Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED 973 TEST najwyższy model 2018 Ultra HD z Android TV i Ambilight

Rekomendowane odpowiedzi

Philips OLED 973 TEST najwyższy model 2018 Ultra HD z Android TV i Ambilight

Najwyższym, flagowym modelem telewizora, w ofercie Philips'a, jest w tym roku OLED 973. Przynajmniej na ten moment! Zapowiadaliśmy go podczas targów IFA 2017. Zamyka on stawkę trzech telewizorów, wykonanych w technologii organicznej, z których dwa mieliśmy już okazję przetestować. Chodzi tu oczywiście o 55 calowy POS9002, oraz 65 calowy OLED 873. Jak się okazuje, "973" jest bliskim krewnym niższego modelu z ósemką z przodu. Tak jak tamten model, wykorzystuje on 65" matrycę WRGB OLED, oraz procesor obrazu P5. Czy między ekranami będą więc jakieś różnice w zakresie oferowanego obrazu? Niech test rozstrzygnie!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
\"Sumarycznie wyniki są nieco wyższe niż w modelu 55″.\" Nieco, czyli 10-30 nitów, czy bardziej 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tego modelu od ok 2 m-cy i niestety wymaga on niezwłocznej akutalizacji softu (oby pomogło), na tą chwile jest naprawde źle. System po prostu muli, bardzo często po wciśnięciu jakiegoś przycisku na pilocie mija 3 -4 czasem więcej, sekund zanim system zareaguje. Jeżeli dodamy to tego kiepskiego pilota (przy top modelu taki cost saving to jest po prostu nieporozumienie, jak można było użyć takich kiepskich materiałów) to na porządku dziennym są rozważania "czy system się zbiera, czy może nie trafiłem w IR", jest to bardzo irytujące zjawisko. Podobnie jest z różdżką, czasem minie dobre 5sekund od momentu wciśnięcia mikrofonu do momentu reakcji tv, a czasem nic się nie dzieje.... do tego naprawde dużo "nagłych wyjść z aplikacji", np., oglądamy netflix, chcę zwiększyć głośność... i ciach jestem na ekranie z aplikacjami... oglądam youtube, przewijam film... i ekran z aplikacjami... jeżeli już o youtube, tak odwtwarza 2k@60fps, ale dropi klatki bardzo, ba, dropi klatki nawet przy 1080@30, do tego są "mikro przycięcia", obraz po prostu przycina, nawet poniżej 1080p, czy to wina androida czy youtube kwestia otwarta.... ale, jak już działa, to obraz jest piękny (przesiadka z pus8901 lcd, więc nie mam porównania do innych oled), materiały 4k z hdr z netflixa ogląda się bardzo przyjemnie, dźwięk jak na "głośniki z tv" dobry. Philips musi się spiąć i zrobić normalny soft, tak aby dało się normalnie używać tego tv, oby nie skupili się głównie na dodaniu asystenta a na usunięciu błędów utrudniających codzienne używanie.

Edytowane przez szulolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szulolo napisał:

Używam tego modelu od ok 2 m-cy i niestety wymaga on niezwłocznej akutalizacji softu (oby pomogło), na tą chwile jest naprawde źle. 

Philips jest znany z tego, że robi bardzo słaby soft. Soft powstaje w Chinach i rzadko kiedy uda im się wypuścić soft lepszy od poprzedniego. To działa tak, że z każdym nowym softem naprawiają 2 błędy krytyczne, a wprowadzają 4 nowe błędy mniej krytyczne, które uprzykrzają życie. Jeżeli czekasz na nowy soft, który znacząco poprawi działanie tego TV, to obawiam się niestety, że się nie doczekasz. Poczytaj temat o modelu POS9002, gdzie masz opinie innych użytkowników o sofcie Philipsa i podejściu tego producenta do błędów (w swoim topowym modelu):

Myślisz, że przez rok coś się zmieniło w tej kwestii? Niestety nic. Dopóki tam pracują bieda-programiści opłacani miską ryżu, nie liczyłbym na cokolwiek.

Ja na Twoim miejscu reklamowałbym ten TV, albo sprzedał go jak najszybciej, póki jeszcze trzyma cenę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel

używam pus6502 od ok 2lat oraz używałem pus8901 też ok 1,5 -2 lata i, mimo ,że nie jestem entuzjastą softu philipsa, to muszę stwiedzić, że w miare kolejnych softów było/jest coraz lepiej. Fakt zdarzały się wtopy i pewne wersje pomijałem, a raz nawet musiałem robić downgrade, ale nadzieja jednak jest:-) Pewien niesmak budzi fakt, że produkt w takiej formie został wypuszczony na rynek, szczególnie biorąc pod uwage jego cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szulolo

Miałeś wcześniej dwa TV Philipsa, wiedziałeś jaka kupa jest z softem i mimo to kupiłeś od nich coś jeszcze? W dodatku najdroższy model. Podziwiam za optymizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, efel napisał:

Philips jest znany z tego, że robi bardzo słaby soft. Soft powstaje w Chinach i rzadko kiedy uda im się wypuścić soft lepszy od poprzedniego. 

Ja się dziwię, że nikt w Philipsie jeszcze nie wpadł na pomysł, żeby puścić prasówkę dementującą takie informacje (bo tak nie jest), i prostować takie bzdury. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, efel said:

@szulolo

Miałeś wcześniej dwa TV Philipsa, wiedziałeś jaka kupa jest z softem i mimo to kupiłeś od nich coś jeszcze? W dodatku najdroższy model. Podziwiam za optymizm. 

mam to szczęście, że mam możliwość brania udziału w home testach Philipsa, w innym przypadku faktycznie bym się dłużej zastanowił, a tak poziom tolerancji mam wyższy. Poza tym ostatecznie z 6502 czy 8901 jestem/byłem zadowolony, nawet pomimo złych początków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JarekWML napisał:

Ja się dziwię, że nikt w Philipsie jeszcze nie wpadł na pomysł, żeby puścić prasówkę dementującą takie informacje (bo tak nie jest), i prostować takie bzdury. :lol:

W Chinach to faktycznie nie. Soft jest pisany w Holandii i w Indiach.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martwi mnie to, że w teście nie podajecie jak tv radzi sobie z wyjściem dźwięku na zewnętrzne np kino domowe. Np z netfilxa? Do tej pory nie spotkałem Philipsa który wypuścił by dźwięk inny niż stereo!. Czy w tym modelu zostało to naprawione czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2018 o 07:36, ravka napisał:

Martwi mnie to, że w teście nie podajecie jak tv radzi sobie z wyjściem dźwięku na zewnętrzne np kino domowe. Np z netfilxa? Do tej pory nie spotkałem Philipsa który wypuścił by dźwięk inny niż stereo!. Czy w tym modelu zostało to naprawione czy nie?

Oczywiście że nie naprawione. Z netflixa to podobno działa (ale bywają problemy z synchronizacją obraz-dźwiek). Z innych aplikacji jest totalna loteria. 

Przy okazji: to już naprawdę skandal. Philips zamknął swoje oficjalne swoje forum dostępne kiedyś tu:

http://supportforum.philips.com/

Teraz przekierowanie zrobili na jakąś ogólną stronę supportu. Pewnie zamknęli bo sporo użytkowników narzekało tam właśnie na owe problemy z dźwiękiem i inne przypadłości tych telewizorów. Doszli do wniosku że jeżeli ukryją problemy przed ludźmi to one się pewnie same rozwiążą :). Genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy jest w stanie ktoś opisać wrażenia z gry na PS4 PRO bądź XONE X z technologią amblight?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/9/2018 at 10:46 AM, doktopus said:

Witam. Czy jest w stanie ktoś opisać wrażenia z gry na PS4 PRO bądź XONE X z technologią amblight?

witam

osobiście grając na prosiaku wyłączam, jakoś mi nie pasuje, chociaż "miga" pewnie tak jak w innym philipsie (lcd) na którym gram na pc. szczególnie grając w nocy jakoś mi ablilight do oleda nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromną wadą tego modelu (przynajmniej dla mnie) jest brak możliwości całkowitego schowania soundbara za TV, tak by podczas zawieszenia na ścianie ten był niewidoczny.

Nie każdy z niego korzysta... w 8601 pomyśleli o tym fakcie (głośniczki na magnes), zaś w 973 niestety zapomnieli o tych, którzy dźwięk będą puszczać przez amplituner... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2018 o 09:10, efel napisał:

Oczywiście że nie naprawione. Z netflixa to podobno działa (ale bywają problemy z synchronizacją obraz-dźwiek). Z innych aplikacji jest totalna loteria. 

 

Tzn. że na Philipsie nie puszczę dźwięku pass-through na zewnętrzny amplituner Dolby*/DTS*  (bo coś innego piszą na forum hdtv.com.pl), a stoję przed wyborem/wymianą TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Robik99 napisał:

Tzn. że na Philipsie nie puszczę dźwięku pass-through na zewnętrzny amplituner Dolby*/DTS*  (bo coś innego piszą na forum hdtv.com.pl), a stoję przed wyborem/wymianą TV?

Zależy z jakiej aplikacji. Pewnie jak każdy masz proste wymagania. Chcesz sobie np obejrzeć film dobrej jakości np 4K z HDRem z napisami i dźwiękiem DTS z podłączonego dysku usb. Nie chcesz żeby film ciął, masz napisy w zewnętrznym pliku .srt pobranym np z napiprojekt. Obstawiam że na Philipsie te wymagania to zbyt wiele. Na jednej aplikacji film będzie odtwarzany płynnie z napisami, ale tylko w stereo. Na innej aplikacji będzie DTS ale napisy będą bez polskich znaczków, na trzeciej aplikacji wszystko będzie, ale film będzie ciął niemiłosiernie. 

Oczywiście piszę to jako były właściciel Philipsa i obserwator forum, tak nie musi być, bo może jakimś cudem w którejś aktualizacji Androida wszystko się naprawiło i np Kodi zaczął odtwarzać płynnie filmy 4K z HDRem i w dodatku pojawiła się w nim obsługa passthrough DTS. Na to pytanie odpowiedzą Ci tylko ogarnięci właściciele tego telewizora którzy w dodatku są prawdomówni (nie są sprzedawcami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.05.2018 o 10:46, doktopus napisał:

Witam. Czy jest w stanie ktoś opisać wrażenia z gry na PS4 PRO bądź XONE X z technologią amblight?

Akurat jako heavy gamer, nie wyobrażam sobie grania na tv bez ambilighta. Dokupiłem też mostek i tym samym gram w trybie gra Ambilight + Hue. Myślę że jedno słowo: imersja. Wczucie w grę , kiedy pokój świeci się w  w kolory z gry (np ognisko z Red Dead Redemption 2 coby zobrazować klimat) , jest nieziemskie.Może Ci to po prostu zobrazuję fotką. 

IMG_0994.jpg

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 12.12.2018 o 09:12, efel napisał:

Zależy z jakiej aplikacji. Pewnie jak każdy masz proste wymagania. Chcesz sobie np obejrzeć film dobrej jakości np 4K z HDRem z napisami i dźwiękiem DTS z podłączonego dysku usb. Nie chcesz żeby film ciął, masz napisy w zewnętrznym pliku .srt pobranym np z napiprojekt. Obstawiam że na Philipsie te wymagania to zbyt wiele. Na jednej aplikacji film będzie odtwarzany płynnie z napisami, ale tylko w stereo. Na innej aplikacji będzie DTS ale napisy będą bez polskich znaczków, na trzeciej aplikacji wszystko będzie, ale film będzie ciął niemiłosiernie. 

Oczywiście piszę to jako były właściciel Philipsa i obserwator forum, tak nie musi być, bo może jakimś cudem w którejś aktualizacji Androida wszystko się naprawiło i np Kodi zaczął odtwarzać płynnie filmy 4K z HDRem i w dodatku pojawiła się w nim obsługa passthrough DTS. Na to pytanie odpowiedzą Ci tylko ogarnięci właściciele tego telewizora którzy w dodatku są prawdomówni (nie są sprzedawcami).

Efel już nie demonizuj, proszę Cię. Używam na Philipise HBOGO (apka mobilna z androida phoneów), amazon prime video, Netflixa i czasem coś na youtube. Wszystko leci po hdmi arc do zewnętrznego ampli i jest DD5.1 / DTS. Tak samo konsole PS4 i XOX.  Oczywiście jak interesują Cię treści mniej legalne i KODI z dyskami, usb to tego nikt Ci nie zagwarantuje. Zresztą kto dzisiaj ma czas na konsumpcję contentu z niewiadomych źródeł, przy tak dużej nierealnej do przerobienia ilości treści z legalnych serwisów streamingowcyh? Bo jak dodasz do tego jeszcze gry, komiksy, książki to czasu ni cholery nie ma na nic. Reasumując: tak działa 5.1 pass-through.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2018 o 11:33, reespl napisał:

Akurat jako heavy gamer, nie wyobrażam sobie grania na tv bez ambilighta. Dokupiłem też mostek i tym samym gram w trybie gra Ambilight + Hue. Myślę że jedno słowo: imersja. Wczucie w grę , kiedy pokój świeci się w  w kolory z gry (np ognisko z Red Dead Redemption 2 coby zobrazować klimat) , jest nieziemskie.Może Ci to po prostu zobrazuję fotką. 

IMG_0994.jpg

Ale zajebiście to wygląda ; p I to jest właśnie ten unikalny punkt Philipsa dla którego można zgłupieć podczas wyboru tv ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gmeru napisał:

Ale za[beeep]iście to wygląda ; p I to jest właśnie ten unikalny punkt Philipsa dla którego można zgłupieć podczas wyboru tv ; p

Dzięki man. No właśnie dlatego większość moich znajomych kupuje teraz Philipsy z Ambio z serii 2018 bo jak zobaczyli "światełka" w akcji to stwierdzili że bez tego nie da się juz grać :) Ale tak naprawdę gdyby nie ambilight, hue to bym pewnie kupił Panasonica albo LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, reespl napisał:

Efel już nie demonizuj, proszę Cię

Nie demonizuję, kolega pytał bo stał przed zakupem więc mu odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że to zależy od aplikacji czy zadziała mu passthrough DTSa. Być może on akurat się złapie w scenariusz użycia w którym passthrough nie działa na Philipsach, kupi, a później wpadnie tu bo go wprowadziliśmy w błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...