAL+ złoży podobną ofertę. Jestem zainteresowany.  

a skąd wiesz że to Super HD bedzie miało większy bitrate niż canal+?

może bedzie 15mbps 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam  jaki bitrate będzie  na Polsacie, bo odkąd pamiętam to zawsze był lipny, zawsze gorszy niż u innych. A szumne nazwy typu SuperHD to tylko marketingowy bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy bitrate polski kanałów zawsze miał C+ Sport w trakcie transmisji naszej Ekstraklasy.

Dochodził do 18 Mb/s.

Polsaty Sport nadawane są aktualnie z bitrate 6..8 Mb/s.

W jednej z zapowiedzi w TV usłyszałem zapowiedź iż będzie dwa razy lepsza jakość.

Tak więc należy oczekiwać bitrate do 16 Mb/s.

Powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...