Skocz do zawartości
deadeye

pc a 4k@60hz@4:4:4 15 metrów - nie do przeskoczenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

niekończący się temat -  chce sobie puścić kabel od pc do tv podtynkowo, długość 10-15 metrów. No i teraz mam problem, komp obsługuje 4k@60hz@4:4:4, ale z tego co czytam to są duże problemy żeby uzyskać taką przepustowość na takich odległościach na kablach miedzianych. Nie będę na pewno płacił powyżej 1000 zł za kabel który leci po optyku. Więc pytanie: czy kabel typu tego https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4229&virtuemart_category_id=568&Itemid=470#

powinien spełnić moje wymagania? Czy to marketing, a w rzeczywistości i tak sie mogą pojawiać białe kropki albo całkowicie urywać sygnał?

Drugie pytanie, czy jest widoczna różnica przy użyciu w grach/filmach chroma między 4:4:4 a 4:2:0?

 

Edytowane przez deadeye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poniżej 500 zł to już lepiej? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć podłącze się do tematu jako ze mam podobny problem i poszukuje odpowiedniego kabla. Potrzebuje przewodu hdmi w standardzie 2.0 który pociągnie mi obraz z komputera w jakości 4K60HZ na telewizor Oled. Długość jaka mnie interesuje to minimum 12.5 metra. Jak przeczytałem kable miedziane raczej sobie rady z takim sygnałem i odległością nie poradzą. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie w cenie do 300zl? czy jest to wykonalne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy kabel optyczny HDMI.
Prawie każdy, bo widziałem takie, które w opisie miały 4k 30hz.
Do 300zl spokojnie znajdziesz odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2019 o 00:24, raf7705 napisał:

Prawie każdy kabel optyczny HDMI.
Prawie każdy, bo widziałem takie, które w opisie miały 4k 30hz.
Do 300zl spokojnie znajdziesz odpowiedni.

A możesz podać jakiś konkretny przykład? Sam szukam rozwiązania aby podpiąć PC do TV. Odległość jaka dzieli te dwa sprzęty to 13m.

Niestety, ale optyki to kwota około 1k PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, umpero napisał:

A możesz podać jakiś konkretny przykład? Sam szukam rozwiązania aby podpiąć PC do TV. Odległość jaka dzieli te dwa sprzęty to 13m.

Niestety, ale optyki to kwota około 1k PLN.

po tyle to były 2 lata temu :)

(edit: 2 lata temu, to kupiłem swój 15 m. za ok 400 zł)

pierwszy z brzegu: https://www.amazon.de/dp/B07JQ5Q9RQ/ref=sr_1_1_sspa?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=3AN6EC9MALHDY&keywords=hdmi+optical&qid=1577915114&sprefix=hdmi+op%2Caps%2C161&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzVDBDTjY0VU5EODUxJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNTY1NDQ5MUFaOUVHQUE2VlcwQSZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwNDEzOTkxM0RLNjNRSjBHSk8zMSZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

 

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz podać jakiś konkretny przykład? Sam szukam rozwiązania aby podpiąć PC do TV. Odległość jaka dzieli te dwa sprzęty to 13m.
Niestety, ale optyki to kwota około 1k PLN.
Raczej 200-300zl.
Szukaj na Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki optyk zapewni mi z obraz z PC na TV w 4k 60Hz z HDR ?

Jaki jest dozwolony kąt zgięcia takiego optyka? Czy jak go zagnę pod kątem 90 stopni to nic mu się nie stanie?

Chcę go puścić przy ścianie i na łączeniu ścian będzie szedł pod kątem 90 stopni.

Edytowane przez umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, umpero napisał:

Jaki jest dozwolony kąt zgięcia takiego optyka?

U mnie była naklejka, że promień (r) gięcia to 6 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...