Skocz do zawartości
Barnaba

Kabel HDMI do 4K UHD 18Gb/s (Dolby Vision)

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się ciekawym doświadczeniem dotyczącym kabli HDMI.

Ostatnio obserwuję dużo wpisów typu: "jaki kabelek do mojego nowego tv". Najczęściej poszukiwane są kable typu "2.0".

Mimo, że takiego typu przewodu nie ma (jest takie złącze HDMI), to jest poszukiwany i, co najdziwniejsze, oferowany przez sprzedawców!

Ale do rzeczy..

Nabyłem ostatnio taki kabelek (a nawet dwa): stosunkowo drogi, gruby, sztywny, "kosmiczny" wygląd, jeszcze lepsze parametry "na papierze" no i oczywiście "2.0"  i "18 Gb/s"!

Podłączam go do do źródła z wymagającym sygnałem: 4K UDH 60fps HDR i co? Trzaski, zrywanie obrazu. Kabel zdecydowanie nie radzi sobie z transmisją.

Drugi przewód tej firmy, teoretycznie ciut lepszy i ..to samo. Oba o długości 1,5 metra, więc bez szaleństwa.

Najlepsze jest to, że przy okazji przetestowałem swoje stare, niektóre już mocno przykurzone kable hdmi, które posiadam od startu telewizji "N", a więc od 2006 roku. Okazuje się że absolutnie wszystkie działają na pełnym paśmie 18 Gb/s! :D To kable o oznaczeniu HS (High Speed), czyli jak to niektórzy nazywają "1.3" lub "1.4" (zależy skąd wieje).

Wniosek? Kupujcie niedrogie kabelki! W 99% sytuacji wystarczą wam do najbardziej wypasionych telewizorów.

Oczywiście, gdy potrzebujemy długości np. do projektorów, to zupełnie inna para kaloszy i inne produkty.

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Nabyłem ostatnio taki kabelek (a nawet dwa): stosunkowo drogi, gruby, sztywny, "kosmiczny" wygląd, jeszcze lepsze parametry "na papierze" no i oczywiście "2.0"  i "18 Gb/s"!

Podłączam go do do źródła z wymagającym sygnałem: 4K UDH 60fps HDR i co? Trzaski, zrywanie obrazu. Kabel zdecydowanie nie radzi sobie z transmisją.

Podaj proszę markę i model tych kabli. Będzie wiadomo czego unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mokebe napisał:

Podaj proszę markę i model tych kabli. Będzie wiadomo czego unikać.

KABEL HDMI 2.0 CX-HL600 UHD 4K 3D

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...