Skocz do zawartości
Patryk Stawicki

Telewizor do salonu 65"

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20-25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost. Kąty nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na jakieś 90% wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony telewizora. Strona południowa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? W sypialni Sony w805c 55"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Screen mirror, żebym mógł po wifi przesłać obraz z pc, android mam i nie narzekam. 

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix, nie oglądam nic poniżej fullhd itp więc dobra jakość nagrań.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Internet po kablu
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? No jak to w salonie. Gdy będę w domu.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko do oglądania seriali typu cda
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Mam stare ps,  ale mało gram
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Gdy się zawieszają lub długo myślą
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Brak
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Myślę o 4 500 zł ale pewnie mnie uświadomicie

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej tak

 

myślałem coś o philipsie bo ma ambilight. Korzystam z androida i nie narzekam, korzystam z karty CI w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie rzeczy są ze sobą sprzeczne:

18 godzin temu, Patryk Stawicki napisał:

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Gdy się zawieszają lub długo myślą

 

18 godzin temu, Patryk Stawicki napisał:

myślałem coś o philipsie bo ma ambilight

Android w Philipsach jest dużo gorszy od Androida w Sony. Sony mimo tego, że również na początku mieli ogromne problemy z okiełznaniem Androida wyszli na prostą, bo podeszli do tematu solidnie i sukcesywnie te błędy naprawiają. Philips błędy ma w czterech literach. Poczytaj na forum wątki dotyczące Philipsa, np ich topowego modelu z tamtego roku, będziesz miał obraz na to jakie mają podejście do swoich klientów:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę posmutniałem, myślałem że już jest lepiej. Jak kupowałem mojego sonego to wtedy philipsa też odradzaliście...

 

a philips bez androida? Czy to wtedy już nie ma sensu? 

Albo jaki system z innych marek do polecenia?

https://www.x-kom.pl/p/308465-telewizor-56-i-wiekszy-samsung-ue65ku6100.html

czy jednak szukać coś od sony?

 

sorry za formatowanie tekstu, ale telefon mi jakoś dziwnie edytor tekstu wyświetla i mam nadzieje , że u Was to jakoś normalnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu narażać się, ale 55 model 8602 jest dostępny w pewnym miejscu za 5 tys bez złotówki. Jeśli ogarniasz w miarę rynek to wiesz o kogo chodzi. W przypadku niechęci do przekroczenia jakiejś kwoty - może warto poczekać na nowe modele Philipsa i ogarnięcie co będzie ciekawego na rok 2018.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 55" nie chcę schodzić. W sypialni mam 50" Sony W805C i telewizor wisi w nogach czyli 2m od głowy.

W obecnej chwili w dalszym ciągu rozważam:

Sony KD-68XE8505

Philips 65PUS7101/12

Philips 65PUS7502/12

 

ewentualnie rozmyślam czy nie kupić Android Box lub apple tv, ale na obecną chwilę czytam jak to się sprawuje oraz będę posiadał kolejny pilot i to tu właśnie jest największy minus.

Chodzi mi o to, że mam sporo materiałów w UHD, różne formaty dźwięku audio, a nie chcę wypłacić 4000-5000zł na telewizor bez androida, żeby nie być w stanie tego otworzyć.

Wyczytałem jak do tej pory, że android Box ma spore problemy z odtworzeniem czegokolwiek powyżej stereo. Z faktu pracy średnio mam czas by czytać. 

Edytowane przez SzakalRbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co rozważać Android Box, jak wybierasz tylko spośród TV z Androidem.

Z Twoich typów zdecydowanie ostatnia pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, FrankyGoes napisał:

No właśnie, po co rozważać Android Box, jak wybierasz tylko spośród TV z Androidem.

Z Twoich typów zdecydowanie ostatnia pozycja.

Czyli philips nad sony mimo, że Philipsa wcześniej odradzali?

Cena 6000zł jest ok, czy powinienem szukać taniej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa polecają tylko Ci którzy go nie mieli/nie mają albo mają w tym jakiś interes żeby go polecać. Serio, trzymaj się od tej firmy z daleka. Ja bym Philipsa nie kupił drugi raz nawet jakby go dawali za pół darmo. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj ten telewizor po prostu, jeśli masz taką możliwość. Android TV to sam wiesz, że można wybierać spośród dwóch marek, jeśli nie bierzesz pod uwagę zakupu dodatkowego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten telewizor i jest ok oprócz tego ze strasznie widać kurz na matrycy. Śląsk te sprawy

ale ja dostaje sztukę z kartonu ale mimo to i tak są podobno nie szczelne. Z tym że nie widzę środka uniwersalnego 

 

A jest sens bawić się w takie urządzenia? Jeśli tak to mogę rozważyć taką opcje.

Zastanawiałem się nawet nad Apple TV. Ale właśnie nikt ze znajomych tego nie ma, a nie wiem czy to odtworzy wszystkie pliki. Oraz jak wyglada przesłanie dźwięku 5.1; atmos itp do amplitunera

Edytowane przez SzakalRbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak natomiast to jest salon. Mam duże okna i stwierdziłem, że czerń w dzień dużo nie zmieni. I w dalszym ciągu cena jednak dużo robi. 3800zl za nówkę 65" to sorry ale idę za głosem rozsądku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

 

Podlacze sie do tematu bo rowniez zastanawiam sie nad 65 ktora mialaby zastapic Samsung 3 letniego 55 cali, ktory kosztowal z 3000zl.  Rozrzut cenowy jest spory, lubie rozsadnie wydawac pieniadze, dobry stosunek jakosci do ceny ale mam byc zadowolony z obrazu aby nie stwierdzic, ze 55 lepiej przekazywala obraz. 

Jest sens interesowac sie TV za 4000, albo ile trzeba wydac zeby bylo ok, nie planuje raczej kupowac qled czy oled za gruba kase.  Dzis w euro ogladalem samsunga MU 7042 i bardzo sie spodobal choc cena powyzej 6 tys.  Mozecie cos doradzic nad czym sie skupic i jaki pułap cenowy przyjac ? TV ma byc plaski i bedzie ogladany z odleglosci jakie 3-3,5m na wprost.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu7 to dobry wybór. Model przyszłościowy, który obsługuje szeroką paletę barw czy HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej draże temat w saturnie daja kase na karte podarunkowa za kazde 1000zl wydane 100zl. Jest np MU8002T za 5999 (500 na karte z tego wiec 5499). Warte zachodu czy da sie wziac cos tanszego rownie dobrego albo cos lepszego w podobnej cenie (qleda :) ) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...