Skocz do zawartości
Milman

Wybór TV 4K 55-65 cali - do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Na samym początku witam wszystkich jako nowy użytkownik forum :)

Od dłuższego już czasu planuje zakup nowego TV do mieszkania, jak się jednak okazuje wybór ten jest bardzo trudny a wybranie tego jednego konkretnego, najlepszego modelu nie jest łatwe. Czytałem już przeróżne tematy na tym forum i nie tylko i niestety w dalszym ciągu mam problem z podjęciem decyzji dlatego też zdecydowałem się zarejestrować i założyć nowy temat. 

Zacznę od sprecyzowania czego tak właściwie szukam. Otóż niedawno przeprowadziłem się do nowego mieszkania w związku z czym szukam telewizora do salonu, będzie to przynajmniej na jakiś czas jedyny telewizor w mieszkaniu stąd tez chęć jak największych możliwości multimedialnych. 

Na samym początku zakładałem budżet około 4tys zł. Dość mocno napaliłem się na TCL X2 w rozmiarze 55 cali który był zachwalany w wielu tematach forumowych, jednak im bardziej wczytywałem się w szczegóły tym dalszy byłem podjęcia decyzji zakupu tego modelu, głównie z powodu problemów z oprogramowaniem i działania karty CI, do tego matryca 60hz.. 

Najlepiej gdyby TV był oparty o platformę Android natomiast musi to być zestawienie z procesorem który będzie sobie radził z tym systemem i nie będę denerwował się na jego ciągłe zamulanie / wieszanie. 

Do tej pory przez ostatnie lata korzystałem z telewizora firmy LG model 47LB671V - najbardziej denerwuje mnie w nim bardzo widoczne wykwity światła podświetlenia krawędziowego a także kiepska czerń. System WebOS również nie za bardzo przypadł mi do gustu, działa ale to nie jest to czego bym oczekiwał pod kątem łatwości obsługi, możliwości oraz płynności działania. 

 

Na chwilę obecną budżet zwiększyłem do 6tys zł i poniżej przedstawiam kilka modeli TV które mnie zainteresowały:

1.    TCL x2 55cali – ten raczej odpadł z powodu problemów z modułem CI, bardzo mi się podobał ale wczytując się w fora znalazłem bardzo dużo negatywnych komentarzy na temat gościa Kiki który te tv głownie poleca. Na plus na pewno cena i jakość tv / pilota//

2.    Sony 55xe9005 -  nie mam zdania, z testów wynika ze to taki pośredni TV, niby dobry ale nikt go jednoznacznie nie poleca

3.    LG oled 55b7v – super ze OLED, straszna kicha ze oparty na WebOS.

4.    Samsung Qled QE55Q7F – jest obecnie promocja w Neonet na 5999z, bardzo mi się spodoba z opisu, Tizen jest OK, bardzo fajny moduł One Connect i ten system wieszania na scianie „jak obraz” i świetny pilot. Jeden z moich faworytów w chwili obecnej 

5.    Samsung UE65MU7052 – zbiera niezłe opinie w necie, nic więcej nie wiem

6. Philips 65PUS7502 – Ten znalazłem dzisiaj, to mój drufi faworyt, 65 cali, za[beeep]ista matryca, direct led, ambilight, android. Nie wiem tylko czy jest bardzo gruby przez ten Directled, test na HDTV zrobił na mnie dobre wrażenie, również obecnie na allegro do wyrwania za 5999zł

 

Poniżej odpowiedzi na pytania według formatki forum:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19,25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, odchyłki max 15-20*
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tylko rano z okna po lewej stronie TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 47LB671V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Przede wszystkim obraz żyleta, możliwość podłączenia dysku i udostępniania ekranu bezprzewodowo, fajnie jak był by na Androidzie.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? – HD / 4K 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS / Dekoder z kablówki jeszcze nie wiem co to za sprzęt) / docelowo chciałbym kartę CI / laptop bezprzewodowo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? motoryzacyjne / filmy (często SF/Fantasy)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? podświetlenie (wykwity światła) / słaba czerń / zamulający system smart.
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł wolał bym już bardziej nie naginać kwoty ;p startowałem z 4k zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak, ale nie sprawdzałem jeszcze ile to kosztuje wiec pewnie w późniejszym czasie jeżeli sklep nie będzie oferował od razu kalibracji

 

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie opinie oraz polecenie sklepów / sprzedawców gdzie mogę zamówić TV wraz z kalibracją. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przepraszam ze w kolejnym poście ale nie mogę znaleźć Edycji. 

W 6 propozycji wkradł sie błąd. 

Chodzilo o model Philips 65PUS8102

Edytowane przez Milman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips też jest u mnie faworytem z Twojej listy, warto wspomnieć, że to nie tylko Direct LED, ale i ma wygaszanie strefowe (stref jest chyba 144).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na 90% jestem zdecydowany na Philipsa. Czekam jedynie na promocję ponieważ niestety jedna z porownywarek cen wprowadziła mnie w błąd bo najniższa wyświetlana cena dotyczyła innego modelu niestety. 

Pojawiły się oferty na ol*.pl za 5500zl dzisiaj będę dzwonił skąd maja te TV. 

W Jaworznie jest firma która sprzedaje go za 4999zl ale coś tam jest podejrzane dla mnie, oferują tylko 12 miesięcy gwarancji a jak pytałem skąd pochodzą tv to facet nie potrafił odpowiedzieć.. "z reguły z końcówek magazynowych lub zatrzymań komorniczych ale sprzęt jest nowy a oni sami go serwisuja" - > Tala odpowiedź dostałem telefonicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Milman - zanim kupisz Philips poczytaj opinie o Philips - ale nie recenzję, tylko opinię ludzi. Sam nie używałem, ale słychać sporo głosów że soft jest beznadziejny, zacina się i spowalnia z czasem, i po paru miesiącach jakość obsługi jak na produkt premium jest biedna. Patrząc na zachowanie np tabletów na Androidzie, to niestety jestem w stanie w to uwierzyć.

Alternatywa to UE65MU7052 - telewizor o nieco gorszej jakości obrazu (brak podświetlania direct led, słabszy hdr), ale znacznie lepszym sofcie i multimediach.

Up to you - ew. zawsze możesz do philipsa podłączyć inną przystawkę i z niej korzystać jak soft w tv się zacznie przycinać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE65MU7052 - odpada wlasnie ze wzgledu na brak direct leda. 

 

Jeżeli miał bym odpuścić Philipsa to zdecyduje sie na Samsunga Qled QE55Q7F, wolał bym jednak 65 cali.. 

Co do szybkości działania softu to wiadomo, jak to android, z czasem pamięć się zapcha i będzie wymagał "restartu". Również nie mam duzego zaufania do marki Philips natomiast bardziej zwracam uwagę tutaj na poszczególne modele TV niz na ich markę. W przypadku tego PUS8102 nie znalazłem żadnych negatywnych opinii, wpisy o działaniu Adroida vs stare modele Philipsa tez są na plus. 

 

Chyba ze ktoś jest w stanie polecić inny model 65 cali który będę w stanie kupic do 6000zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą 65.. :) 

 

Sumując informacje z testów tego Philipsa uznałem go własnie za dobra 65.

Szczerze mówiąc, już się pogubiłem nie znam się na tym do końca, chciałbym kopić dobrze i płynnie działający telewizor z jak najlepsza jakością obrazu. Piszac najlepsza mam na myśli nasycenie kolorów, glebie czerni itd. 

Obecne ceny nowych modeli telewizorów to niestety czyste szaleństwo, wydaje mi sie ze do 6k zl znajdzie się dobry 65 calowy model. A przynajmniej mam taka nadzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ceny direct led 65" są o wiele wyższe niż 6000 zł. Ten Philips kosztuje 7000 zł, i jest wciąż zdecydowanie najtańszy. Konkurencja z  Sony KD-65XF9005 to już koszt 9500zł, a dalej są OLEDy :D Więc 6000 zł  można liczyć tylko przy ostatecznych wyprzedażach rocznika które teraz się zaczną, ale i tak pytanie jaka jest magia że ten Philips jest tak tani jak na to co oferuje :)

Natomiast co do wielkości to zdecydowanie proponuje 65" - przy 55" o wiele ciężej będzie ci dostrzec jakość nawet z średniej półki 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej 65mu7. Bardzo dobrze wyceniony. Albo dołożyć do nowego nu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczytać testy tych samsungow, w czym będą one lepsze od Philipsa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil ma lepszą czerń i to wszystko. Gubi detale w najciemniejszych detalach. Tragiczny system, obsługa klienta i co najważniejsze, bardzo często po 2 latach w tv pada płyta główna. Gdzieś czytałem, że mieli sprawę w sądzie o to i przegrali, bo robili to umyślnie. Niestety nie byłem w stanie zweryfikować czy to na 100% prawda.

Niebrałbym philipsa nawet za pół darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary - trochę przesadzasz z negatywnymi opiniami o philipsie 8102- osobiście uważam, że to jeden z lepszych tv.  Cena obecnie do wyrwania w euro za trochę powyżej 6k - (majówka)

Ponadto jak możesz pisać o padającej płycie w tv po 2 latach jeżeli jest on w produkcji dopiero od jesieni ubiegłego roku?

Milman - poczytaj w necie opinie o tv, zobacz testy - bardziej wiarygodna opinia jest chyba Pana Macieja Kopra, który testował ten model.  Możesz też na konkurencyjnym forum kupić ten tv po sprawdzeniu i wstępnych ustawieniach ale trochę drożej bo coś około 6.5k

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkową opinię! 

Trochę się zaniepokoilem po przeczytaniu posta Ary.. 

Ary - czy bszujesz na własnym doświadczeniu czy tylko informacjach z neta dotyczących starych modeli? 

Philips dalej jest moim faworytem właśnie po przeczytaniu testów i recenzji. 

Jarosław - możesz na priv napisać mi więcej info odnośnie tego zakupu z kalibracja? Myślę że był bym zainteresowany taką opcja :)

 

Zrobiłem przymiarke w domu korzystając z szablonów dostępnych w sklepach nie dla idiotow i teraz jestem już pewny że chce 65cali. Fotki w załączniku porównanie 55 vs 65

 

20180426_214408.jpg

20180426_213708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na żywo ten model. Gubi detale w ciemnych partiach, a Smart pare razy się zawiesił. 

Recenzje ma dobre, zgadza się, ale już mniej przychylne komentarze osób które tv kupiły. 

Jeśli chodzi o płyty główne, to tak jak pisałem, przeczytałem o tym w internecie. Sam nie mogłem sprawdzić, bo Philips według mnie, to słaba marka i wolałem kupić Sony oraz jako drugi tv Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze muszę znaleźć sklep z tym TV Philipsa i po testować chwile jego działanie. 

 

Również na początku myślałem o zakupie Sony, Android śmiga tam az miło, boli mnie tylko totalny brak zainteresowania Sony takimi pierdołami jak chociażby głupi pilot, wygląda jak z poprzedniej epoki, w porównaniu np. do Samsunga to jest przepaść. 

 

No nic, nie zrażam się na razie jeszcze do Philipsa, po prostu spróbuję go dorwać gdzieś do testów, ze wszystkich proponowanych modeli dalej dla mnie jest faworytem.. android, direct led, amibilight - te cechy "robią robotę" :) 

 

Szkoda ze qled Samsunga 65 cali to koszt 9500zł ;/ Gdyby było to 7tys to prawdopodobnie bym sie nawet nie zastanawiał tylko brał Samsunga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tv potrzebują kalibracji.

Było trochę postów o dziwnych ustawieniach tv Philipsa w sklepach - może ktoś nie lubi tej marki? Nie wypowiem się o gubieniu odcieni szarości bo tego nie zauważyłem ale też nie wiem jak miałbym to sprawdzać - tv porównywałem z moim obecnym tv z matrycą na ips -ie więc różnica na korzyść Philipsa oczywista. Co do płyt głównych to sam widzisz jakie bzdury potrafią wypisywać trole - ja staram się oddzielać super pozytywne oraz nachalnie negatywne opinie - ani jedne ani drugie jako pisane emocjonalnie nie są miarodajne.

Co do andka w tym konkretnym tv to też raczej ciężko go zawiesić - mi się nie udało przez 6 dni testów.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

Wszystkie tv potrzebują kalibracji.

Było trochę postów o dziwnych ustawieniach tv Philipsa w sklepach - może ktoś nie lubi tej marki? 

Widzę, że spisek przeciwko Philipsowi kolega wyczuł. Gratulacje

 

Ps. Jeśli przegrywają sprawę w sądzie, to wydaje mi się, że nie przez to, że hejterzy i trolle atakują, nie uważasz?

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary ja tylko piszę, że należy być obiektywnym i opierać się na sprawdzonych informacjach - ustawienia dziwne to sam widziałem w euro - ktoś się namęczył aby wyglądał obraz gorzej niż na starszych modelach philipsa.

Zresztą sami teraz tworzymy opinie - Ty opierając się na dziwnych i nie potwierdzonych informacjach (jak ta o zepsutych płytach głównych po 2 latach użytkowaniu w tv który ma 7 miesięcy) ja w oparciu o własne doświadczenie z tym TV. Wybacz ale ani Twoje ani moje opinie nie są do końca wiarygodne - ja za krótko go testowałem i nie mam skali porównawczej oraz doświadczenia w testach aby opiniować dany tv, a Ty opierasz się na plotkach.

Jednego jestem pewien - na złą renomę Philips zasłużył sobie innymi modelami tv.

A co do spisku to gratuluję poczucia humoru - hejtujesz czy piszesz poważnie i doradzasz komuś opierając się na faktach?

P.S. nie odpisuj mi - nie zaśmiecajmy więcej temat.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obydwie opinie są przydatne. Wskazują rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę. 

Ja w dalszym ciągu nie odrzucam Philipsa, szkoda ze nie ma w internecie więcej testów tego TV. Myślę jednak ze w tej kategorii cenowej jest to jeden z lepszych TV. Właściwie jeżeli brać pod uwagę tylko modele 65' to najlepszy, konkurencja w tych cenach ma o wiele słabsze modele. 

 

Ja również nie jestem specjalistą / maniakiem, pomimo irytujących cech mojego obecnego LG używałem go ponad 2 lata i pewnie gdyby nie zmiana mieszkania dalej bym z nigo korzystał, wydaje mi się na chwilę obecną ze nie będę niezadowolony po przesiadce z LG na Philipsa pus8102. 

W skrajnym przypadku zawsze mogę go sprzedać jak będę nie zadowolony i kupić mniejszego Samsunga qled :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Zresztą sami teraz tworzymy opinie - Ty opierając się na dziwnych i nie potwierdzonych informacjach (jak ta o zepsutych płytach głównych po 2 latach użytkowaniu w tv który ma 7 miesięcy) ja w oparciu o własne doświadczenie z tym TV."

Z taką manipulacją byłbyś świetny jako polityk. O ich przegranej sprawie w sądzie było głośno. Znalezienie info o tym, to jakieś 10minut i to NIE JEST PLOTKA, ale fakt. 

Philips jest tańszy nie bez powodu. 

Qled jest drogi, biorąc pod uwage to co potrafi.

Kup co uważasz za słuszne, my możemy tylko doradzić. Jedni po przyjacielsku, drudzy chyba z zarobku.

Daj znać co wybrałeś i napisz krótką recenzję tego tv, jeśli oczywiście można o to prosić.

Powodzenia ;)

Ps. W Euro jest teraz promocja na 8102.

 

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ary teraz wyglądasz już jak właśnie wysłannik konkurencji. Skoro tak łatwo to znaleźć, to czemu nie podeślesz linka? Było o tym głośno a jakoś nikt nie słyszał. Poza tym trudno mi uwierzyć, że sąd może skazać producenta za to że po ponad 2ch latach mu się psują płyty główne.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka była umyślna po ich stronie.

Dla jakiej konkurencji pracuje?

W zależności od potrzeb polecam Samsunga, Sony, LG bądź Panasonic, więc ciekaw jestem, dla których ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Decyzja zapadła, telewizor zakupiony. 

 

Finalnie stwierdziłem ze 65 cali będzie jednak przesadą (sam się sobie dziwię, nie przypuszczałem, że będę zdolny kiedykolwiek wypowiedzieć słowa "za duzy telewizor" :) )

Wybrańcem został TV: Samsun 55q7f -> Trafiłem fajną promocję w Saturnie

Telewizor odebrałem wczoraj także gdyby kogoś interesowały jakieś konkretne informację proszę pisać tutaj bądź na PW chętnie odpowiem. 

Dla osób które stoją przed podobnym wyborem: Zdecydowałem się na Samsunga ponieważ uznałem że telewizor jest najbardziej przyjazny użytkownikowi, do tego doszła obecność modułu OneConnect, podświetlenia strefowego, świetnego pilota i ogólnego wyglądu TV oraz jakości obrazu. 

 

Pierwsze spostrzeżenia:

Telewizor jest już od samego początku super przyjazny dla użytkownika. W pudelku wszystko jest przemyślanie ułożone tak aby ułatwić wyciągniecie i montaż TV, dodatkowo producent dodaje krótką instrukcję obrazkową kroków instalacji. 

Po właczeniu, byłem bardzo miło zaskoczony, ponieważ wstępne ustawienia TV (nawet innych urządzeń z których do tej pory korzystałem) nigdy nie były jeszcze tak proste. 

TV automatycznie wykrył mój telefon (również Samsung) i po wyrażeniu mojej zgody i potwierdzeniu jednym kliknięciem na telefonie sam pobral ustawienia sieci WiFi wraz z hasłem oraz zalogował konto samsung. 

Następnym krokiem był instruktarz dotyczący pilota, TV wykrył dostawce TV (u mnie JUMBOX) i również konfiguracja nastąpiła automatycznie, od razu system zasugerował konfiguracje pilota TV tak aby obsługiwał również dekoder i ku mojemu zdziwieniu wszystko bez żadnych problemów działa jak należy. Wielki plus z mojego punktu widzenia. 

 

Ciężko napisać cos więcej po zaledwie kilku godzinach obcowania z TV natomiast odpaliłem sobie jakieś próbne materiały 4K HDR, TV wykrywa tryb obrazu, nic nie trzeba przełączać ani kombinować. Swietna sprawa. 

 

Obraz -> Nawet bez zmiany ustawień zaawansowanych obraz jaki widzimy po pierwszym uruchomieniu TV jak dla mnie BAJKA! Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z zakupu, więcej będę mógł powiedzieć po dłuższym czasie użytkowania. 

Teraz muszę jeszcze tylko kupić odpowiedni uchwyt i zawiesic TV na ścianie oraz poszukać może kogoś z forum kto podzielił by się swoimi ustawieniami obrazu 

 

Obecnie TV prezentuje się jak poniżej :) 

88friHSU4uNIdsZQETf_57U3n857t2dK_QPRshClPwbEkJt8xlrtNZez7Rqyvj0dj2v3bH_TLMz3tft3gCkG1hZVIXlXC2taQAlZL0urKmPJvPFGcXeQ9EXpsykjvRnJsu6sqEoc1q02JeWmBlnDrcZ_n_chrCILeUq3TrpeUBQyaMmg52AJJMFh8mMX6IQW4M0EEVt1g-nBZXprIdo8NyrvtLe-DJ7EAFwVmAmCRI1MIvm-zDmIQJOY9oIfJjk7NRJzGZxihH8IXHdCdj1NWCzroc-WNSQcvODMuCCG8eyJyyy7GyqRMgduxWsMWGlv0c8q2FQibkBUtGZ4LeO1CXUZcx9m5rJ9oYt6qh9j3qZtXkfiBPp3ma202TeLqqua805aiQI7h0nYwxjKKUWzZbTo5NJURM5cHnkB9bUHKokrjQ7pm3UQUVwU3Z4OEUR-xaWbqbRTQqdtpddqMdMXh7hnL5o-N38Hp_ksqIORF84WQxhmUHzOqUcgcQ8XCwmDvb7KUZdG6BtU37vhirAD7RPlxQ4B2SmNaIw5RLzbFX3_tTTnrtcpNMGA51waJ713eJ5bVUasHbMcjY_sFIk_A9lJMNN_rU2l3NG7fUo=w1299-h975-no

 

Uusv2FkuA3tTP-sulriT8TaDDO1MwLOaQ7PLIRTydZuZkDnr7MfUziH9xj9TrwEOxXbxdRyev59GKnYpCdieiQNcb51ZFg8E4IcFw0znsaFZVE7TmbKmc_QCNZX6QMysGJerfE04hE4bywhsTWblHQaI_6-mBSsb7zrpzUh7IYFiPBXrMtgYrsce7QoL9Yr_VtJI1UNc431csamQpNtJvQ5_m45z4DqRgpPYgGD24-0-p018hs6K5sp6FhggCjA0Ggjjol8CJK2euM5Stmx-I_Hd6qXsnE9lnobLI6FLwsXqAF0VlJZG7YfrIAq_JaKpR7h11iqSoyxPOV6-UNoh5uXe7R13biIZhv2kSHC87BwPwCClmjBnO5gWCKaegV-w5j_ZquDUGJiXNz8NcHtSBWJcGI1JIxIbBJs5oEatxj98GmjsYfiAUznhOqksjjzdSbwUteuHbgp2KOP-syNWnjbR-4l11hesQZrv60MlyBVTsWaor4zeDztY1j6WSBo84CfYqokYj23Csm0An7OL9tRk06DLowH-pjfWFuxUfwSj7e7hdejS-yao8TyZrGD4OwZYMw4guAWoUPP98NnW68fuQyehmckM4CRg0X8=w1299-h975-no

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o żadnej sprawie nie słyszałem. Sam zresztą napisałeś, że to tylko przypuszczenie.

Mnie się wierzyć w to nie chce, bo raz, że jest mnóstwo zadowolonych użytkowników, a skargi na Philipsa bardziej tyczą się rzeczy, które ludzie widzą w TV zaraz po wyjęciu go z opakowania. A dwa jednak produkcja ma miejsce u nas w kraju - dla mnie jest to mały plusik do wiarygodności na rzecz tej marki.

Ten model ma swój wątek na forum i to jest najwiarygodniejsze źródło informacji:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...