Skocz do zawartości
MINIAK

Sport i granie w 49-55" i przedziale 3-4k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? W części długiego (na kształt prostokąta) pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Powierzchnia samego pokoju bez aneksu to około 13 m2 (5x2.6)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 2m, w porywach 2.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zwykle 2, w porywach do 4-6 (podczas meczu)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?  Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na obrotowym uchwycie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony, ale rolety są.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Pewnie Android TV (do wykorzystania głównie YouTube oraz UPC Horizon)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Konsola (Xbox 360, w niedługiej przyszłości Nintendo Switch i PS4), UPC
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W zależności od dnia tygodnia od 2 do 10
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa, choć nie robi mi to różnicy
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy
13.Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie pewnie tak
14.
Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Od 50% wzwyż

15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

16.Preferencje co do wielkości ?  49-55 cali
17.Preferencje co do marki ? Brak
18.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 3k PLN

19. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?Zależy od kwoty zakupu, ale na pewno. Jak nie zaraz po zakupie, to po pewnym czasie.
 

Poszukuję telewizora, który będzie służył głównie do oglądania sportu (wiadomo nadchodzą Mś, ale nie tylko ;)) oraz grania na konsoli, sporadycznie podłączany laptop/PC. Planuję wydać w okoliach 3k PLN, ale z tego co widziałem to nie wiem czy uda się znaleźc coś jednocześnie do sportu i gier w tej cenie ;)

Z researchu dotychaczasowego jest Philips 55PUS6561. W markecie zrobił OK wrażenie, w modelu sklepowym nie rzucał się jakoś mocno clouding, na pewno jednak odwiedzę jeszcze kilka różnych marketów przed zakupem. Dużo czytałem o późniejszych problemach z zabrudzeniami matryc oraz problemami z reklamacjami.

W podanej kwocie nie udało mi się znaleźc innego telewizora, stosownego do tych wymagań. Jeżeli zdecydowałbym się na kwotę bliżej 4k, to Samsung 55MU7002 nie ma Androida, a cenie Sobie możliwość korzystania z Horizona zamiast normalnej TV. Przy zwiększonym przedziale są jeszcze jakieś ekrany spełniające te wymagania czy jestem zmuszony zaryzykować Philipsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55MU7052 czy TCL 55X9006 za 3999 PLN? Jakieś propozycje dotyczące sportowych nagrań do sprawdzenia na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips - tylko weź sprawdzona własnoręcznie sztukę. Czyli najlepiej nie przez internet. Jak już przez internet masz oczywiście prawo do zwrotu w razie problemów z cloudingiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej chodzę po sklepach i szukam czegoś. Wczoraj w EURO widziałem 55XE9005, który rozdmuchuje budżet bardzo mocno (ale przy ratach może bym się zdecydował). Kolory, czerń to było bardzo OK, kwestia innego podświetlenia myślę. Jednak miałem wrażenie, że płynność nie do końca jest taka jak chociażby w MU7000.

Czy ktoś jest w stanie mi potwierdzić jak to przy dłuższym użytkowaniu wygląda? Muszę nagrać na USB jakieś bardzo dynamiczne ujęcia z piłki czy NBA aby móc się temu przyjrzeć.

Rozumiem, że w Philipsie głównym problemem poza brudzącą się matrycą jest clouding?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MINIAK napisał:

Rozumiem, że w Philipsie głównym problemem poza brudzącą się matrycą jest clouding?

W Philipsie największym problemem jest zabugowany i zawieszający się soft, który potrafi sparaliżować pracę całego TV (nawet jak będziesz korzystał z zewnętrznych źródeł przez HDMI to jesteś narażony na błędy). No i drugim największym problemem Philipsa jest to że z tymi błędami zostajesz sam, bo producent się nie kwapi żeby je naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

W Philipsie największym problemem jest zabugowany i zawieszający się soft, który potrafi sparaliżować pracę całego TV (nawet jak będziesz korzystał z zewnętrznych źródeł przez HDMI to jesteś narażony na błędy). No i drugim największym problemem Philipsa jest to że z tymi błędami zostajesz sam, bo producent się nie kwapi żeby je naprawić.

SMOGu w Krakowie faktycznie nie brakuje :) W takim razie czy do oglądania sportu i grania warto dokładać do EX9005 czy skupić się na serii MU7000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz zamiar dołożyć sporo, to czemu nie iść na całość i nie kupić oleda? :)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, efel napisał:

Jak już masz zamiar dołożyć sporo, to czemu nie iść na całość i nie kupić oleda? :)

Pewne wady potrafię zaakceptować, pewnych nie, ale głos wewnętrzny na więcej mi nie pozwoli :D Widzę, że tego Samsunga da się wyrwać w granicach 3.8-4k PLN, czyli jako tako w założeniach a niestety w jednym sklepie nie udało mi się obejrzeć obu wspomnianych modeli. Uważam też, że dołożenie 1k PLN w uzasadnionym przypadku jest akceptowalne, a zależy mi przede wszystkim na płynności, żeby nie oglądać kopnięć czy rzutów kometami:P, kolejny jest input lag (ten w obu przypadkach nie daje się odczuć). Do kolorów czy czerni da się z czasem przywyknąć.

Philips był pierwszym wyborem, bo jak wiadomo mieści się w dolnej granicy budżetu^_^. Ale im dłużej o nim czytam, tym widzę że ciężko trafić dobry egzemplarz, z którym w kolejnych miesiącach-latach nie trzeba się użerać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie można spróbować w jakimś sklepie przetestować Philipsa, którym jesteś zainteresowany. Ja oczywiście też czasami spotykam się ze zwiechami, ale nie jest wg. mnie to tak tragiczne jak niektórzy opisują. No każdy ma swoją miarę cierpliwości. Najważniejsze byś sam był zadowolony. Odnośnie cloudingu to już napisałem swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości, byłem oglądać te Soniaki 55' XE9005, XE9305 i XF9005. Ten ostatni jeżeli chodzi o płynność naprawdę rewelacja. Z ciekawości, w tej cenie jakie OLEDy mógłbym obejrzeć. Chciałbym zobaczyć czy OLED będzie miał to na czym mi najbardziej zależy :)

Edytowane przez MINIAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniacze XE9305 i XF9005 mają ten sam procesor, więc płynność powinny mieć taką samą. Jeżeli tak nie było to znak że kierownik sklepu polecił pracownikom żeby specjalnie ustawili nowszego soniacza żeby pokazywał przewagę. Za tą cenę z oledów dostaniesz LG B7. B7mka w odróżnieniu od nich nie ma BFI, więc jeżeli na tym Ci zależy to ruch będzie prezentowała gorzej od tych dwóch Soniaczy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to kwestia X-Motion Clarity, bo w tej kwestii naprawdę dało się dostrzec róznice w ostrości poruszających się zawodników czy piłki. Nie była może ona jakaś kolosalna, ale gdy XE93 na bardzo szybkim obrazie nieco się rozmywał, XF90 dalej był ostry. Ale dzięki za zwrócenie uwagi, na głębiej przyjrze się ustawieniom, bo zmieniałem tylko Tryb obrazu. Teraz nawet znalazłem http://www.tvtest.pl/co-kupic-sony-55xf9005-czy-55xe9305/ , który by potwierdzał moje przypuszczenia.

Dzięki za OLEDa, sprawdzę go przy najbliższej okazji. Dobrze, że do MŚ jeszcze trochę czasu to mogę szukać :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie doszło do przeprowadzki i urlopu,co nieco przesunęło ostateczny wybór ale odległość do TV została ta sama :) 

 

OLED naprawdę ma super obraz i gdyby nie to ile oglądam sportu (również tego statycznego jak np. snooker), gram w sportowe gry na konsoli to wybrał bym LG 55B7 albo Philips POS9002, ale chyba jednak zdecyduje się na Sony 55XF9005. Obraz jest naprawdę wyjątkowo płynny. Najpłynniejszy jaki widziałem Jutro ostateczny sprawdzian w Euro RTV,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za XF wychodzi 5600zl przy wzieciu na raty, czy gdzies dorwales go taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF9005. To jest telewizor do oglądania sportu i to każdego. Żużel, koszykówka, siatkówka itp. Co puściłem było widać każdy detal. OLED szczegółami obrazu oczywiśćie był lepszy, ale dynamiką nie nadrabiał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...