Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Alien Day – wspominamy serię Obcy

26 kwietnia, dlaczego to właśnie dzisiaj obchodzimy Alien Day (Dzień Obcego)? Bardziej zainwestowani w tę serię widzowie będą mogli skojarzyć, że data ta wzięła się z połączenia cyfr/liczb stanowiących numerację planety LV-426, gdzie 39 lat temu (dla nas) zaczęło się wszystko. Może warto powspominać z tej okazji serię? Podzielę się z wami anegdotami z mojego życia dotyczącego każdego z filmów.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
\"Prometeusz\" był beznadziejny. Ciężko się domyślić, że ma coś wspólnego z Obcym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja kolejność to: 1. Obcy 2. Obcy: Decydujące starcie. 3. Obcy: Przebudzenie (super film) 4. Obcy 3 długo nic Porażka pod tytułem: \"Prometeusz\" Tak byłem zdegustowany Prometeuszem, że nawet nie pofatygowałem się, żeby zobaczyć ostatnią część. Ogólnie kino zaczyna być jedną wielką kichą. Dwadzieścia lat temu skończyły się ostatnie fajne filmy. Potem aktorzy oduczyli się grać, a reżyserzy kręcić filmy. Do kręcenia kiszek w stylu Avengers nie potrzeba wielkiego polotu. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek pojawi się jeszcze film typu \"Seven\". Podsumowując najgłupsze filmy z lat 70tych są lepiej zagrane, niż dzisiejsze \"megabzudry\".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako duży fan kina akcji i osoba, która niezbyt lubi klimaty horroru najwyżej stawiam Aliens (2-jka). Idealne proporcje pomiędzy akcją i budową klimatu. Klasyczne już wypowiedzi i mocno zarysowane postacie dodatkowo punktowały przy ocenie końcowej. Dla mnie kolejność jest następująca (od najlepszego filmu):

  • Obcy 2
  • Obcy 3
  • Obcy 4
  • Obcy kontra Predator
  • Obcy 1
  • Obcy 5
  • Prometeusz
  • Obcy kontra Predator 2

Absolutnie nie znoszę filmów w reżyserii Ridleya Scotta. Mdli mnie od tych jego dywagacji nad tematem boga i stworzenia świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem gdzie znalazles Boga, ale IMHO R.S. jest dobrym opowiadaczem historii.

Fakt, ze ostatnimi czasy jedyna Jego jedyna oryginalna kreacja, to scena lekcji nauki gry na flecie, dawanej androidowi, przez innego androida, ale wszystko kiedys sie konczy. Spielberg tez kiedys robil dobre filmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marsjanin, Królestwo Niebieskie, Helikopter w Ogniu. Te filmy w jego reżyserii lubię. Reszta to przegadane kaszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmami jest tak samo jak z muzyką.Im starsze tym lepsze.Wszyscy +40 maja w sercu pierwsze Alieny,Predatory,Terminatory,można je oglądać wiele razy a i tak na tym nie koniec.Dzisiejsze filmy,muzykę zapomina się po pół roku,a na powtórke mało kto ma ochotę-czas?Zastanawiam się czy w tych czasach powstanie jakiś nowy bohater lub anty-wszystko to lata 80 lub wcześniej,np.Batman,Superman itp.,itp

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to tylko złudzenie :) 
mnie Cassablanca nie porywa, orkiestry dęte z lat 60 też nie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obcy

2. Obcy Decydujące starcie

3. Prometeusz

4. Obcy 3

5. Obcy 4

....

....

Obcy Przymierze - totalne dno

Natomiast jak dla mnie Prometeusz był fajnym pomysłem. Wiem, że wiele osób go bardzo krytykuje ale dla mnie był ok.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...