Skocz do zawartości
Lukkos1207

Podłączenie soundbara 5.1 do amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam TV Sony KD-65XD9305 , odtwarzacz UHD UBP-X800, konsole PS4 oraz soundbar 5.1 HT-RT3.

Ostatnio nabyłem amplituner STR-DH750 i tu pojawił się problem.

A mianowicie podłączyłem amplituner do TV przez gniazdo HDMI Arc a odtwarzacz, konsole oraz dekoder przewodami HDMI do amplitunera a soundbar przewodem optycznym z amplitunerem.I tu pojawia się problem.

A mianowicie obraz jest ale dźwięku nie ma.Nie można w tym soundbarze podłączyć głośników bezpośrednio pod amplituner bo mają gotowe końcówki.Jest opcja tylko przez optyczny.W amplitunerze są 2 wejścia optyczne ale pod żadnym nie ma dźwięku.

I teraz pytanie.Czy jest opcja, żeby uzyskać dźwięk na soundbarze przez amplituner?Może trzeba coś ustawić w opcjach?Próbowałem wszystkich konfiguracji i nic.Dźwięk mam tylko wtedy jak podłącze soundbar optycznym z tv ale to nie o to chodzi.I co to jest wejście analog in?Można przez to podłączyć soundbar?

Bardzo proszę o informację bo nie ukrywam, że jestem laikiem i nie mam zbyt dużej wiedzy.

 

8) HT-RT3_Interface-Mid.jpg

11439_3.jpg

Ampli.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś kolejny soundbar tylko bez głośników;) Soundbar to przecież wzmacniacz (amplituner to wzmacniacz+tuner radiowy) z nietypowymi, przeznaczonymi tylko do niego głośnikami. Do amplitunera potrzebujesz nowych głośników, inaczej nie ma racji bytu w twoim systemie.

Czysto teoretycznie można to spiąć razem, tylko po co?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi w głównej mierze o dekodowanie dźwięku bo miałem problem np. HD DTS.Teraz każdy dźwięk jest odtwarzany ale tylko przy połączeniu soundbar - tv a wszystkie sprzęty pod amplituner.Tak myślałem, że będę potrzebował nowych głośników ale moja prędzej mnie zabije niż pozwoli coś dostawić.A to czysto teoretyczne podłączenie to jak jeśli można wiedzieć?Jest jakieś wejście Analog in i czytałem , że można chyba przez to podłączyć aktywny subwoofer ale generalnie nie ukrywam, że moja wiedza jest znikoma i dlatego bardzo bym prosił o radę czy można zrobić coś z tym co jest bez kupowania nowych głośników bo to na razie odpada.

I chodzi mi o dźwięk 5.1.Czy jak mam podłączenie soundbar do tv przewodem optycznym a amplituner do tv HDMI ARC to uzyskam prawdziwy dźwięk 5.1?

Edytowane przez Lukkos1207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając szpagat (i raczej brak możliwości) z podłączeniem "na siłę" amplitunera, nie uzyskasz ŻADNEJ poprawy. Dźwięk będzie tworzony przez soundbar. Możesz go zasilać cudnym-hiper sygnałem, ale nic to nie da, ponieważ ten typ sprzętu zakłada daleko idące kompromisy i nawet "zwykłe" Dolby digital 5.1 jest już "za dobre" dla soundbara. Kolejnym krokiem do poprawy dźwięku jest pozbycie się soundbara i podłączenie nowych głośników do amplitunera. 

Bardzo mi przykro, jeśli jesteś zawiedziony tą poradą;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...