Skocz do zawartości
zab9k

65" Sony ZD9 vs LG B7V

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? nie zdecydowałem
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE58h5203
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Świetny obraz, niski imput lag
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD i SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola, Streaming(Netflix i inne platformy), PC, KODI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Zdecydowanie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Większy niż obecny :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej nie-bajer
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10 000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem czy od razu :)


Panowie,

 

śledzę forum już od dłuższego czasu, przyglądam się rynkowi. Na początku zastanawiałem się PUS8102, później nad Sony xe93 a B7 od LG i w momencie kiedy już w zasadzie miałem zamawiać LG B7V z ciekawości sprawdziłem cenę ZD9... No i tu zaskoczenie, bo można go dostać w okolicach 10k. W salonie Sony miałem okazje porównać XE93 i A1. Czerń, rzeczywiście genialna, ale nie wiem, czy nie większe wrażenie robił na mnie bijący po oczach HDR. Pytanie do Was, gdybyście mogli mi doradzić, lub sami stali przed podobnym wyborem - LG B7V czy ZD9? :) Filmy 70% / 30% Gry. Ostatnio sporo się mówi na temat ostatniej aktualizacji od LG w trybie Gra i kompromisie pomiędzy jakościa obrazu a płynnością, czy rzeczywiście jest to tak zauważalne?

Dziękuję za Wasze opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG w trybie gry nie obniżyło jakości tylko jasność o połowę. Na pewno cierpi na tym HDR, który zależy od ilości nitów. Podobno w modelu na ten rok będzie to wyeliminowane. Ale też ceny będą wyższe jak to nowość. ZD9 na pewno będzie jaśniejszy i będzie miał lepszą płynność. Trudny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężki wybór. Zakładając, że oglądałbym obraz zawsze idealnie na wprost, wieczorem w odpowiedniej odległości to do filmów HDR wybrałbym raczej ZD9, do filmów SDR lepszym wyborem będzie już jednak OLED B7. Do gier też bym wybrał raczej B7 mimo gorszej jasności w HDR. Dlaczego ? Bo 65" model ZD9 ma wolną matrycę VA i w szybkich grach możesz zobaczyć ghosting. Minusem ZD9 są oczywiście słabe kąty, ale też średnia równomierność panelu w porównaniu do OLEDa B7. Minusem OLEDa - mniejsza jasność, co przydaje się w HDR i potencjalna podatność na wypalenia, choć przy Twoim profilu oglądania o to bym się zupełnie nie bał.

Jest jedna kwestia, którą dopiero teraz zauwazyłem. Z 1,5m zaczniesz łapać na 65" ZD9 kąty i to dość znaczne. Stąd nawet w HDR to jednak OLED zapewni Ci lepszy obraz.

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno obniżono jasność na oledach? Wynik miały coś koło 700 nitów. Teraz ile mają? 400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag. Idzie dostać ZD9 po 10k? W takim razie stawiałbym zdecydowanie na ZD9.

Dnia 31.03.2018 o 08:48, Subman napisał:

Faktycznie ciężki wybór. Zakładając, że oglądałbym obraz zawsze idealnie na wprost, wieczorem w odpowiedniej odległości to do filmów HDR wybrałbym raczej ZD9, do filmów SDR lepszym wyborem będzie już jednak OLED B7. Do gier też bym wybrał raczej B7 mimo gorszej jasności w HDR. Dlaczego ? Bo 65" model ZD9 ma wolną matrycę VA i w szybkich grach możesz zobaczyć ghosting. Minusem ZD9 są oczywiście słabe kąty, ale też średnia równomierność panelu w porównaniu do OLEDa B7. Minusem OLEDa - mniejsza jasność, co przydaje się w HDR i potencjalna podatność na wypalenia, choć przy Twoim profilu oglądania o to bym się zupełnie nie bał.

Jest jedna kwestia, którą dopiero teraz zauwazyłem. Z 1,5m zaczniesz łapać na 65" ZD9 kąty i to dość znaczne. Stąd nawet w HDR to jednak OLED zapewni Ci lepszy obraz.

Pamiętaj Subman, że i w SDR będziesz miał zdecydowanie jaśniejszy obraz. Ghostingu bym się nie bał - na moim xe93 jeszcze go nie uświadczyłem, a gram w sieciowe fpsy, podejrzewam więc, że w ZD9 będzie podobnie. Nawet z 1.5 metra ZD9 zmiażdży b7 w grach HDR, nie mam co do tego wątpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pochwal się kolego gdzie ty znalazłeś ZD9 za 10K? 

Na ale... drogo to chyba używany. W Sony centere 15k bez złotówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ary napisał:

Jak mocno obniżono jasność na oledach? Wynik miały coś koło 700 nitów. Teraz ile mają? 400?

W HDR B7 osiąga ok. 700-800 cd/m2, w SDR - 400 cd/m2.

9 godzin temu, Toma-San napisał:

Pamiętaj Subman, że i w SDR będziesz miał zdecydowanie jaśniejszy obraz. Ghostingu bym się nie bał - na moim xe93 jeszcze go nie uświadczyłem, a gram w sieciowe fpsy, podejrzewam więc, że w ZD9 będzie podobnie. Nawet z 1.5 metra ZD9 zmiażdży b7 w grach HDR, nie mam co do tego wątpliwości. 

Kolega, który założył ten wątek będzie oglądał materiały "zdecydowanie wieczorem", więc jasność w SDR według mnie nie jest tu kluczowa. Telewizory na nocne oglądanie w SDR kalibruje się na 130 cd/m2 i dotyczy to też ZD9. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś chciał oglądać wieczorem materiały SDR na ZD9 na 1000 cd/m2.

Co do ghostingu, to 65" model ZD9 jest znacznie gorszy niż XE93, szczególnie przy białych obiektach na czarnym tle, lub na odwrót (30ms). XE93 osiąga tu przyzwoite 12ms. Większy 75" ZD9 już ma zdecydowanie mniejszy ghosting. Zwraca na to też rtings i zwracali też niektórzy użytkownicy ZD9, którzy nie spodziewali się aż tak dużego ghostingu. Ja na pewno nie sprawiłbym sobie do gier 65" ZD9. Właśnie głównie ze względu na ten ghosting.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 10K to zdecydowanie ZD9. Oglądałem oba w warunkach domowych. Dla treści 4k z HDR zdecydowanie ZD9 jest lepszym wyborem.

Te 10 tys. to nowy czy z tych pseudo sklepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Subman napisał:

W HDR B7 osiąga ok. 700-800 cd/m2, w SDR - 400 cd/m2.

Kolega, który założył ten wątek będzie oglądał materiały "zdecydowanie wieczorem", więc jasność w SDR według mnie nie jest tu kluczowa. Telewizory na nocne oglądanie w SDR kalibruje się na 130 cd/m2 i dotyczy to też ZD9. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś chciał oglądać wieczorem materiały SDR na ZD9 na 1000 cd/m2.

Co do ghostingu, to 65" model ZD9 jest znacznie gorszy niż XE93, szczególnie przy białych obiektach na czarnym tle, lub na odwrót (30ms). XE93 osiąga tu przyzwoite 12ms. Większy 75" ZD9 już ma zdecydowanie mniejszy ghosting. Zwraca na to też rtings i zwracali też niektórzy użytkownicy ZD9, którzy nie spodziewali się aż tak dużego ghostingu. Ja na pewno nie sprawiłbym sobie do gier 65" ZD9. Właśnie głównie ze względu na ten ghosting.

130 cd/m2 to może dobrze wygląda w komorze do deprywacji sensorycznej. Rozumiem, że nie ma co przesadzać z jasnością (sam oglądam na 1/5 jasności ekranu, co i tak daje 200-250 cd/m2), ale nawet w SDRze chciałbym żeby światło latarki wyglądało jak światło latarki, a nie zapalona zapałka. Co do gier:  na wszystkich prezentacjach Sony topowy zestaw do grania składa się z ZD9 i PS4Pro, nie z A1 lub AF8. Wiadomo dlaczego. Rozumiem, że w Ponga lepiej grać na B7 (białe prostokąty na czarnym tle), do wszystkich innych gier lepszy będzie ZD9.

Edytowane przez Toma-San
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, ramzes99 napisał:

Za 10K to zdecydowanie ZD9. Oglądałem oba w warunkach domowych. Dla treści 4k z HDR zdecydowanie ZD9 jest lepszym wyborem.

Te 10 tys. to nowy czy z tych pseudo sklepów?

Ja myśle że za 10k to tylko pseudo sklepy lub używka. Nie znalazłem rozsądnej oferty za mniej niż 14k.

 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zab9k....jeśli kupisz nowy ZD9 do 10k to go kup.

Jeśli nie to kup LG B7V lub dołóż do rzeczywistej ceny ZD9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Toma-San napisał:

Co do gier:  na wszystkich prezentacjach Sony topowy zestaw do grania składa się z ZD9 i PS4Pro, nie z A1 lub AF8. Wiadomo dlaczego. Rozumiem, że w Ponga lepiej grać na B7 (białe prostokąty na czarnym tle), do wszystkich innych gier lepszy będzie ZD9.

Wiesz, wiele lat temu grałem na NECu z matrycą IPS w którym zmierzony czas piksela wynosił 12ms, więc i tak był to w miarę dobry wynik. Przesiadka na gamingowy monitor na matrycy TN i odczułem widoczną poprawę w szybkich grach takich jak CoD czy też Battlefield. To da się wyraźnie wyczuć i powie Ci to każdy bardziej doświadczony gracz. 

Dla porównania motion blurr na takim topowym gamingowym monitorze - Zowie XL2540:zowie-xl2540-motion-blur-large.jpg:

na ZD9 z BFI:

z9d-bfi-large.jpg

na X930E z BFI:

x930e-bfi-large.jpg

i na C8 z BFI:

c8-bfi-large.jpg

Edytowane przez Subman
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Subman napisał:

Wiesz, wiele lat temu grałem na NECu z matrycą IPS w którym zmierzony czas piksela wynosił 12ms, więc i tak był to w miarę dobry wynik. Przesiadka na gamingowy monitor na matrycy TN i odczułem widoczną poprawę w szybkich grach takich jak CoD czy też Battlefield. To da się wyraźnie wyczuć i powie Ci to każdy bardziej doświadczony gracz. 

Ale przecież Subman nie grałeś w logo rtings lub biało-czarnego Ponga, tylko w prawdziwą grę, z prawdziwą, skomplikowaną grafiką gdzie smużenie jest trudne do wychwycenia. Chciałbym ci przypomnieć, że większość konsolowych gier działa w 30 klatkach na sekundę, czyli czas odświeżenie ekranu wynosi 33.3 ms, czyli jest absolutnie niezauważalny nawet na matrycy ZD9. Porównując akurat ZD9 z B7 jesteś na straconej pozycji ze względu na s[beeep]y tryb gry w B7. Dobrze wiesz, że obraz jest ciemny i ma się nijak do spektakularnego HDRa w ZD9. Rozumiem, że można ratować się zmianą trybu wyświetlania na np. filmowy, tyle tylko, że wtedy znacznie wzrasta Input Lag. Porównywanie natomiast ZD9 do badziewnego IPSa naprawdę uważam za spore nadużycie. Podkreślę jeszcze raz: gdyby był fuckup w wyświetlanej grafice na ekranie ZD9, nie byłby on prezentowany w konsolowych pokazach Sony jako topowe osiągnięcie firmy (która ma przecież własne oledy). Co do Coda lub BFa, to zapraszam kiedyś na partyjkę... :) 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Toma-San napisał:

Porównując akurat ZD9 z B7 jesteś na straconej pozycji ze względu na s[beeep]y tryb gry w B7. Dobrze wiesz, że obraz jest ciemny i ma się nijak do spektakularnego HDRa w ZD9. Rozumiem, że można ratować się zmianą trybu wyświetlania na np. filmowy, tyle tylko, że wtedy znacznie wzrasta Input Lag. Porównywanie natomiast ZD9 do badziewnego IPSa naprawdę uważam za spore nadużycie. Podkreślę jeszcze raz: gdyby był fuckup w wyświetlanej grafice na ekranie ZD9, nie byłby on prezentowany w konsolowych pokazach Sony jako topowe osiągnięcie firmy (która ma przecież własne oledy). Co do Coda lub BFa, to zapraszam kiedyś na partyjkę... :) 

Nie wiem jak na konsoli bo jej nie mam, ale na PC gram na 120/144Hz i tam widać było różnicę :) HDR w B7 jest faktycznie zbyt ciemny, więc tu oczywiście minus dla LG, ale ja bym sobie ZD9 do BF1 też nie kupił, nawet gdyby miał 4000 cd/m2 w HDR. Jasność nie jest tu dla mnie najważnieszym wyznacznikiem. Na pewno taki HDR w ZD9 bardzo dobrze sprawdzi się w pewnych tytułach (np. w RPG) i to zrobi na wielu wrażenie, ale 65" ZD9 nie jest dobrym wyborem gdy gra się w FPSy, bo tam liczy się szybkość i niezwykle pomaga niski input lag i niski czas reakcji matrycy na telewizorze.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Nie wiem jak na konsoli bo jej nie mam, ale na PC gram na 120/144Hz i tam widać było różnicę :) HDR w B7 jest faktycznie zbyt ciemny, więc tu oczywiście minus dla LG, ale ja bym sobie ZD9 do BF1 też nie kupił, nawet gdyby miał 4000 cd/m2 w HDR. Jasność nie jest tu dla mnie najważnieszym wyznacznikiem. Na pewno taki HDR w ZD9 bardzo dobrze sprawdzi się w pewnych tytułach (np. w RPG) i to zrobi na wielu wrażenie, ale 65" ZD9 nie jest dobrym wyborem gdy gra się w FPSy, bo tam liczy się szybkość i niezwykle pomaga niski input lag i niski czas reakcji matrycy na telewizorze.

Oj Subman. Możesz mieć nawet 1000Hz, ale twój czas reakcji na bodźce wzrokowe to około 200 ms. :D Sportowcy mają 150... Zobacz przez ile czasu bezczynny jest ten twój zarąbisty monitor. :)  Pamiętaj jednak, że porównujemy ZD9 i B7 w grach HDR, a tam bez wątpienia będzie królował ZD9 z obłędnym HDRem i niewidocznym smużeniem. Obczaj kiedyś nowego God Of War na PS4Pro i jakimś dobrym LEDzie i później pogadamy... :P 

Swoją drogą dziwię się, że męczysz się jeszcze na PC i jakimś nawet niesamowicie szybkim monitorze. Nie wygodniej odpalić grę na konsoli i swoim TV?

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie kupiłem 55c7. Mogę wygodnie porównać go z moją xe93. Oled, mimo, że czerń ma genialną, to przegrywa w każdym aspekcie.

Używam ustawień "technicolor".

Co do jasności, to w HDR widać, że nie domaga. Wszystko wyjątkowo ciemne, chyba, że w ustawieniach muszę pogrzebać.

Subman, prześlij mi jak możesz swoje ustawienia w trybie gra.

Co do sdr, to mam ustawioną jasność na tym samym poziomie. Wyjątek to tryb gra, gdzie jest jak już pisałem ciemniutko jest.

Do filmów w sdr oled świeci aż nadto. Przy pierwszym filmie o mało oczów nie wypaliło.

Ogólnie wrażenia mieszane.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ary napisał:

Subman, prześlij mi jak możesz swoje ustawienia w trybie gra.

Nie gram na swoim OLEDzie. Inni raportowali, że tryb gra w HDR w 7 serii jest faktycznie ciemny. Nie wiem czy LG coś z tym zrobi. Raczej jest to mało prawdopodobne.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle subman i jego mądrości broniące na siłę oleda. Żałosne to się robi pomału. Jak chcesz być bardziej wiarygodny to proponuje nie wypowiadać się w kwestiach w której oled (a jednoczesnie ty czyli kiki tego forum kryjacy się pod Nickiem subman) stoi na straconej pozycji. Bo jeszcze kilka razy się tak skompromitujesz i lg najzwyczajniej przestanie ci płacić.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Ary napisał:

Właśnie sobie kupiłem 55c7. Mogę wygodnie porównać go z moją xe93. Oled, mimo, że czerń ma genialną, to przegrywa w każdym aspekcie.

Używam ustawień "technicolor".

Co do jasności, to w HDR widać, że nie domaga. Wszystko wyjątkowo ciemne, chyba, że w ustawieniach muszę pogrzebać.

Subman, prześlij mi jak możesz swoje ustawienia w trybie gra.

Co do sdr, to mam ustawioną jasność na tym samym poziomie. Wyjątek to tryb gra, gdzie jest jak już pisałem ciemniutko jest.

Do filmów w sdr oled świeci aż nadto. Przy pierwszym filmie o mało oczów nie wypaliło.

Ogólnie wrażenia mieszane.

Dzięki. Potwierdzasz moją opinię, dlatego tak istotne jest, żeby kupować TV pod indywidualne zapotrzebowanie. "Technicolor" używasz też do SDRa? Bo z tym wypaleniem oczu, to mnie zdziwiłeś... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicolor używam i w hdr i w sdr. Bardzo jasny jest.

Tylko wiesz, zależy od mieszkania. Ja mam okna na północ, więc w miare ciemno zawsze jest w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, małe sprostowanie. Jednak trochę ciemny w HDR. Tryb gra jest spartaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.05.2018 o 16:42, Subman napisał:

HDR w B7 jest faktycznie zbyt ciemny, więc tu oczywiście minus dla LG

Subman, widzę że koledzy Ci już wyprali mózg i zaczynasz powtarzać brednie za Samsungiem101 i Toma-Sonym.

Tryb HDR Gra w B7 nie jest ciemny. Ma po prostu inaczej mapowaną gammę niż kilka aktualizacji temu. Telewizor nie stracił nic na jasności i dalej wyciąga w trybie HDR Gra te swoje 700-800 nitów. Wszystko zależy jaki content mu zapodasz. LG twierdzi że w pewnym momencie zmienili mapowanie gammy w trybie HDR Gra. Telewizor ucinał jasne detale ponieważ gry video są masterowane do 10 tys nitów. Efekt dla statystycznego Kowalskiego jest taki, że po właczeniu tego trybu obraz mu 'ciemnieje'. Nie zauważa natomiast że odzyskuje sporo detali w rozbłyskach.

W ogóle cały ten problem powoli przestaje w ogóle być problemem bo producenci gier też poszli po rozum do głowy. Zamiast na sztywno robić grę tak, że jest masterowana do 10 tys nitów masz w grze suwak, którym sam sobie to jesteś w stanie wyregulować na podstawie tego jaki masz TV i co widzisz oczami. Większość nowych gier z HDRem, które wychodzą ma takie zaawansowane ustawienia dla HDR (przykłady: Assasins Creed Origins, GT Sport, Far Cry 5, God of War). Dzięki temu tak sobie ustawisz obraz na oledzie, że będzie on równie jasny co przed aktualizacją 'psującą' tryb HDR Gra i w dodatku będzie miał poprawnie mapowane detale w rozbłyskach. Jasne - jak przełączysz go na inny tryb obrazu, który jest jaśniejszy np HDR Standard to będzie świecił po oczach jeszcze bardziej, ale chyba nie w tym rzecz żeby mieć spawarkę która świeci cały czas po oczach, prawda? Dla ludzi lubiących ciągłe spawanie jest przecież tryb HDR Żywy...   

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel - Toma-Sony... dobre... :D 

Chciałbym zauważyć, że podobną opinię do mojej wyraził kolega @Ary , który ma możliwość bezpośredniego porównania podobnych telewizorów do omawianych.

Wracając do gier. Gry w HDRze renderowane są na 10 bitach (1024 odrębne wartości) i nie maja 10k nitów jasności. Jeśli przesadzisz z podkręceniem jasności, co zapewne zdarzy się przy spartolonym trybie GRA w B7, automatycznie tracisz różnice przy wartościach bliskich maksymalnemu rozświetleniu, co oznacza, że mając np. jasność 950 i sztucznie dodając 150 do tej wartości, nie otrzymasz 1100 tylko 1024 (odcięcie na 10 bitach), co prosto przekłada się na efekt rozlania światła i ucieczkę najjaśniejszych detali.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel

Wiesz, nie musisz to nikogo obrażać :( Jak ktoś przedstawi przekonujące argumenty, to nie będę się upierał przy swoim. Nie mam niestety żadnej konsoli, więc trudno mi to sprawdzić u siebie na OLEDzie. Bazowałem na tym co inni pisali w wątku dot. B7. Natomiast to co napisałeś przekonuje mnie. Ponoć łatwo można też poprawić tę zbyt niską jasność w grach masterowanych do 10 000 cd/m2 przez zmianę kontrastu dynamicznego na "High" co prawie całkowicie rozwiązuje problem mapowania jasności. Z drugiej strony większość gier HDR  jest masterowana też na jasność 1000 cd/m2, gdzie nie ma już problemu na B8 ze zbyt niską jasnością.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...