Skocz do zawartości
bubusia

Oledy i zólty zafarb

Rekomendowane odpowiedzi

Matko święta... jaki to telewizor? Nie bądźmy dziećmi.

To jest forum do wymiany opinii. Chciałbym wiedzieć, w jakim modelu pojawił się problem. To przecież nie potwierdzi, że wszystkie modele tego producenta tak mają. Widziałem w Sony Center w Katowicach absolutnie wypalonego A1. Na Rtings.com można obejrzeć (celowo) wypalone LG z 2017. Nikogo nie zdziwi zafarb w jednym egzemplarzu "jednego z topowych oledów". Po co ta ciuciubabka. Wnieś coś do tej społeczności i podziel się informacją, z jakim modelem mamy do czynienia.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fio2 napisał:

Widziałem w Sony Center w Katowicach absolutnie wypalonego A1

No to gratulacje dla kierownika Salonu że coś takiego ma na ekspozycji. :unsure:

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Powinien schować żeby klient się nie kapnął że oledy się wypalają? :ph34r:

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

No to gratulacje dla kierownika Salonu że coś takiego ma na ekspozycji. :unsure:

Ma to gdzieś albo totalnie się nie zna (albo jedno i drugie). Może przeczyta to ktoś odpowiedzialny z Sony i zmieni obsadę salonu?;)

Każdy sprzęt można specjalnie "zajeździć" nieumiejętnie używając albo wyeksponować jego zalety. Mamy tu na forum znaffcę technologii telewizyjnej i niemieckiej techniki motoryzacyjnej jednocześnie, więc dam taki przykład, żeby dobrze zrozumiał. Taki Passat z silnikiem 1.6 doskonale sprawdzi się na autostradzie. Jeśli jednak użyjemy go do promocji w rajdach off-road, to porażka wizerunkowa koncernu będzie faktem.

Podobnie OLEDa można z pewnym trudem (trzeba się postarać specjalnie) uszkodzić, używając go w specyficznych warunkach. Można, tylko po co?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba się specjalnie starać, żeby wypalić oleda, wystarczy oglądać telewizję jak normalny człowiek.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trafiłeś na forum nienormalnych;)

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Bolton napisał:

Wcale nie trzeba się specjalnie starać, żeby wypalić oleda, wystarczy oglądać telewizję jak normalny człowiek.

coś się zmieniło z oledami z 2017 ?

dotąd ponoć nikomu się na forum nie wypalił o ile nie oglądał np. tvn 24 przez 100% czasu i nie wyłączał tv na noc całkowicie

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, firma Panasonic( tak, chodzilo o panasonica ez1000) stwierdzila, ze to normalne zjawisko, tzn przebarwienia zolci lub fioletu sa cecha technologii, telewizor bylem zmuszony sprzedac. Po prostu nie chcialo mi sie ogladac tej cechy technologii. Teraz mam kolejny, firma juz inna, na ktorym wystepuja 3 pasy koloru rozowego, oczywiscie chodzi o przebarwienie. Nie wiem, czy jest to zjawisko gorsze, czy lepsze, niz bylo poprzednio. Wiem tylko, ze sprzedawca nie robi problemow i zgadza sie na wymiane.  A to chyba podstawa.

 

Dobra rada odnosnie Oledow jest taka, jak wam przywioza, to niech podlacza, po podlaczeniu wrzucamy white screen( z pena, albo youtuba), jak bedzie w miare rownomiernie, to zostawiamy, jak beda zolte, rozowe przebarwienia, ewentulanie winietowanie, to od razu niech zabieraja i kase zwracaja. Stajemy na wprost i patrzymy z okolo 2 metrow. I tyle.

Tylko w ten sposob kupujemy Oleda.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem do sklepu..., sklep udostępnił mi ciemne pomieszczenie 2 pracowników odpakowało TV, sprawdziłem ze swoim pendrive...., było OK.

Te przebarwienia, w mniejszym lub większym stopniu są we wszystkich OLED to kwestia polaryzatora...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ma_ko napisał:

Ja pojechałem do sklepu..., sklep udostępnił mi ciemne pomieszczenie 2 pracowników odpakowało TV, sprawdziłem ze swoim pendrive...., było OK.

Te przebarwienia, w mniejszym lub większym stopniu są we wszystkich OLED to kwestia polaryzatora...

Możesz napisać który sklep daje takie kapitalne możliwości? Myślę że to jest spory plus dla takiego sklepu i warto promować takie praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎06‎.‎11 o 11:59, bubusia napisał:

No coz, firma Panasonic( tak, chodzilo o panasonica ez1000) stwierdzila, ze to normalne zjawisko, tzn przebarwienia zolci lub fioletu sa cecha technologii, telewizor bylem zmuszony sprzedac. Po prostu nie chcialo mi sie ogladac tej cechy technologii. Teraz mam kolejny, firma juz inna, na ktorym wystepuja 3 pasy koloru rozowego, oczywiscie chodzi o przebarwienie. Nie wiem, czy jest to zjawisko gorsze, czy lepsze, niz bylo poprzednio

Podstawowe pytanie?Gdzie i za ile się kupuje TV.Jeśli będzie na allegro EZ1000 za np. 12k to sami się prosimy o problemy.Wielu użytkowników skarży się na forum że ''TO i TAMTO''ale nie pisze że kupione było w firmie ''KRZAK''w promocji.Nowa sztuka w 100% musi kosztować swoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet kupiony w Saturnie, nowy.  Takze tyle w temacie Krzak, kolego.

W tej chwili mam najnowszego LG C8,  trzy rozowe pasy, na bialym nie da sie ogladac. Na szczescie sprzedawca juz sie zobowiazal do wymiany.

I tez zaden Krzak, tylko porzadna firma, produkt brand new.

 

I jeszcze raz powtorze:

Dobra rada odnosnie Oledow jest taka, jak wam przywioza, to niech podlacza, po podlaczeniu wrzucamy white screen( z pena, albo youtuba), jak bedzie w miare rownomiernie, to zostawiamy, jak beda zolte, rozowe przebarwienia, ewentulanie winietowanie, to od razu niech zabieraja i kase zwracaja. Stajemy na wprost i patrzymy z okolo 2 metrow. I tyle.

Co do Panasonica ez1000, pan serwisant stwierdzil, ze takiej zolci nie widzial, drugi serwisant potwierdzil, ze cos jest nie tak z matryca i powinna zostac wymieniona. Panasonic trafil do serwisu, a jakis fachura od Panasa stwierdzil, ze wszystko jest super - cecha technologti. Wnioski wyciagnijcie sobie sami.

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, klaus71 napisał:

ciekawe czy lg tez taki zafarb uznałoby za zgodny z normą

Tak, żaden producent tego nie uznaje w ramach gwarancji. Były tu na forum takie przypadki że LG odmówiło reklamacji, pomimo że ekran wyglądał fatalnie. Najlepszym wyjściem jest kupno przez internet i sprawdzenie swojego egzemplarza planszą testową i ewentualny zwrot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Tak, żaden producent tego nie uznaje w ramach gwarancji. Były tu na forum takie przypadki że LG odmówiło reklamacji, pomimo że ekran wyglądał fatalnie. Najlepszym wyjściem jest kupno przez internet i sprawdzenie swojego egzemplarza planszą testową i ewentualny zwrot. 

To dobra rada dla klientow swiadomych. Oczywistym jest, ze producenci bazuja na tych mniej swiadomych, i dlatego maja w d..... takie pierdoly jak zafarb. W recenzjach tez jakos malo o tej ewidentnej wadzie oledow. No ale do recenzji wybiera sie bez wad. A dla klienta leci jak popadnie.

 

Jak tak patrze na ten zafarb, to az sie prosi zeby ktos taki egzemplarz zrecenzowal i pokazal wszystkim jaki piekny rozowawy snieg oferuje najnowsza technologia. I pamietajmy, ze tak ma byc - cecha technologi. Poza tym zawsze mozna liczyc, ze trafi sie na lepszy egzemplarz. Gorzej jak sie nie trafi. wtedy trzeba sie przyzwyczaic.

Interesujaca cecha technologii. Zapewne z Hollywood, jak to tam w jednej z reklamowek Panasonika leci.

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bubusia napisał:

 W recenzjach tez jakos malo o tej ewidentnej wadzie oledow. No ale do recenzji wybiera sie bez wad. A dla klienta leci jak popadnie.

W recenzjach nie wspomina się o tym bo jednak problem jest losowy i dotyczy mniejszości egzemplarzy. Rozumiem Twoja frustrację, bo dwa razy trafiłeś (-łaś) na egzemplarz z zafarbem i teraz walczysz żeby trąbiono o tym na lewo i prawo. Tutaj w recenzjach na tym portalu @Maciej Koper zawsze daje zdjęcie ekranu z wyświetloną białą planszą i samemu można wyciągnąć odpowiednie wnioski. Czasami trafi się lepszy egzemplarz pod tym względem, czasami gorszy. Taki gorszy masz w teście Philipsa 973:

Philips_OLED973_7-1024x584.jpg?x17527

Albo w teście Sony AF8:

Sony_AF8_17-1024x575.jpg?x17527

 

Na obu zdjęciach widać ten żółty zafarb, pewnie są egzemplarze gdzie jest o wiele gorzej ale też o wiele lepiej. W większości wypadków nawet jeżeli efekt występuje na białej planszy, to nie przeszkadza to w oglądaniu, bo jednak równomierność ekranu jest i tak dużo wyższa niż na typowych telewizorach LCD, gdzie dochodzą inne, poważniejsze i częstsze problemy (równomierność podświetlenia, DSE). Jeżeli będziesz w recenzji patrzeć przez pryzmat telewizora idealnego, który w obecnej chwili nie istnieje, to recenzja każdego modelu będzie negatywna, a nie o to chodzi.

Kupując jakikolwiek sprzęt i przeglądając jakiś portal branżowy chcesz wybrać najlepszy sprzęt pod swoje możliwości finansowe, wymagania i potrzeby. Obojętne co przeczytasz w sieci i później kupisz, musisz tak czy inaczej sprawdzić po zakupie czy wszystko jest ok z danym egzemplarzem i czy spełnia on Twoje wymagania. Niestety takie czasy nastały, że często coś jest nie tak i trzeba zwracać. Trzeba do tego przywyknąć, nie bać się odsyłać buble i tyle.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frustracja juz mi dawno przeszla. Chodzi o to, ze ta konkretna wada(zafarb) jest duzo wieksza niz powyzej. I naprawde przeszkadza w ogladaniu zwyklych tresci.

Nie mam jakis ilosciowych danych, ale odnosze wrazenie, ze nie jest to problem jednostkowy. Zapewne jest tak, ze zbyt wiele egzemplarzy boryka sie ze zbyt duzym zafarbem, i dlatego producenci stwierdzili, ze nie beda wymieniac. Nazwali to cecha technologii.

Za chwile bede mial trzeciego, zobaczymy co tym razem sie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupilem Sony af8, brak zafarbu. Wczesniej probowalem LG C8-zafarb fioletowy i to tragiczny(3 duze pasy, ale za to wymiana natychmiastowa). Sony jest czysciutki, ale wiadomo, ze to loteria.

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...